Zawiść wobec zadowolonych ludzi... też odczuwacie?

Inne zaburzenia.

przez depresja24h 13 lip 2014, 13:46
Łapa napisał(a):
alicja_31 napisał(a):A ja od drugiej strony - unikam i wręcz boję się kontaktów z takimi ludźmi - zawistnymi i wiecznie nieszczęśliwymi. To takie polskie jest... nie wypada się przyznać, że u ciebie gitara, że dobrze zarabiasz, na wakacje lecisz do 5-gwiazkowego hotelu, kupiłeś nowe auto. Zawsze /cenzura/ mać znajdzie się ktoś, kto jest przepełniony jadem i tylko czeka na potknięcie, nie wiadomo po co, bo przecież ta zawistna osoba NIC poza może chwilową chorą satysfakcją nie będzie z tego miała! Dlatego nie ufam ludziom, wielu pierdoli głupoty i rozczula się nad sobą, żeby coś w ten sposób uzyskać - od chwilowej uwagi po zyski materialne.

Zgadzam się w stu procentach! :)

Ja jestem osobą "wiecznie nieszczęśliwa", bo po prostu choruje. Nie obchodzi mnie czy ktoś jedzie na wakacje do 5gwiazdkowego hotelu, bo mnie i tak nie uszczęśliwiłoby to. Nie czuje zawiści wobec innych ludzi np. o dobra mateterialne, bo w mojej chorobie mogłabym mieć wille z basenem, dobrego męża, idealne dzieci i miliony na koncie, a ja i tak będę walczyć o to by wstać z łóżka i coś robić. Ale rozumiem autorkę postu, polacy to zawistny narod. Zawistny, ponieważ życzy innym, ktorym się udaje jakiegoś nieszczęścia, a to nic nie daje nadawcy, ponieważ generuje w sobie negatywne emocje i sam się źle z tym czuje. Poza tym - karma wraca.

przez mark123 15 lip 2014, 22:29
Ja zazdroszczę wszystkim ludziom głównie tego, że są silniejsi psychicznie oraz że są mniej dziwni.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez monk.2000 15 lip 2014, 22:40
To nie jest zawiść, bo nie życzę tym ludziom źle. Jestem zwolennikiem społecznej współpracy. Piekarz piecze chleb, a górnik kopie węgiel, itd. Każdy jeden z drugim współpracuje, żeby żyło się lepiej. Niestety praktyka pokazuje, że nie zawsze tak jest. Założenie kapitalizmu to konkurencja. Rywalizują ze sobą korporacje jak i pojedynczy ludzie. Z pozoru chore założenie najlepiej oddaje ludzką naturę. Brakuje mi tylko jednej rzeczy, żeby w tym świecie gdy komuś powinie się noga i nie ma siły do wyścigu zapewnić podstawowe dobra, jak mieszkanie, wyżywienie, ciepło, itd. Sam zmagam się z ZUSem jak i rodziną. I to chyba jest zawiść, wizja tego że miałbym spędzić kolejne dwa lata czerpiąc pieniądze z renty, a nie pracy, powoduje, że zielenieją. I to nie dlatego, że martwią się losem gospodarki czy życia społecznego. To jest jakaś wredna cecha u tych ludzi, nikt mi nie wierzy w moje problemy, utwierdza mnie to w przekonaniu, że w ludziach istnieje pierwiastek zła i to on jest przyczyną większości problemów, a nie rynki finansowe, powodzie, dżuma, czy Żydzi i Masoni.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jasaw 16 lip 2014, 00:09
Każdy zadowolony w danym momencie, też ma smutki w innym ;)

-- 15 lip 2014, 23:10 --

W ogóle nie odczuwam zawiści...
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Candy14 16 lip 2014, 12:34
W ogóle nie odczuwam zawiści...

Ja tez Aneczko :) Cieszy mnie jak sie komus powodzi
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez monk.2000 16 lip 2014, 13:02
Ja trochę zazdroszczę zdrowym, ale nie życzę im źle.
Np. podoba mi się, że moja mama ma pasję podróżniczą i z chęcią słucham opowiadań z wyjazdów oraz oglądam zdjęcia. Często jej o tym mówię, że mi się to podoba. Lubię ludzi, którzy mają jakąś pasję. Ja nie mam, więc próbuję się cieszyć szczęściem innych. Czasem sobie myślę, że ludzie pracują dla wspólnego dobra i jak ktoś robi coś fajnego to cieszy fakt, że komuś się powodzi. Gorzej jedynie, jeśli ktoś czuje się lepszy od innych, bo ma jakieś sukcesy. Sądzę, że łatwo wpaść w takie myślenie i zacząć patrzeć na innych z pogardą. Sam często o tym myślę, że często celem człowieka jest pokonywanie innych. Choćby w sporcie. Niby się mówi o szlachetnej idei sportu, ale górę i tak bierze takie wypaczone myślenie. Dla mnie to absurd, czuć się kimś wyjątkowym, bo np. biega się szybciej od innych. Na prawdę, nie rozumiem tego świata. Psychoza zabrała mi wiele ludzkich cech.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez mark123 16 lip 2014, 15:16
Ja nie jestem zawistny ogólnie, ale momenty zawiści mi się zdarzają.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez amelia83 05 sie 2014, 14:00
nie jestem zawistna ale zazdroszcze sukcesow, s.mutno mi kiedy widze ludzi szczesliwych
wstyd mi ze ja tak nigdy nie potrafiłam :hide:
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez GITS 05 sie 2014, 17:25
Jak cholera! Ale tylko wobec złych ludzi

Obrazek

przez Lethality 05 sie 2014, 17:51
Nie czuję zawiści. Często jednak zastanawiam się czemu ludzie są tacy szczęśliwi, a ja nie. Wydają mi się sztuczni i obcy.

przez carlosbueno 05 sie 2014, 17:55
Musicie więcej przebywać ze mną, przy moim beznadziejnym żywocie każde inne będzie się wydawać wybawieniem. :why:
Największy Forumowy Maruda

przez lucy1979 05 sie 2014, 17:57
Ja zazdroszczę zdrowym ludziom, ale to nie znaczy, że im zle zyczę. Po prostu chciałabym być taka jak oni :cry:
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez wiejskifilozof 05 sie 2014, 18:05
A ja jestem jaki jestem,nie mam zamiaru zazdrościć.

przez ( Dean )^2 05 sie 2014, 19:46
Walcze z tym i czuję że warto walczy,zazdrość zawsze kończy się obwinianiem innych o swoje nieszczęście i człowiek przestaje brać odpowiedzialność za siebie.
Najgorszy jest wiatr.

Sortuj wg