Zioła

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Zioła

przez *Wiola* 04 lip 2013, 00:22
Trafiłam na ciekawą roślinkę, oczywiście na blogu dr Różańskiego.
Witania ospała – Withania somnifera (Linne) Dunal (Physalis somnifera)

Suche ekstrakty z Withania podawane w dawce przynajmniej 500 mg przez 4-8 tygodni – zwiększają wrażliwość receptorów 5-hydroksytryptaminowych (5-HT) – serotoninowych, wiążących serotoninę. Dzięki temu Withania poprawia procesy uczenia się, zapamiętywania, polepsza samopoczucie, znosi przykre objawy psychiczne towarzyszące chorobie Alzheimera. Działa głównie uwrażliwiająco na receptor serotoninowy 2, ale również na receptor serotoninowy 1. Sitoindozydy zawarte w surowcu działają przeciwstresowo i nasilają fagocytozę oraz aktywność makrofagów. Wyciągi z Withania podnoszą poziom syntazy tlenku azotu. Zwiększają aktywność limfocytów T cytotoksycznych. Działają adaptogennie (zwiększają możliwości adaptacji organizmu do środowiska), przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo. Jak podają źródła naukowe wyciągi z Withania w dawce 3 g/dziennie, przyjmowane przez rok poprawiają znacznie parametry krwi (podnoszą poziom hemoglobiny, obniżają poziom cholesterolu, triglicerydów, LDL i cukru we krwi, podnoszą poziom HDL), wzmacniają uwapnienie kości (zmniejszają utratę wapnia z kości), regenerują częściowo barwniki włosów (częściowe ustępowanie siwienia). Działają moczopędnie, przeciwcukrzycowo. Withania pobudza czynności tarczycy. Zwiększa wydalanie z ustroju sodu. Wspomaga ustępowanie obrzęków.
Dobrej jakości preparaty Withania są przydatne w leczeniu zaburzeń pamięci i kojarzenia, choroby Alzheimera, niedoczynności tarczycy, stanów lękowych, stresowych i depresyjnych, przy trudnościach adaptacyjnych do środowiska, nowego otoczenia (np. u dzieci nieśmiałych, zestresowanych, zmieniających szkołę), zaburzeń snu, cukrzycy, miażdżycy, chorób nowotworowych, reumatyzmu, dny, alkoholizmu, migreny, padaczki, nadciśnienia, choroby wieńcowej.

Withania może być cennym środkiem w medycynie sportowej: dla zwiększenia syntazy tlenku azotu, łagodzenia stresu przed zawodami, poprawienia wyników treningowych (wyuczanie odruchów), polepszania zdolności adaptacyjnych.

http://rozanski.li/?p=1028
Moderator

Zioła

przez skufka 07 lip 2013, 10:58
Cześć :) Czy ktoś jeszcze pije zioła Ojca Gabriela? Parzy się 2-3 łyzki stołowe zalewane 3 szklankami wrzrątku i pije 3 razy dziennie po 1/3 lub pół szklanki. Czy to jest porcja na jeden dzień?
Sorry, że pytanie może jest z tych głupich, ale chciałabym wiedzieć - teraz piję różnie, ale chcę zacząć systematycznie. Nie znalazłam we wcześniejszych postach tej informacji dlatego pytam, może ktoś mi odpowie?
No i oczywiście czy pomogły i po jakim czasie?

Zioła

przez CzyToMinie 12 paź 2013, 14:55
A jakie polecacie zioła na przywrócenie uczuc? czy ktoś miał ten problem i rozwiązał go ziołami?
czemu wszyscy jeździcie do tego o. Gabriela, jest tylu zielarzy katolickich - -benedyktyni, boniofratrzy, o. Klimuszko, o. Sroka... te zioła co na początku nie mogliście rozszyfrować to zdaje się kopia przepisu o.Klimuszki. Musialabym sprawdzić...czy o Gabreil się rozni od np. O. Bonifratrow? oni sa w roznych częściach Polski, nie trzeba jezdzic do Bialegostoku...chyba ze tylko osoby stamtąd tu pisza w tym watku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zioła

przez Kalebx3 12 paź 2013, 21:33
A jakie polecacie zioła na przywrócenie uczuc? czy ktoś miał ten problem i rozwiązał go ziołami?

Czego to ludzie nie wymyślą? Przywracanie uczuć ziołami :shock: ,,,mistrzowie życia , wynalazcy i kinooperatorzy ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Zioła

przez Autodestrukcja 12 paź 2013, 21:36
no wlasnie. juz nie wystarcza afrodyzjaki ?
co za czasy
Autodestrukcja

Zioła

przez UnityMitford 16 lis 2013, 00:34
pijcie własnoręcznie zebraną pokrzywę, najlepsza na wszystko
UnityMitford

Re:

przez paweek 29 gru 2015, 19:20
Tunia03 napisał(a):
baraqs napisał(a):Recepta jest taka, bierzemy:
1/ część (50g) ziela rdestu ptasiego
2/ część (50g) ziela melisy
3/ część (50g) ziela srebrnika
4/ część (50g) krwawnika pospolitego
5/ część (50g) ziela serdecznika
6/ część (50g) ziela dziurawca
7/ część (50g) lisc miety+ pokrzywy+ podbialu
8/ dwie części czyli 100g kwiat glogu
9/ część (50g) korzen lukrecji
10/ część (50g) porost islandzki
11/ dwie części czyli 100g szyszki chmielu
12/ trzy części czyli 150g korzenia kozłka

Zioła wymieszać ze sobą, i parzyć według receptury, czyli :
2-3 łyżki stołowe (czubate) wsypać do naczynia, zalać 3 szklankami wrzącej wody, przykryć na 50 minut, przecedzić, i pić 3 razy dziennie po 1/3, lub pół szklanki, 20 minut przed posiłkiem.

