Zioła

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez 1507 08 wrz 2007, 20:46
wiesz co ty naprawdę nie wierzysz w swoje wyzdrowienie skoro uzależniasz swoje życie od leków, ja wiem że muszę dać radę bez nich wcinam 2x dziennie nerwobon od bonifratów, w poniedziałek idę do lekarza i umówie się na zmniejszenie dawki leku, a dla czego? dlatego że podjąłem walkę jest narazie nierówna bo startuje z drugiej pozycji, i wiem że musze sie zrównac z nerwicą a potem ją przegonić i zostawić za sobą, mam rodzine muszę ŻYĆ normalnie a nie myśleć tylko o lekach lekarzach , nerwicy i obgryzać paznokcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano 08 wrz 2007, 20:51 przez 1507, łącznie edytowano 1 raz
1507

przez Jovita 08 wrz 2007, 20:51
w wyzdrowienie wierze ale nie w to ze ziola mnie z tego wyciagna, bede brala leki bo jestem w stanie w ktorym nic mi juz nie pomoze poza lekami wiec nie licze na ziola bo ziola traktuje jako dodatek a nie jako wybawienie, wcale nie pisze ze ziola sa zle bo sa dobre ale maja bardzo lekkie dzialanie !
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez kaysha 08 wrz 2007, 23:16
popieram w tym wypadku Jovitę.

tez próbowałam leczyc sie ziołowymi tabletkami i tym to sie skonczyło że męczyłam sie przez kilka miesiecy coraz gorzej. Choroba nie przeszła, było tylko coraz to gorzej. Kiedy trafiłam do lekarza stwierdził że przy depresji i nerwicy są wskazane leki i kiedy zaczełam brac leki mój stan sie poprawił po kilku tygodniach..
a ziołowe są do bani w takich przypadkach..to są dla ludzi którzy nie przeżywają wiekszych n stresów leków czyli dla ludzi spoza grupy nerwicówców i osób depresyjnych
"Cała wiedza, suma wszystkich pytań i wszystkich odpowiedzi zawarta jest w psie" Franz Kafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 08 wrz 2007, 23:31
dokladnie tak , ziolami mozna sie wspomagac ale one nie uzdrowia calkowicie , chyba ze sie ma stany depresyjne a nie depresje oraz stresy a nie nerwice!!!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:31 pm ]
to sa chororby ktore trzeba przeleczyc a dopiero potem myslec o ziolach albo wspomagac sie tylko nimi!!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez 1507 09 wrz 2007, 12:14
a ja nie chce się zabić, wręcz przeciwniechcę cieszyć się życiem, chce pozbyć sie niepewności lęku objawów somatycznych i napięcia
1507

przez agapla 09 wrz 2007, 13:52
Zależy o czym my tu mówimy nie wiem jak z depresją ale jeśli chodzi o nerwicę to jak najbardziej można ja wyleczyć sposobami naturalnymi ,ja miałam poważna nerwice lękowa z agorafobią doszło do tego że przestałam wychodzic wogóle z domu leczyłam się właśnie ziołami ,tech relaksacyjne uzupełnianie minerałow i witamin, dieta ,0 używek i wszystko wróciło do normy !całe szczęście ze nie wziełam leków dla mnie psychotropy to wielkie g... i zdania nie zmienię

przez ika 09 wrz 2007, 19:02
agapla Witaj!!Jesteś już naprawdę na tyle zdrowa.aby po jakich kolwiek problemach,stresach nie wpaść w to g.. z powrotem?????????A co do ziół dalej je pijesz? nie robisz przerw?Bo wiesz słyszałam gdzieś ,że wszystko powinno mieć swój koniec,a i z ziołami nie mozna przesadzać.
ika

