Zioła

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez 1507 17 gru 2007, 13:15
prawidłowość??????????? sypiesz łychę zgodznie z zaleceniami do szklanki, zalewasz wrzątkiem przykrywasz i odstawiasz na 20minut, potem przelewasz przez sito i pijesz....fuuuuj
1507

syrop uspokajajacy bonifratrow

przez kriss1977 28 gru 2007, 14:47
witam
szukam wszelkich opini,informacji o syropie uspokajajacym Bonifratrow-TNC.
crataegi.tnc.leonuri card.cps .Passiflorim-(taka nazwa)Czy ktos stosowal i jakie odczucia..-Kupilem gdyz slyszalem,ze ziola lepiej dzialaja w formie nalewek,syropow na spirytusie,tylko melise parze tradycyjnie.

syrop bonifratrow

przez kriss1977 28 gru 2007, 21:21
witam
szukam wszelkich opini,informacji o syropie uspokajajacym Bonifratrow-TNC.
crataegi.tnc.leonuri card.cps .Passiflorim-(taka nazwa)Czy ktos stosowal i jakie odczucia..-Kupilem gdyz slyszalem,ze ziola lepiej dzialaja w formie nalewek,syropow na spirytusie,tylko melise parze tradycyjnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 1507 28 gru 2007, 21:23
nalewki zawsze działają szybciej bo są na alkocholu
1507

przez Wojtek bez portek 07 kwi 2008, 20:08
Zioła które wypróbowałem i które działają na mnie:

Kava (Piper methysticum) (nie mylić z kawą!) - jak dla mnie bardzo skuteczna roślinka. Wyłącza u mnie lęk. Jak miałem nasilone ataki niepokoju to brałem ją kilka razy dziennie przez trzy miesiące. Teraz biorę ją tylko w sytuacjach stresowych.

Maca (Lepidium meyenii) - Maca jest posądzana o regulację hormonów w organiźmie.
Stały element mojego dnia od dwóch miesięcy. Uwielbiam Macę za działanie i smak :) Daje mi wewnętrzny spokój i pozytywne myślenie.

Kanna (Sceletium tortuosum) - Działa przeciw depresyjnie.
Początkowo się zawiodłem i szybko ją odstawiłem. Zamiast działania antydepresyjnego, powodowała u mnie nieprzyjemny niepokój i pobudzenie.
Okazało się że chciałem za szybko poczuć efekty i za dużo przyjmowałem.
Skorygowałem dawkę na 2x dziennie po 50mg i po dwóch tygodniach zaczęło się poprawiać. Gdzieś po 1,5 miesiąca nie było już śladu po depresji i teraz od dwóch tygodni odstawiłem ją.

przez Wojtek bez portek 08 kwi 2008, 18:13
Zgadza się, lepiej nie brać Kavę razem z innymi lekami lub alkoholem bo można się pożegnać z wątrobą!
Ja przez trzy miesiące używałem Kavy codziennie a nawet kilka dziennie i nie wystąpiły u mnie żadne skutki uboczne, może jeszcze za mało tego jadłem.

przez Bacha 09 kwi 2008, 01:34
A co ziołowego polecacie na nerwice natręctw i lękową :?:
Wielkie szczyty zdobywa się małymi krokami

Re: Zioła

przez wróbelek Elemelek 31 lip 2008, 00:04
bardzo fajny temat, odświeżam go, bo uważam ze bardzo pomóc, mnie to chociaz troche podbudowało, idę jutro do apteki i kupuję wszystkie ziółka a potem gul, gul;) może akurat pomoże:) przynajmniej naturalne to wszystko a nie wode z mózgu robią:/
<><><> Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!! <><><>

przez kazia_z8 02 sie 2008, 17:47
Podoba mi sie i tez chcialabym zeby ktos cos wiecej napisal.Bo same adresy internetowe nic mi nie mowia.Czytajac tego typu wypowiedzi mam wrazenie ze lekarze nic nam nie mowia,a tutaj spotkalam sie z ogromna wiedza.Jak bym czytala ksiazke medyczna tylko bardzo malo informacji o skutkach zazywania.Kazdy organizm inaczej reaguje na ziola ,wiadomo ze to zalezy od kondycji wewnetrznej.Nie jestem lekarzem,jestem chora i chce sie dowiedziec jak poprawic pamiec,tak mi to utrudnia zycie ze chwilami mam dosyc samej siebie.Nie moge pracowac,juz druga prace stracilam.Nikt nie rozumie ile kosztuje mnie pelna koncentracja,ja potem spie jak zabita i w domu nie mam sily do codziennych zajec.Spanie zawsze mialam super,jak nie pije kawy,to spie nawet kilka dni,z przerwa na ubikacje.Lykam magnez z potasem +wit.B compl.miete ,rumianek ,czasem szalwie.Latem jem duzo surowych warzyw i owocow,nie mam problemow ze zjadaniem sorowego grochu,bobu,pietruszki lubie surowke z selera.Chleb staram sie ostatnio jesc tylko gracham,bo mi wystarcza malo,na dzialce mam owoce i zjadam wszyskie warzywa ktore wyrosna i owoce przerabiam aby w zimie je zjadac nic sie nie marnuje nawet owoce z kompotu jak czerwona i czarna porzeczka.Tylko jak mam duzo pracy i musze sie spieszyc,zapominam sie i gubie w tym tloku mysli,to jest okropne.Mam tego dosc nie wiem co zrobic jak podreperowac moje szare komorki.

przez wróbelek Elemelek 02 sie 2008, 18:42
hmm, myśle że ziółka nigdy nie mogą zaszkodzić, a na pewno pomogą na ogólne samopoczucie, tylko ze to po dłuższym czasie dopiero, nie znam się na tym, ale wydaje mi się ze tobie najlepiej zrobiłby jakiś totalny relaks, przy takim ciągłym stresie w pracy można naprawde szybko stracić głowe;)

przez Jovita 03 sie 2008, 12:27
wróbelek Elemelek - ale najlepiej po ziola idz do zielarskiego , tam robia tez dobre mieszanki , a w aptece to kupisz podstawowe ziola w dodatku nie wszystkie ziola mozna ze soba (chyba) laczyc ;)
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez wróbelek Elemelek 03 sie 2008, 13:11
niom, też tak słyszałam, dlatego poszłam jednak do zielarskiego, nakupiłam tego w cholere (wyszła z tego caaaała wielka siata;) i panie kazały mi to wszystko, wszystko wymieszać i potem dopiero z tego robić "herbatki";) ale najfajniejsza część tego wszystkiego to było mieszanie tych ziół:D hłehłe, zawsze miałam jakieś powołanie do zielarstwa;)

przez Jovita 03 sie 2008, 13:23
Niektore ziola sa paskuden w smaku ale tak to ziolka trzeba pic bo sa zdrowe , owszem zeby byly efekty trzeba je stosowac dluuuugo ale przynajmniej efektow ubocznych nie bedzie :mrgreen: a i niektorych oczywiscie nie wolno stosowac gdy bierze sie leki.
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez gabriel 03 sie 2008, 14:30
Czy kava i maca jest dostępna w aptece czy raczej szukać ich w sklepach zielarskich? Jestem z małego miasta w którym są jedynie cztery apteki w dodatku dosyć słabo zaopatrzone. Jest również mały sklepik zielarski ale nie wiem czy po za yerba mate, różnymi odmianami zielonej i czerwonej herbaty dostanę takie cuda.

Sortuj wg