Gwarantuję, że po 3-4 tygodniach pojawią się efekty, czasami może się to pojawić później, ale chyba tylko w najgorszym stanie choroby.
Cudowne jest to, że przebija to o głowę inne leki, i dla mnie pomogło a 5 tygodniowy (wcześniejszy) mój pobyt w szpitalu, nawet w połowie nie był tak pomocny.
Zioła zalecane na depresję, i nerwicę.

życzę zdrowia

Rewelacja,polecam!

Dziś ziła przyszły, jakieś 44zł z allegro. W smaku nie są złe, serio. O wrażeniach poinformuje :) A jak u Was? podziałały cos?

Zioła

przez mikrobia 20 sty 2016, 16:07
A czy są jakieś zioła, które mogą brać osoby zażywające leki psychotropowe? Mi p.psychiatra poleciła melisę, włączyłam raz dziennie również rumianek i pokrzywę. Czy ktoś z Was popija inne ziółka?Jakie?

Zioła

przez Lord Kapucyn 24 sty 2016, 00:56
mikrobia napisał(a):A czy są jakieś zioła, które mogą brać osoby zażywające leki psychotropowe? Mi p.psychiatra poleciła melisę, włączyłam raz dziennie również rumianek i pokrzywę. Czy ktoś z Was popija inne ziółka?Jakie?

"Leki psychotropowe" to rozległe pojęcie i zróżnicowana grupa farmaceutyków. Zakładam, że chodzi o wenlafaksynę (Prefaxine) i risperidon(Rispolept) i zioła wpływające głównie na szeroko pojęte "zdrowie psychiczne"?

- Ekstrakty z afrykańskiej rośliny Griffonia simplicifolia*/** zawierające 5-HTP (prekursor do produkcji serotoniny)- z rozsądkiem i w umiarkowanych ilościach. Znaczne ilości prekursorów serotoniny (l-tryptofan, 5-HTP) + SSRI/SNRI mogą teoretycznie doprowadzić do ZS;
- Ashwagandha/ Withania somnifera- w szczególności ekstrakt KSM-66 albo Sensoril;*/**
- rumianek (m.in. z uwagi na zawartość apigeniny);**
- Ocimum tenuiflorum , znana szerzej jako tulasi/ tulsi albo święta bazylia;*/**
- szyszki chmielu**
- l-teanina (substancja ekstrahowana z zielonej herbaty)**
- niektóre gatunki albicji, mimozy*
- cytryniec chiński (Schisandra chinensis)*/**
- melisa**
- kozłek lekarski/ waleriana**
- passiflora/ męczennica- ostrożnie, istnieją doniesienia, że jej składniki mogą wykazywać aktywność IMAO*/**
- tarczyca bajkalska albo pospolita (Skullcap)**
- wąkrota azjatycka / Gotu kola /Centella asiatica- nie mylić z orzechami Kola*/***
- ekstrakty z Huperzia serrata (zawierają hupercynę A)***
- ekstrakty z barwinka pospolitego (zawierają winpocetynę)***
- Bacopa Monnieri***
- żeń-szeń właściwy/ Panax gingseng*
- eleuterokok kolczasty / Eleutherococcus senticosus*
- damiana (Turnera diffusa)**
- głóg jednoszyjkowy i dwuszyjkowy(bardziej na serce, ale działanie uspokajające również wykazuje)**
- guarana, orzechy Kola- zawierają m.in. kofeinę*
- szafran*
- kurkumina*
- Kava-Kava / pieprz metystynowy** - w Polsce obecnie nielegalne, kratki za to grożą, poza tym prawdopodobnie wykazuje działanie hepatotoksyczne
- ekstrakty z Mucuna Pruriens (świerzbiec właściwy) zawierają lewodopę (prekursor neuroprzekaźnika dopaminy) , jednak bez równoczesnego przyjmowania inhibitora obwodowej dekarboksylazy zażywanie mija się z celem, naturalnym inhibitorem obw. dekarb. jest galusan epigallokatechiny (EGCG) zawarty w zielonej herbacie;
To tak z grubsza.

Dziurawiec* i Rhodiolę*/**aka różeniec górski z oczywistych względów- odpuścić sobie. Co do miłorzębu/ ginkgo biloba***- sprawa jest kontrowersyjna.

W pewnym uproszczeniu-
* przeciwdepresyjne, psychoenergizujące
** uspokajające, przeciwlękowe
*** poprawiające funkcje poznawcze
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Zioła

przez mikrobia 24 sty 2016, 22:16
Lord Kapucyn - bardzo dziękuję za odpowiedź, zapewne niektóre z tych ziół wykorzystam, bo akurat mam w domu/kiedyś robiłam sporo doświadczeń z ziołami - mieszałam z probiotykami. Jestem współautorką preparatu ApiBioFarma - probiotyk z ziołami dla pszczół...ale o zależnościach z lekami psycho niewiele mi wiadomo. Jeszcze raz dzięki.

Sortuj wg