Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej

przez *Monika* 12 lis 2009, 23:39
magdalenabmw

Zomiren o,5 mgr jadlam przez 3 tygodnie 3 razy dziennie po pól tabletki
W czwartym tygodniu 2 razy dziennie po poł tabletki
W piątym tygodniu 1 raz dziennie pól tabletki ]W szóstym tygodniu koniec jedzenie Zomirenu, mam go brac tylko doraźnie.

Jestem w czwartym tygodniu brania tego leku.

1507:-)

NIe , nie krzyczę, CAPS LOCK mi się przez przypadek włączył :-)
Obrazek
Główny Moderator

przez ark 14 lis 2009, 21:13
Ważną niekonwencjonalną metodą wspomagającą leczenie jest medytacja, ćwiczenie uważności, pozwala na trwałe zachowanie skutków leczenia , a także nauczy brać odpowiedzialność za własne działanie. Czy to w myślach , czy w czynie.
ark

przez *Monika* 15 lis 2009, 15:20
ark

Ja nie umiem medytować,nawet nie wiem jak to sie robi... nie umiem sie skupic..
Obrazek
Główny Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1507 15 lis 2009, 15:37
Monika1974, tego nie nauczysz się przez internet
1507

przez *Monika* 15 lis 2009, 15:48
1507
A Ty umiesz medytowac? Sa pewnie jakies kursy medytacji i odpowiednia literatura.......................
Obrazek
Główny Moderator

przez ark 15 lis 2009, 18:23
Z książki nie jest łatwo się nauczyć , przez internet troszkę łatwiej. Ale prawdą jest ,że najlepsza nauka tego ćwiczenia jest z kimś kto już medytuje. Ważne jest żeby z medytacji nie robić wielkiego "hallo", medytacja to ćwiczenie, ćwiczenie uważności. Dzięki niemu nauczymy się dystansu do swoich emocji , myśli i do samego siebie. Zaczynamy od postawy; siadamy wygodnie i swobodnie , z plecami wyprostowanymi, ale nie sztywnymi. Wzrok przed siebie ,oczy troszkę w dół, lekko przymknięte lub zamknięte. I teraz najważniejsze - oddech , oddychamy swobodnie we własnym rytmie, powoli wciągamy powietrze ,przytrzymujemy je chwilkę a następnie swobodnie wypuszczamy. Zaczynamy od skupienia się na oddechu; czujemy jak bezkształtny strumień powietrza wchodzi i wychodzi przez czubek nosa, a myślom i dźwiękom pozwalamy swobodnie przepływać. Stajemy się obserwatorami chwili.
Ten stan uważności przenosimy do życia codziennego ,pozwala nam to dostrzec emocje w momencie gdy powstają a nie gdy nami zawładną ,gdy damy się wkręcić swoim myślom. Żadna myśl nie jest trwała , to my ją tylko powielamy w każdej chwili a nasz rozum tworzy wrażenie jej ciągłości . Możemy w każdej chwili powiedzieć:STOP; MYŚLĘ, i wejść w oddech , na nim się skupić , policzyć w myślach do dziesięciu . To pozwoli nabrać nam dystansu. I wyciszyć się. Świadomość ,że nie jesteśmy tymi myśli , emocjami , jest lekarstwem na lęki przed czymś co się jeszcze nie wydarzyło, a żyje w nas jakby było nami.
Tak naprawdę ,nie ma medytacji dobrej ani złej , to jest ćwiczenie, i dlatego raz możemy je zrobić z mniejszym zaangażowaniem , a raz z większym, raz krócej ,raz dłużej. Ale zawsze to bdzie medytacja, więc nie powinno się przywiązywać do odczuć z nią związanych.
ark

przez 1507 15 lis 2009, 20:14
Monika1974, nie umiem, jakiś czas chodziłem na TAI-CHI fajnie mi było w trakcie i po, rozładowywało napięcie, a i atmosfera tam była fajna
1507

przez *Monika* 15 lis 2009, 20:26
1507

A na co chorujesz? Czy chorowałeś?
Obrazek
Główny Moderator

przez 1507 15 lis 2009, 22:29
Monika1974 napisał(a):1507

A na co chorujesz? Czy chorowałeś?

przeszedłem załamanie w 2004 roku, w 2005 zgłosiłem się do poradni, rozpoznanie wtedy napadny paniki
od marca b.r. nie biorę leków, chodze na terapię
1507

przez *Monika* 17 lis 2009, 18:51
1507

od marca chodzisz na terapie?
Są już jakieś efekty? Ile razy już byles na terapii i jaka to metoda?
Obrazek
Główny Moderator

przez 1507 17 lis 2009, 21:35
Monika1974, leków nie biorę od marca na terapię chodzę już hoho państwowo od 2006 , a prywatnie od 2007, co do powodów i początku nerwicy to odezwij się na gg nie chcę już tak publicznie o tym mówić
1507

przez *Monika* 18 lis 2009, 15:31
1507

Napisałam do Ciebie wiadomość
Obrazek
Główny Moderator

przez gabinetasanti 29 gru 2009, 16:40
Witam, chciałabym się dowiedzieć czy ktoś z Państwa próbował skorzystać z pomocy refleksologa. Refleksologia jest masażem w którym stymuluje sie punkty akupunkturowe oraz strefy zakończeń nerwowych (twarzy, stóp, dłoni). Z powodzeniem stosuje się ta terapie u osób cierpiących na nerwice, depresję, bezsenność i lęki. Jest to terapia oddziałująca na cały organizm człowieka także na strefę emocjonalną, która często jest przyczyną bądź skutkiem wielu zaburzeń występujących w organizmie.
Proszę o wypowidzi na temat tej metody także osoby, które nie korzystały, a coś w tej kwestii mają do powiedzenia.

przez *Monika* 30 gru 2009, 22:42
gabinetasanti

Ja chodze na naturoterpie, naturoterapeuta masuje mi punkty , o ktorych pisales, chodze do niego od czerwca, dodatkowo przepisuje mi ziola, mieszanke. Co miesiac mam inna.
POwiem tak............napewno jest to metoda, ktora wspomaga podstawowe leczenie.
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg