Niekonwencjonalne metody leczenia nerwicy lękowej

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez anita27 13 maja 2006, 10:55
Virginio,fakt przesluchalam tylko ten pierwszy kawalek ale skoro polecasz to poslucham wieczorkiem ostatniego.A moze Kochajacy nam cos zaspiewasz:)mnie muzyka leczy

przez Crystalia 13 maja 2006, 12:41
kochający, to miło, że chce ci się zrobić coś dla innych bezinteresownie :D :D :D dzięki

Jesteśmy w temacie afirmacji więc pozwolę sobie wkleić afirmacje pana Ryszarda Matuszewskiego pomocne przy depresji (która często towarzyszy lękom)

Akceptuję siebie, akceptuję siebie całkowicie tutaj i teraz. Lubię siebie. kocham siebie. Troszczę się o siebie i dbam o siebie. Jestem wystarczająco dobrą osobą, aby żyć.
Akceptuję swoje życie. Życie jest dla mnie bezpieczne. Ufam biegowi życia. Z radością idę naprzód.
Akceptuję siebie w strumieniu życia.Zgadzam się z sobą i z życiem,które jest dla mnie. Lubię siebie i troszczę się o siebie oraz o swoje życie.
Ufam,że Boska mądrość i Boskie przewodnictwo zawsze mnie ochrania,wspiera i prowadzi.
Chcę być tu i teraz i chcę odpowiadać na wyzwanie życia.Otwieram
serce dla ludzi i porozumiewam się z serca.Jestem w podróży przez wieczność i mam dużo czasu na wszystko.
Jestem bezpieczna.Z łatwością i w spokoju odzrzucam stare i witam nowe w moim życiu Z łatwością podejmuję wszelkie decyzje w moim życiu. Jestem chcianym, akceptowanym i kochanym dzieckiem Wszechświata.
Sama troszczę się o swój umysł i serce oraz o swoje życie.
Jestem silną i dynamiczną kobietą (mężczyzną) ,uosobieniem kobiecości ( męskości). Kocham swoje kobiece ( męskie) ciało.Kocham siebie jako kobietę( mężczyznę) kocham swoją kobiecość ( męskość).
Spokój ducha otacza mnie i mieszka we mnie.
Odwaga jest podążaniem w nieznane wbrew swoim obawom. Nie oznacza ona braku lęku.

przez shadow_no 13 maja 2006, 14:45
kochajacy, dopiero teraz ściągnąłem Twoje dzieła, ani jednego nie przesłuchałem do końca.
Czułem się jak bym był w konfesjonale z księdzem który często powtarza te same zdania.
W ogóle to do mnie nie trafia, mam nadzieje że tylko do mnie.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kochajacy 13 maja 2006, 16:28
shadow_no napisał(a):kochajacy, dopiero teraz ściągnąłem Twoje dzieła, ani jednego nie przesłuchałem do końca.
Czułem się jak bym był w konfesjonale z księdzem który często powtarza te same zdania.
W ogóle to do mnie nie trafia, mam nadzieje że tylko do mnie.

shadow_no mysle ze wiesz do czego sluza afirmacje , nie jest ich celem trafianie do twojej swiadomosci a do podswiadomosci , takze nie musisz byc swiadomy tego ze one do ciebie trafiaja
poza tym ,to ze czujesz sie jak w konfesjonale z ksiedzem ktory powtarza ciegle te same zdania wynika z takiej a nie innej konstrukcji afrmacji , nie przypadkiem powtarzam w nich kilka razy jedno zdanie.
afirmacja zadziala wtedy gdy w umysle jest miejsce na wiare w jej skutecznosc ,gdy go tam nie ma afirmacja traci swoj sens
jesli cie to nie bawi to posluchaj sobie techno :)

ale techno też mnie nie bawi :( [dop. shadow_no]

hmm a wiec sluchaj tego co cie bawi ,odpreza i nastraja pozytywnie :)

