Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej

przez blondyneczka 04 cze 2008, 22:09
ooo no to gratuluje takich sukcesów powiedz wiec co to za dieta jest chetnie zastosuje bo ja chwilowo jestem na diecie czekoladowo-pomidorowej;) pozdarwiam

przez tomakin 05 cze 2008, 10:27
Blondyneczka, w podpisie masz linka gdzie mniej-więcej opisałem dietę.

przez matylda77 03 mar 2009, 00:52
joga pomaga i to bardzo,wycisza,relaksuje,poprawia oddychanie - polecammmm!!!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez andy85 04 lis 2009, 10:00
W moim przypadku pomogła mi indywidualna terapia za pomocą płytkiej hipnozy i NLP. Wcześniej leczyłem się przez 5 lat i nic. Teraz wreszcie jestem wolny. Jogi nigdy nie próbowałem, ale sądzę, że wyciszenie i zharmonizowanie mogłoby pomóc.

Re:

przez magdalenabmw 09 lis 2009, 00:47
1507 napisał(a):\. W taki zaburzeniach warto zrobić przedewszystkim szczegółowe badania, poszukać czego nam brakuje w organiźmie, czasem jakaś choroba o której nie wiemy może dawać efekty specjalne na której sie nikt nie poznał i bierzemy niepotrzebnie leki od psychiatry(np. lordoza, nowotwory itd.).

Lordozę ma każdy człowiek. Niektórzy mają spłyconą -np ja, tzn że mam za prosty kręgosłup patrząc od boku, a do tego skoliozę lędzwiową tzn że mam pogięty w prawo patrząc od tyłu.

Czy spłycona lordoza może objawiać się jak nerwica? A co to ma wspólnego???

Lordoza- łukowate wygięcie kręgosłupa w stronę brzuszną. U człowieka fizjologiczna lordoza występuje w odcinku szyjnym i lędźwiowym kręgosłupa
magdalenabmw

przez 1507 09 lis 2009, 15:10
magdalenabmw, przeczytaj to jest artykuł na podstawie którego tak napisałem.
Dyslordoza szyjna a zaburzenia neurowegetatywne

Słowa kluczowe:
dyslordoza kręgosłupa szyjnego,
terapia manualna,
zawroty głowy, drętwienie rąk, bóle głowy,

Przedmiotem opracowania jest wpływ zmniejszonej bądź zniesionej lordozy szyjnej na zaburzenia neurowegetatywne oraz znaczenie terapii manualnej w leczeniu przedmiotowych dolegliwości.
Obserwacje przeprowadzono na grupie 94 chorych leczonych w gabinecie lekarskim autora w latach 2002 -2005. Wśród badanych 79 % stanowiły kobiety a 21% mężczyźni.

Dolegliwości jakie poddano obserwacji i ich występowanie:

- zawroty głowy: 89,4%
- zaburzenia widzenia pod postacią mroczków: 74,5%
- drętwienie rąk: 73,4%
- ból w kręg. C: 70,2%
- zaburzenia słuchu pod postacią szumu w uszach, pisków, dzwonienia i inn.: 65,9%
- ból głowy: 60,0%
- kołatanie serca: 57,4%
- lęk: 50,0%
- zaburzenia widzenia pod postacią mgły: 48,9%
- nudności i wymioty: 45,7%
- suchość w ustach i w gardle: 40,4%

Występowanie poszczególnych objawów ze względu na płeć (dane procentowe):

- ból w kręg. C: Kobiety - 91,9%, Mężczyźni - 80,0%
- zaburzenia słuchu pod postacią szumu w uszach, pisków, dzwonienia i inn.: Kobiety - 77,0%, Mężczyźni - 80,0%
- zawroty głowy: Kobiety - 74,3%, Mężczyźni - 80,0%
- zaburzenia widzenia pod postacią mroczków: Kobiety - 67,6%, Mężczyźni - 75,0%
- drętwienie rąk: Kobiety - 63,5%, Mężczyźni - 60,0%
- ból głowy: Kobiety - 62,2%, Mężczyźni - 50,0%
- lęk: Kobiety - 62,2%, Mężczyźni - 40,0%
- nudności lub wymioty: Kobiety - 55,4%, Mężczyźni - 40,0%
- suchość w ustach i gardle: Kobiety - 52,7%, Mężczyźni - 35,0%
- kołatanie serca: Kobiety - 47,3%, Mężczyźni - 35,0%
- zaburzenia widzenia pod postacią mgły: Kobiety - 41,9%, Mężczyźni - 25,0%

Nazwy objawów są nazwami najczęściej podawanymi przez pacjentów. Starano się nie zmieniać otrzymanych informacji, aby nie sugerować chorym dolegliwości.

Dolegliwości u badanych pacjentów można podzielić ze względu na częstość występowania następująco: Dominującym objawem są zawroty głowy. Druga grupa objawów to zaburzenia widzenia pod postacią mroczków, bóle w kręg. C i drętwienie rąk, które to występują u ok. 3/4 pacjentów. U 2/3 zaburzenia słuchu występujące pod postacią szumu w uszach, pisków i dzwonienia, ból głowy tworzą trzecią grupę objawów. Czwarta grupa objawów to: lęk, kołatanie serca, zaburzenia widzenia pod postacią mgły, nudności - wymioty oraz suchość w gardle i ustach występujące u ok. połowy badanych osób.

