Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Crystalia 20 lis 2006, 09:43
Ja korzystałam m.in z psychoterapii pranicznej (taki rodzaj bioterapii) i podobnie jak Weronika w trakcie zabiegu czułam się bardzo dobrze i 1-2 dni po zabiegu też, a potem wszystko wracało, ale ja ze względu na odległość nie mogłam chodzić na tę bioterapię częściej niż raz w miesiącu, więć zrezygnowałam.
Odwaga jest podążaniem w nieznane wbrew swoim obawom. Nie oznacza ona braku lęku.

przez emiflo 29 lis 2006, 20:34
Ja byłam i pomogło tylko na 2 zabiegi , a potem zero poprawy. Nie chce skazywać brt , moze zalezy od tego kto to robi. Dużo pisałam na ten temat , więc najlepiej wpisz w wyszukiwarce brt i znajdziesz sporo na ten temat w wypowiedziach. Pozdrawiam
---Na najważniejszych skrzyżowaniach życiowych nie stoją żadne drogowskazy -----Charles Chaplin
---Sekretem szczęśliwego życia jest wyrozumiałe akceptowanie zmian ----- James Stewart

przez lula 17 sty 2007, 00:58
Tzw. nakręcanie się to stały element w nerwicy, przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. To rzecz, która mi osobiście najbardziej zakłóca codzienne funkcjonowanie.

Taki przykład: zawsze kiedy dostaję ataku z jakiegoś powodu w miejscu i sytuacji, w której nic się nigdy nie działo, to automatycznie utrwala się to we mnie. Jest to o tyle irytujące, że te nerwicowe ślady rozszerzają tylko pole działania dla choróbska.

Coraz więcej miejsc kojarzy mi się z atakami i prowadzi to tylko do utrwalania się nerwicy.

Na razie nie znalazłam metody jak to cholerstwo zatrzymać, ale cały czas kombinuję.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kochajacy 17 sty 2007, 13:04
witam wszystkich serdecznie :D
to wlasnie dzieki Didado1 temat ktory napisalem "wieki temu" zostal zrehabilitowany i powrocil do lask ,korzystajac z tej okazji chcialbym raz jeszcze zachecic wszystkich do tej formy pracy nad soba ,do przyjecia afirmacji na nowo, w sposob inny niz dotad , na pierwszy rzut oka z pozoru afirmacja moze sie wydawac bezsensownym powtarzaniem okreslonych sugestii ,jednak to zalezy tylko od nastawienia ,dlatego tez warto wyzbyc sie uprzedzenia odrzucajac tym samym zle wyobrazenia , chodzi w tym wszystkim m.in. o to zeby sie akceptowac a zaraz po tym poczuc sie akceptowanym ,a przeciez nawet psychoterapia prowadzona jest przez terapeute ktory posluguje sie slowami ,to wlasnie poprzez te wypowiedziane w dialogu slowa mozna uzyskac wglad w sposoby a wlasciwie nawyki reagowania na trudne sytuacje,
interpretacje majacych miejsce rzeczywistych sytuacji warunkuja nasza reakcje na nie , cwiczmy zatem nowe,lepsze, nieszablonowe i korzystne dla nas sposoby zachowan :)
afirmacje z pewnoscia beda tutaj pomocne
w koncu jestesmy wolnymi,niezaleznymi ludzmi
to co nam wolno w gruncie rzeczy ustalamy my sami :idea:
pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez didado1 18 sty 2007, 19:15
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ostatnio edytowano 03 sty 2008, 16:14 przez didado1, łącznie edytowano 1 raz
znikłam i mnie nie ma .........

przez Aruns 14 lut 2007, 01:06
To i ja dodam coś od siebie. Mimo, że zajmuję się muzyką tzw. klasyczną na codzień (gram i słucham), to jednak jestem chory na depresję od wielu lat. Mam też przyjaciół muzyków, którzy lądowali w szpitalu i mieli okazje doświadczyć muzykoterapii. To chyba o czymś jednak świadczy. Moje zdanie na temat "leczenia" muzyką jest więc raczej negatywne. Muzyka może pomóc polepszyć nastrój, albo go pogorszyć, wywołuje skutki fizjologiczne w ustroju, ale jest to efekt krótkotrwały. Przynajmniej w przypadku depresji endogennej. Jak to jest przy nerwicy nie wiem, jedno jest pewne - muzycy są wśród zawodów narażonych najbardziej obok nauczycieli, czy lekarzy.

