IBS

Inne zaburzenia.

przez Jaśkowa 03 mar 2008, 00:43
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez Pstryk 05 mar 2008, 20:55
agausiu, tego typu zaburzenie jest spowodowane nerwami i stresem. To rodzaj nerwicy wegetatywnej.
Pstryk

przez Pstryk 22 mar 2008, 19:13
aguś, a jak sobie z tym radzisz :?:
Pstryk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pstryk 25 mar 2008, 18:32
Ja to nazywam, że 'brzuszek na mnie warczy'. Poszłam pobadałam i przepisano mi parę leków nie psychotropowych i jest dużo lepiej ;)
Pstryk

przez Pstryk 25 mar 2008, 22:01
Agusiu, nie pamiętam - dwa lata temu zaleczyłam nadżerki żołądka, zmniejszył się refluks, załagodziłam drażliwość jelita i nawet udało się uregulować pracę trzustki. Wcześniej musiałam zrobić wiele badań. W tym celu poszłam po prostu do szpitala, gdzie w ciągu dwóch tygodni zrobili mi wszystkie niezbędne badania i w dodatku za darmo a potem przepisano mi parę leków, których nazw już niestety nie pamiętam (mogę to jedynie sprawdzić w kartotece u mojego lekarza rodzinnego). Zresztą, nie jestem zwolenniczką podawania nazw, ponieważ laki powinny być dobierane do człowieka i jego potrzeb a nie na odwrót. Po około trzech miesiącach mój stan zdrowia się poprawił. Jednak jedno jest pewne - w tym samym czasie rozpoczęłam terapię u psychiatry - wydaje mi się, że to jest warunek konieczny dla odzyskania zdrowia fizycznego - tzn. równoczesne pracowanie nad zdrowiem psychicznym. Jeśli podłożem Twoich dolegliwości fizycznych jest nerwica to musisz się i nią zająć, w przeciwnym wypadku Słońce wszystkie starania będą krótkotrwałe i dolegliwości będą powracać.
Pstryk

Re: IBS

przez Pstryk 17 maja 2008, 09:10
Aguś, jak się masz :?: Czy coś się rozwiązało w Twojej sprawie :?:
Pstryk

przez Pstryk 18 lis 2008, 11:45
Heh aga8420 ja mam rewelacje jak się zestresuję byle czym czy jem czy nie :lol: Nom obciach :? Ale musiałam całkowicie odstawić pieczywo i ograniczyć nabiał i jest lepiej.
Pstryk

przez Pstryk 20 lut 2009, 10:55
aga8420, być może i ma to podłoże psychologiczne - sama wywołujesz stres czekając aż zacznie 'grać'... Skurcze mięśni mogą faktycznie powodować nagromadzenie się gazów. Może po prostu postaraj się nie traktować tego tak śmiertelnie poważnie. A może zastosuj jakieś ćwiczenia relaksacyjne? Byle nie skupiać się wyłącznie na dolegliwości.
Pstryk

Sortuj wg