ale afirmacje to nie showbiznes szanowny adminie

anita27 napisał(a):A moze Kochajacy nam cos zaspiewasz:)mnie muzyka leczy

anita27 obawiam sie ze jestem pozbawiony takiego talentu :roll:
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez Virginia 29 maja 2006, 19:37
Ciekawe czy ktos slucha tych afirmacji?? Trzeba to naprawde robic systematycznie, zeby zadzialalo. Ja slucham optymizmu i enztuzjazmu. Czasami przypomina mi o tym co naprawde wazne, gdy sie zagalopuje nie w ta sciezke co trzeba.
Naprawde polecam. :D
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

przez agnes635 29 maja 2006, 22:47
A mnie to poprostu rozśmiesza-sorry :lol:

przez didado1 29 maja 2006, 23:05
kochajacy
ręka przyjacielska odemnie za Twoje intencje i to że chcesz pomagac :D pomagasz tak jak możesz i umiesz i to się liczy :D

Kochani afirmacje są bardzo ważne mówią o tym psychologowie i poradniki psychologiczne, dla każdego z nas może to okazac się pomocne. W ten sposób można " ujażmic " podświadomośc która zrobiła nam psikusa.
Sama prowadzę afirmację pod okiem psychologa do którego chodzę i działa na mnie rewelacyjnie. Teksty Kochającego mogą byc źródłem do naszych własnych afirmacji indywidualnie. Kto nie wierzy jego strata :D
pozdrawiam
znikłam i mnie nie ma .........

przez NcL 30 maja 2006, 23:47
no niewiem jak to sciagnac kurza stopa ;] na dole masz pare Free i wszystko jakis badziew. help
NcL

przez kochajacy 31 maja 2006, 10:44
didado1 napisał(a):kochajacy
ręka przyjacielska odemnie za Twoje intencje i to że chcesz pomagac Very Happy pomagasz tak jak możesz i umiesz i to się liczy Very Happy
Kochani afirmacje są bardzo ważne mówią o tym psychologowie i poradniki psychologiczne, dla każdego z nas może to okazac się pomocne. W ten sposób można " ujażmic " podświadomośc która zrobiła nam psikusa.
Sama prowadzę afirmację pod okiem psychologa do którego chodzę i działa na mnie rewelacyjnie. Teksty Kochającego mogą byc źródłem do naszych własnych afirmacji indywidualnie. Kto nie wierzy jego strata Very Happy
pozdrawiam

didado1 mam dla ciebie "tylko" i az trzy slowa

dziekuje ci bardzo :!: ;)

NcL
na dole w ramce jest przycisk free, trzeba na niego kliknac i odczekac odliczanie ok 50-55 sek
potem wyskakuje pole do ktorego trzeba przepisac tekst z pola obok napisu here
potem juz tylko klikamy na przycisk download from mirror....
i zasysamy

tylko jest problem tego rodzaju ze te linki maja prawdopodobnie limity czasu dzialania
i nie wiem czy nie sa juz przekroczone
pzdr
"Człowiek doskonały posługuje się swym umysłem jak zwierciadłem. Zwierciadło niczego nie chwyta, niczego nie odrzuca; przyjmuje, lecz nie zatrzymuje." / Czuang Tsy /

przez no_fear 31 maja 2006, 15:12
Be dwóch zdań intencje bardzo dobre, ale ja podpisuje się pod poprzednimi postami, że jest to zbyt "daleka" chęć ingerencji w leczenie. Każdy przypadek nerwicy ma inne podłoże i leczenie powinno zawsze odbywać się w konsultacji z psychologiem. Nie wiem jakie spektrum działania mają afirmację ale podchodziłbym do tego z dużym dystansem.
Mnie osobiście w samym przekazie tej afirmacji uderza to, że ona nie dociera do źródła problemów tylko ich efektów "wybaczam światu że jest taki zły...", otóż świat nie jest TAKI zły - to jest sposób w jaki nerwicowcy odbierają różne bodźce jako bolesne i bardzo negatywne. Ten sposób odbioru z kolei wynika z wysokiej wrażliwości. Działanie powinno być ukierunkowane nie na odcinanie się od rzeczywistości i bardzo górnolotne wybaczanie wszystkim wszystkiego, tylko na skupianiu się dlaczego coś jest dla nas bolesne, dlaczego wydaje nam się że ktoś nami manipuluje, czy naprawde wszyscy nas krzywdzą... itp. i to jest skuteczne działanie...