przez Ania1987 14 lut 2007, 11:25
Misy i gongi tybetańskie :shock: , trwają godzinę a ja zawsze zasypiam po ok. 20 minutach, to znaczy, że działają. :D Mój chłopak ich nienawidzi, działają mu na nerwy, mówi, że go denerwują, a zasypia na nich jeszcze szybciej niż ja :lol: (dodam, że jest zdrowy, tylko lekko pod denerwowany- ale to chyba jak każdy) :D :D :D

przez IceMan 14 lut 2007, 18:34
Jestem uzależniony-od-muzyki. Muzykoterapia to świetna rzecz i działa, bo muzyka wpływa na nastrój. Właśnie od tego nastroju i tego jak chcę go zmienić słucham na zmianę naprawdę wielu gatunków muzyki. Bo praktycznie każdy utwór jakiś tam nastrój wywołuje i/lub go zmienia. Nie chcę się rozpisywać co jak na mnie działa, ale ogólnie wszystko działa bardzo skutecznie :D
Przyjaciel forum

Terapia EFT

przez Plumia 06 maja 2007, 15:43
czy ktoś z tego korzystał? moja koleżanka zaczeła na to chodzić i namawia mnie, żebym tez zaczeła. To troche dziwne co ona opowiada o tym co sie tam robi, ale z drugiej strony rzeczywiscie wyglada lepieji zaczeła robic zakupy w hipermaketach i jeszcze to lubi!!! mówi, ze leki jej spadły, ogólnie jest spokojna i dobrze sie czuje i pracuje juz terapeutycznie nad przyczynami w dziecinstwie i relacjami z ludźmi. I jeszcze planuje cała terapie skończyć w rok i nie miec nerwicy!!!
Boje się troche narobic sobie nadziei ale jak na nia patrze to faktycznie ona się zmienia. Czy ktos z was miał z tym doczynienia? ma podobne efekty i wrażenia?

Biofeedback w Częstochowie

przez Paweł Dobrakowski 09 maja 2007, 17:33
Witam serdecznie!
Jestem terapeutą biofeedbacku w Częstochowie, w przychodni LEGE ARTIS (www.legeartis.czest.pl)
Metoda może nieść za sobą skutki uboczne tylko w wypadku jej nieodpowiedniego zastosowania, dlatego ostrożnie bym podchodził do rozpoczynania przygody z biofeedbackiem od urządzeń personalnych. Nasze treningi poprzedza badanie EEG i badanie neurologiczne- to pozwala wychwycić ewentualne podłoże organiczne.
Treningi przynoszą efekty- głównie ułatwienie koncentracji, uspokojenie. Mamy też pierwsze udane próby wspomagania rehabilitacji poudarowej.

przez agapla 09 maja 2007, 18:13
Witaj zamieść swoje ogłoszenie w dziale oferty pozdr

polecam

przez Kolinka 10 maja 2007, 01:05
ja korzystam od miesiaca i jestem zadowolona, rzeczywiscie leki ustepują i ze spokojem mogę robić zakupy, jeździc autobusem i metrem. Na poczatku tez byłam w szoku, ale teraz się juz przyzwyczailam i zaczynam się zastanwiac jak wogole moglams ie tego bać:) ale generalne jeszcze troche pracy przede mną z innymi emocjami. Polecam wszystkim, bo to swietna metoda leczenia i faktycznie przestaję się bać:)

przez Kriss 10 maja 2007, 09:04
Ciagle jakas metoda metoda i metoda, Jak sobie powiecie tak bedzie!
Wszystko zalezy tylko od was, ta metoda moze dawac tyle co zeszloroczny snieg, ale powiedzialas sobie ALE Mi DUZO DAJE i ciagle chodzisz na ta terapie, a tak naprawde w 90% to TY sama jestes lekiem dla siebie!
Dobrze byscie pogadaly ze soba to byscie sie wylczyly, Autosugestia pomaga najbardziej

przez tyska 10 maja 2007, 22:23
gdyby mozna bylo sobie powiedziec i tak by było, to ludzie by nie chorowali nawet po kilku latach terapii i pracy nad sobą. nei ejst tak łatwo a metody sa potrzebe, bo dzieki temu mozna próbowąc róznych nowych rzeczy i w sumie wszystkie jakos pomagaja. a ja tez polecam eft, bo to działa na układ wegetatywny i rozładowuje napięcia i emocje w trakcie terapii psychologicznej. Moja siostra korzystała z tego w Anglii, bo miała stany lękowe i jej pomogło. Ja miałam wypadeksmaochodowy i miałam ptsd po dwuch latach leków i terapii poznawczej niby było lepiej, ale tak naprawde napiecia i inne objawy zostały. Miałam dwie sesje i nie mam do tej pory, wiec pomimo wszystkich staran, ćwiczeń i tlumaczenia sobie, dopiero dobra metoda dopełniła całości i moge normalnie jeździc.

Sortuj wg