Metody terapii

Manipulacje stawów kręgosłupa i / lub stawów krzyżowo - biodrowych - wszyscy pacjenci (100%)

Mobilizacja stref komórkowo bólowych okolicy karku i górnej części pleców - 90% pacjentów

Relaksacja poizometryczna mięśni, głównie prostowników głowy i szyi - rzadko - 15,5% pacjentów

Leki homeopatyczne - sporadycznie - 9% pacjentów

Poprawa w zakresie poszczególnych dolegliwości - opracowano na podstawie obserwacji 51 pacjentów, którzy kontynuowali leczenie do chwili przerwania badania (dane w procentach)

- zawroty głowy: 86,3%
- ból w kręg. C: 66,7%
- drętwienie rąk: 66,6%
- ból głowy: 53,0%
- zaburzenia słuchu pod postacią szumu w uszach, pisków, dzwonienia i inn.: 51,0%
- zaburzenia widzenia pod postacią mroczków: 50,1%
- kołatanie serca: 50,1%
- zaburzenia widzenia pod postacią mgły: 43,1%
- nudności i wymioty: 45,7%
- lęk: 33,3%
- suchość w ustach i w gardle: 33

Wnioski:

Związek Dyslordozy szyjnej z zaburzeniami neurowegetatywnymi wydaje się pewny.

Zaburzenia neurowegetatywne częściej występują u kobiet. Być może wynika to z większej wiotkości stawów u tej płci bądź jest związane z konstrukcją osobowości.

Zaburzenia nerwowegetatywne wywołane dyslordozą szyjną stanowią duży problem diagnostyczny i terapeutyczny. Zaburzenia krzywizny kręgosłupa szyjnego i wynikające z niej biomechaniczne dysfunkcje nie są dostatecznie i prawidłowo interpretowane przez lekarzy. Radiolodzy często bagatelizują w opisie radiogramów fakt zaburzenia krzywizny kręgosłupa. - spotkałem się z takimi opisami wielokrotnie.

Zaburzenia neurowegetatywne stanowią problem natury medycznej, jak i również problem z pogranicza psychiatrii, psychologii i socjologii. Chory z objawami zaburzeń neurowegetatywnych spotyka się często z niezrozumieniem we własnej rodzinie, pracy a także niestety u lekarzy. Przypina im się etykietkę "znerwicowanej baby" co jeszcze bardziej nakręca spiralę dolegliwości. Kiedy pacjent zwróci się do lekarza o pomoc standardowa droga wygląda następująco: zaczyna się od neurologa lub laryngologa, potem trafia do okulisty, internisty czasami kardiologa a na końcu jest najczęściej psychiatra, który stwierdza , iż chory ma zespół lękowy (istotnie wtedy już go ma). Lekarz wprowadza leki przeciwlękowe, które chorzy zażywają przez całe lata.

Terapia manualna odgrywa niebagatelną rolę w leczeniu zaburzeń neurowegetatywnych wywołanych dyslordozą szyjną, a często jest jedyną skuteczną metodą terapii.
1507

przez polakita 10 lis 2009, 16:51
Bardzo ciekawe! Rozumiem że dotyczy to tylko osób z lordozą szyjną. No i chyba jest tez tak że można mieć zwykłą nerwicę jednak nie mając lordozy, chyba jednak jestem takim przypadkiem...
polakita

przez wovacuum 10 lis 2009, 17:36
yogè polecam: po dwoch miesiàcach inensywnych cwiczen,stosowania preparatow:krople dr;Edwarda bacha,kwasy omega 3i mineralow widzè ogromnà poprawè,2 miesiàce nie mam atakow paniki,szumu w uszach,czasem tylko cos mnie scisnie w glowie ale to zadko.no i terapia indywidualna co dwa tygodnie ktorà zaczèlam miesiàc temu,juz w czasie nie wystèpowania atakow itd.staram siè jesc jak najmniej mièsa ale roznie to bywa,polecam dietè srodziemnomorskà i orientalnà zamiast tradycyjnego schaboszczaka i ziemniakow :twisted:
wovacuum

przez magdalenabmw 11 lis 2009, 20:27
To trzeba było napisać że chodzi o DYSlordozę szyjną. A lędzwiowa nie ma takich objawów? Bo ja mam takie objawy, ale od 2 lat prawie, a skrzywienie wyszło mi w zeszłym tygodniu, plecy mnie bolą od lipca 2009 dopiero.
A lordozę ma każdy, więc proszę o dokładne pisanie, bo gdyby od lordozy były takie objawy to każdy by je miał ;)
magdalenabmw

przez 1507 11 lis 2009, 22:29
Monika1974, co ci powiedzieć? Ja jestem sceptycznie nastawiony do gości z różżkami i innymi gadżetami, ponieważ część z nich to naciągacze. Jeśłi daje ci to wiare w uzdrowienie idź tą drogą ale nie rezygnuj odrazu z konwencjonalnego leczenia.
1507

przez magdalenabmw 12 lis 2009, 01:55
Monia- i te leki to tak do końca życia już? ;) Wątróbka Ci padnie.
magdalenabmw

przez *Monika* 12 lis 2009, 02:01
leki juz powoli odstawiam zmniejszajac dawke co tydzien o jeda- chodzi o zomirem
Velaxin i pramolan jem dalej
nie, nie do konca zycia;-)
Obrazek
Główny Moderator

przez magdalenabmw 12 lis 2009, 13:28
A Zomiren od kiedy jesz? Kocham ten lek, jest zajebisty, ale ja go tylko doraznie. Kiedys Xanax jadlam ale to przez miesiąc 2razy dziennie.
magdalenabmw

przez 1507 12 lis 2009, 16:28
Monika1974 napisał(a):NIE MAM ZAMIARU REZYGNOWAC Z TERAPII I z leków.

krzyczysz czy tylko caps ci się wcisnął?
1507

Sortuj wg