Mając na uwadze Twoje dobre intencje kochający, mimo wszystko, uważam że nie powinieneś tego wrzucać na forum.
Yes Can Do!

przez kochajacy 31 maja 2006, 17:27
no_fear nie zamierzam zaglebiac sie z toba w dyskusje na ten temat bo do tego obie osoby musza miec choc zielone pojecie o przedmiocie rozmowy a skoro piszesz tego rodzaju stwierdzenia to znaczy ze masz na ten temat zerowa wiedze (bez urazy) ,skoro jestes przeciwny to nie sluchaj tego i nie bedzie problemu , jednak od siebie moge dodac tyle ze afirmacje byly dla mnie jednym z najwazniejszych elementow w wychodzeniu z nerwicy.
pozdro :)

przez no_fear 31 maja 2006, 22:12
(Bez urazy...) Kolega ma zerowe pojęcie na temat mojej wiedzy.
Wiem jak wygląda skuteczne i trwałe wychodzenie z nerwicy i wg mnie afirmację nie gwarantują skutecznego, utrwalonego efektu.
Ten przekaz jest powierzchowny i na dłuższą metę bezsensowny.
Dlaczego?
Dam ci jeden prosty przykład (do którego po części nawiązałem w poprzednim poście, ale jakoś widzę nie zaskoczyło). Większość przekazu tak naprawde podkreśla, że cały świat jest zły, a my mu wybaczamy. Ludzie manipulują nami, ogłupiają, krzywdzą itd... my wybaczamy. Ten przekaz utrwala nas tak naprawdę w negatywnym odbiorze świata. Problem polega na tym, że często to co boli NAS - zdrowych ludzi nie porusza w tak dużym stopniu... To takie cierpiętnicze i strasznie chrystusowe... Może doraźnie pomaga, ale nie w dłuższym okresie, co gorsza może utrwalać negatywny odbiór rzeczywistości.
Yes Can Do!

przez iwo4 31 maja 2006, 23:10
Ja tez podchodze do wszelkich afirmacji z duza rezerwa... one tylko "wygladzaja" powierzchownie nasze lęki... a tak naprawde wszystkie te nasze negatywne uczucia trzeba wydobyc na zewnatrz a nie je zamaskowywac
Witajcie wsród "wybranych"...

przez Virginia 01 cze 2006, 00:50
A ja sie nie zgadzam. Nie wybaczam swiatu. Wybaczam ludziom, wybaczam sobie, wybaczam Bogu. Wszystkie krzywdy. Wybaczajac przepracowuje swoj problem. Problemy wyplywaja na zewnatrz, bo powoli docieram do kazdego najdrobniejszego zranienia.

Wiesz afirmacje sklaniaja mnie do glebokich przemyslen. Nie konczy sie na klepaniu formulek. Ja dokladnie zdaje sobie sprawe z tego co afirmuje i dlaczego.
Afirmacje pozwalaja uzmyslowic sobie moje potrzeby. Sa pewnego rodzaju srodkiem, ktory wspolgra z innymi. Osiagam cele, nakierowuje sie na wlasciwe tory. Udrazniam prawidlowe myslenie.

Afirmacje wiele mi daly. Jestem zadowolona z zycia i posowam sie na przod mimo wszelkich przeszkod.

Rozwiazanie tkwi zawsze w czlowieku, nigdy poza nim. Tej prostej prawdy nauczylam sie wlasnie dzieki afirmacjom. Sami jestesmy kowalami naszego zycia i losu. To co mamy w glowie bezposrednio przeklada sie na zycie.
Afirmacje wlasciwie uzywane pozwalaja uporzadkowac i oczyscic smietnik podswiadomosci.
U mnie dzialaja doskonale.
Cudowna kobieta to taka, ktora nie wymaga cudow

Sortuj wg