przez agapla 09 wrz 2007, 19:45
Nic juz nie pije ani nie biore jedynie witaminki od czasu do czasu ,odstawiłam tez całkowicie alko ,poza tym jest ok normalnie żyje ,wychodze z domu ,jeżdzę autobusami ,mam kupe stresu bo zmieniam troche swoje życie ale nic nie wraca ! jak tylko przyjdzie mi jakaś głupia myśl do głowy to staram sie o tym nie myśleć i już! cwicze ,relaksuje sie po nerwowym dniu ,ale na to co jest teraz naprawdę ciezko pracowałam.Płakałam a wychodziłam z domu ,starałam sie wręcz na siłę przełamywać lęk ,czasami było tak cięzko że żyć się nie chciało ale jak ktoś czegoś bardzo chce to wszystko jest możliwe pozdr ;)

przez 1507 09 wrz 2007, 21:07
a somatyczne objawy miałaś? jak z tym sobie radziłaś?
1507

przez agapla 10 wrz 2007, 12:26
miałam problemy z sercem, drżenia rąk (szczegolnie jak mialam wyjśc z domu) no i czywiście ataki lękowe podczas których robiło mi się słabo myślałam ze zemdleję ,miałam wrażenie ze zapadam się w sobie (ciezkie do wytłumaczenia jak to wygladało),oraz wrażenie jakbym przestawala oddychać oczywiscie wtedy zaczynałam szybciej oddychać i następowała hiperwentylacja no i jak można sobie wyobrazić wpadałam przez to w jeszcze większa panikę ,i jeszcze kilkusekundówki totalnego odrealnienia i to by było na tyle :? efekt; przestałam wychodzić z domu , jedynie z pomoca innych ,rzuciłam prace ,mój swiat sie totalnie zawalił , z racji takiego przygnębienia doszły póżniej objawy depresyjne (czyli cały dzien lezałam w łóżku i patrzylam w ścianę) chyba gorzej już nie może być? a jednak z tego wyszłam!!!!!!! :lol:

przez 1507 10 wrz 2007, 13:10
a napisz bliżej bo mam miałem podobne problemy, czym się wspomagałaś?, jak długo to trwało? ja np w tej chwili jeszcze biorę coaxil 2x1 ale i tak jest kiepsko, biorę od piątku Nerwobon od Bonifratów 2x1 i popijam meliske a od wczoraj witamina B complex i Magnez z potasem. Czy robiłaś jakieś badania jeśli tak to jakie? Np moje objawy to uderzenia gorąca, zawroty głowy, stan lekko paniczny jak bym był w duzym stresie, czasem zmiany nastrojów, spłycony chwilami oddech, wachania cisnienia w górę, kłucie w klatce piersiowej, ściśniety żołądek, brak apetytu i jedna negatywna myśl może mnie powalic na kolana, napięcie jakbym miał wybuchnąć za chwilkę, roztrzęsienie takie wewnętrzne, jakbym cały drżał a nie drżę. Lekarz każe mi jeszcze zazywać Ginkofar i Magnez z Potasem zmienić na magnez +b6
1507

przez juka 11 wrz 2007, 00:32
p/depresyjnie działa przede wszystkim dziurawiec czyli np deprim deprim forte ,perhip i podobne -uwaga !na sloncu moga wychodzic plamy po nim wiec w trakcie przyjmowania nie zaleca sie korzystania np z solarium lub duzej dawki słoneczka:) -na nerwice mozna stosowac srodki wyciszajace oparte gl. na walerianie(kozłek lekarski),melisie ,chmielu,pasiflorze :PWzmacnia i regeneruje uklad nerwowy przede wszystkim NNKT tj niezbedne nienasycone kwasy tłuszczowe-omega 3:)
:)

przez arek177 11 wrz 2007, 00:55
jezeli maja pomoc naprawde to tylko mocniejsze leki
uwiez mi przerabialem te dziurawce i inne nic nie pomaga :D

przez juka 11 wrz 2007, 01:02
zalezy komu i duzo zalezy od organizmu!!!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:02 am ]
jak tez od nastawienia:)
:)

Sortuj wg