Dewiacja

Inne zaburzenia.

Dewiacja

przez Flora3 28 maja 2015, 16:38
Powiem Wam że też w pewnym sensie jestem "skrzywiona" w sprawach seksu, u mnie również zaczęło się to we wczesnym dzieciństwie (ok 8 roku życia) i trwa do dziś .
Zastanawiam się skąd się to u mnie wzięło...? Mam na myśli wszelakie fetysze, dziwaczne upodobania i sam fakt jak wiele o tym myślę, wiem że niektóre z moich upodobań mogłyby dla wielu osób przekraczać granice dobrego smaku.
"Ogólnie mówiąc - life is brutal
Poza tym wszystko doskonale... "

absenor
sertralina
xanax

Dewiacja

przez mark123 28 maja 2015, 16:49
Na razie chyba jeszcze nie ma jednoznacznego wyjaśnienia, co jest przyczyną danego fetyszu, różne są teorie.

U mnie fetysz zaczął się dość nagle w wieku 12 lat, wcześniej nie przejawiałem żadnego zainteresowania cierpieniem i brudem. Przed kontaktem z brudem to miałem wręcz silny lęk o charakterze moralno-społecznym, który z kolei pojawił się u mnie, gdy miałem niecałe 7 lat, też nagle, bo z dnia na dzień. A w wieku 12 lat ten lęk znacznie osłabł i pojawiła się kompulsywna mysofilia.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Dewiacja

przez joaszka 28 maja 2015, 18:01
Flora3 napisał(a): wiem że niektóre z moich upodobań mogłyby dla wielu osób przekraczać granice dobrego smaku.

Flora, co na przykład?
Ja sama nie wiem na ile otwarcie mogę mówić innym o takich rzeczach, bo cos, co mnie zwyczajnie podnieca innych może razić. Nie wiem, gdzie dokładnie jest granica miedzy fetyszem a dewiacją. Uważam, ze jeśli nikomu nie dzieje się krzywda, wszystko jest ok, niezależnie, czy realizujemy swoje upodobania samemu, czy z kimś.
joaszka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Dewiacja

przez bonsai 28 maja 2015, 18:15
Właśnie, prosimy o przykłady, bo tak na sucho, to trudno dywagować. ;) Urozmaicenia w seksie są super!
bonsai

Dewiacja

przez Pieprz 28 maja 2015, 18:22
bonsai, jakie urozmaicenia? Co Cię kręci?
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

Dewiacja

przez bonsai 28 maja 2015, 18:28
Pieprz, mnie to niemal wszystko kręci. :> Byle obie strony czerpały z tego przyjemność, bo inaczej to nie ma sensu.
bonsai

Dewiacja

przez Pieprz 28 maja 2015, 18:31
Jak niemal wszystko? Masz niemal wszystkie dewiacje i parafilie?
Król Balu

Dewiacja

przez bonsai 28 maja 2015, 18:33
Ja tego nie nazywam dewiacjami, hmm. No co w tym złego, że człowiek próbuje wielu rzeczy? Jedno życie się ma, a głowa pełna pomysłów. Najgorsza jest nuda.
bonsai

Dewiacja

przez Pieprz 28 maja 2015, 18:35
ale konkrety konkrety
Król Balu

Dewiacja

przez mark123 28 maja 2015, 18:43
joaszy napisał(a):Uważam, ze jeśli nikomu nie dzieje się krzywda, wszystko jest ok, niezależnie, czy realizujemy swoje upodobania samemu, czy z kimś.

Patologiczny fetysz w sensie medycznym podobno jest wtedy, kiedy uniemożliwia lub mocno utrudnia stworzenie normalnego związku, to jest takie ogólne kryterium. Większość fetyszy może mieć w sensie medycznym formę patologiczną lub niepatologiczną, wszystko zależy od tego, jak na fetysz zareaguje osobowość i jaki typ przebiegu przyjmie fetysz.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Dewiacja

przez joaszka 28 maja 2015, 18:47
bonsai napisał(a): Byle obie strony czerpały z tego przyjemność, bo inaczej to nie ma sensu.

Dokładnie :>
Ja np lubię policzkowanie, plucie, wyzywanie, wiązanie... Różne bdsmowe klimaty.
joaszka

Dewiacja

przez Pieprz 28 maja 2015, 18:55
joaszy, łoł nigdy bym po Tobie nie pomyślał.
Król Balu

Dewiacja

przez Pieprz 28 maja 2015, 19:00
mark123 napisał(a):Patologiczny fetysz w sensie medycznym podobno jest wtedy, kiedy uniemożliwia lub mocno utrudnia stworzenie normalnego związku.
Tym bardziej jeśli fetysz polega na seksie nie z drugą osobą tylko na czymś innym.
Król Balu

Dewiacja

przez joaszka 28 maja 2015, 19:27
Pieprz napisał(a):joaszy, łoł nigdy bym po Tobie nie pomyślał.

No..., choć na codzień w relacjach tez bywam apodyktyczna.
joaszka

Sortuj wg