Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez jaskinia 08 lip 2007, 18:29
Witam.
Odezwijcie się uczestnicy terapii ETF. CZy to naprawdę działa???

przez Wojtek1021 08 lip 2007, 23:23
ja dalej chodzę i polecam:) im dłużej się zajmuję sobą, tym z jednej strony wychodzą coraz to nowsze "syfy" z życiorysu ale z drugiej strony cieszę się, bo to okazja żeby to od razu przepracować i to chyba jest najbardziej niesamowite:) w życiu bym sie nie spodziewał, że chętnie będę taplał się w brudach swojego życiorysu, ale im więcej brudów wyciagam, tym lepiej sie czuje jak to przepracuje. Nawet jak miedzy sesjami dopadnie mnie jakiś słaby lęk, to od razu moge sobie z nim poradzić ale potem dochodze do jego źródła i praktycznie wiecej nie pojawia się w tych sytuacjach. Poza tym nabieram coraz większego poczucia, ze to ja panuje nad lękiem a nie on nade mną i to chyba jeden z największych plusów tej terapii. no i chyba ucze się być sobą, bo bez tych wszystkich lęków, złosci, smutku można naprawde zaskoczyc się samym sobą:) ja osobiście polecam:)

przez lukas 09 lip 2007, 12:21
napiszcie cos więcej na ten temat, co sie dzieje w czasie pierwszej godziny?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Wojtek1021 11 lip 2007, 22:53
to zalezy, czy pierwsza godzina wogóle czy pierwsza godzina kolejnej sesji. tak czy tak trzeba od czegoś zacząć. Jak jest to piersze spotkanie, to chyba standardowo trzeba powiedzieć z czym ma się problem i od czego chciałoby się zacząć, no a potem to juz do pracy. Ja zaczynałem poprostu od napięcia w różnych sytuacjach, pracy z trudnoscia uwolnienia od emocji, szukaliśmy czegoś na co wystapi silniejsza reakacja negatywna lub pozytywna, ale regowałem po trochu na wszystko, potem zaczeły się pojawiać wspomnienia z dzieciństwa i uczucia z tym z wiazane i jak zaczęlismy pracować nad emocjami związanymi z tymi wspomnianiami i po prostu wyłaziły i za chwile opadały:) i tak dalej, na początku troche trudno było, bo raczej mam tendencje do tłumienia emocji, ale enralnie jak poczułęm raz i drugi, ze wejde w jakis syf i poczuję lek, smutek złość a czesm nienawiść to ławiej mi się z tego uwolnić, to otworzyłem się bardziej. Ważne jest tez żeby byc wyczulonym na to co się pojawia "w głowie" i różne reakcje z ciała, bo one rzeczwywiście dużo "podpowiadają" co dalej robić i szybciej idzie. no to tak w skrócie, ale własciwie cały czas robisz to samo, tylko treść się zmienia i twoje samopoczucie:) ale ty też troche działałeś i co? bo pisałes, ze nic się nie zminiło? a nad czym wogole pracujesz? (jesli wolno spytać?)

przez Plumia 16 lip 2007, 23:42
u mnie praktycznie zero lęku:) stres owszem, ale taki zdrowy i tez szybko rozbrojony jak sie pojawia, bo oduczylam się odwlekania i juz się kombinuje, że wszystko jest wazniejsze niż ja:) teraz pracuje nad dziecinstwem i wszelkimi konsekwencjami jakie z tego wynikają, bo jest tego troche ale coraz bardziej moje zycie zalezy ode mnie:)

przez 1507 27 lip 2007, 10:50
no dobra dobra ale nadal żadnych konkretów o EFT, napiszcie w końcu na czym polega terapia dajcie przykłady, co robicie o czym rozmawiacie że po dwóch sesjach jest wam extra, bo narazie to same ogólniki coś jak w amway lub oriflame, albo łańcuszek szczęścia, a na stronie internetowej to też tak ogólnie jest, piszcie konkretniej to może pomożecie innym
1507

przez tyska 15 sie 2007, 00:00
normalnie, mówisz jaki masz problem i potem nad nim pracujesz. Nie wiem czy ktos wogole jest w stanie opisac jak sie pracuje na terpii, schemat jest ten sam ale treść się zmienia w zależności od tego z czym chcesz pracować. generalnie pracujesz z emocjami, które opadają, czaasem wychodza rózne wspomniania, mysli a czasem w mózgu przeleci Ci film z połowy twojego życia, rózne sceny, sytuacje, osoby i za chwile wszystko odchodzi i narasta spokój. Tego się po prostu nie da opisać, ale po prostu czujesz siebie i co sie z toba dzieje, jak sie uspokajasz, uśmiechasz i generalnie idziesz w strone światła:)
a tak wogole to jak komus to pomogło, to nie znikajcie tylko podzielcie sie z innymi "swoją historią" bo pomożecie innym sobie pomoc

przez Zmorek 15 sie 2007, 19:54
Wygląda to wszystko bardzo zachęcająco. Właśnie, podzielcie się. I jak myślicie (którzy odbywaliście sesje indywidualnie), czy terapia przez telefon może odnieść pożądane skutki, czy raczej ważne jest dla Was, że kontaktujecie się bezpośrednio, wzrokowo itp.?
Jeśli masz do wyboru myśli głupie albo mądre, to dlaczego nie wybierasz tych mądrych?

przez tyska 16 sie 2007, 14:27
terpia przez telefon lub bezpośrednia to nie ma znaczenia, wazne zeby sie slyszeć. Bo bez słyszenia to chyba byłoby gorzej. Ale jak masz watpliwosci to jedź do wawy, na dwie sesje pod rzad i jak juz bedziesz bardzo dokładnie wiedzial o co chodzi to i przez telefon bedzie ci łatwiej.
a wzrokowo to mozna sie skontaktowac przez kamerke internetową:)
ale efekt jesst ten sam, tylko trzeba troche pokombinować ze słuchawką przy uchu, bo może wypadac jak bedziesz pracował i to chyba jedyny minus.

przez Zmorek 16 sie 2007, 21:17
Dzięki, tyska:) Na kamerkę internetową jakoś nie wpadłem... Goopi:D A coż to jest za pracowanie, że aż słuchawka z ucha wypada?;D
Jeśli masz do wyboru myśli głupie albo mądre, to dlaczego nie wybierasz tych mądrych?

słuchajcie a gdzie chodzicie na te zajecia

przez mundek111 18 sie 2007, 00:32
gdzie chodzicie na te zajęcia ona znajduje sie tylko w warszawie czy jeszcze gdzie prosze o pomoc

przez 1507 18 sie 2007, 09:30
1507

przez *Porzeczka* 18 sie 2007, 09:47
ja mieszkam w Warszawie, szukalam w internecie ulicy na ktorej sie znajduje instytut i nie moge znalesc? jesli ktos wie gdzie to sie znajduje w Wawie moze mi napisac????????

tyle sie o tym naczytalam ze .. poprostu napalilam sie na to strasznie! wkoncu bede zyla bez lęków!!!!!!!! :D:D:D:D:D ( mam nadzieje :P) :P :D

przez 1507 19 sie 2007, 11:40
podałem linki tam jest telefon!!! :?
1507

Sortuj wg