Zioła

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Mona75 16 kwi 2007, 08:48
Jak spróbujesz to podziel się spostrzeżeniami. Może warto...

przez clon25 23 kwi 2007, 21:25
Witam
Chciałbym prosić o poradę i odpowiedź na parę pytań.
Jestem w trakcie odstawiania clonazepam-u po 4 latach brania w dawce 1,5 mg na dobę.Teraz zjadam 3\4 tabletki 0,5 mg rano.O dziwo nie potrzebuję już dawki wieczornej. Wysypiam się i jestem w stanie spać nawet w dzień.Potrzebuję jednak jakichś wspomagaczy w ciagu dnia.
Chciałbym zacząć pić tą mieszankę ziołową.
I teraz zwracam się do Was:
Czy można przyjmować tą mieszankę z benzodiazepinami?
Jeśli tak to czy komuś pomogła przy odstawianiu?
i jeszce jedno pytanie gdzie mogę kupić składniki(mieszkam w Krakowie)
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

nerwica lekowa

przez wiolator 24 kwi 2007, 20:22
Cześć mam na imie Wioletta też cierpię na nerwice lękową . byłam leczona asentrą pramolanem itp raz odstawiłam asentre ale miałam takie jazdy że szok poszłam na zwolnienie na 1 miesiąć i wróciłam do asentry ale bardzo się żle po niej czułam fizycznie. U mnie najbardziej oprócz lęków dostaje w d... zołądek mam straszne skurcze mięśni jakby mnie zaraz maiły udusić bez przerwy musze jeść żeby go rozepchac bo mnie tak ściska mam dość bez przerwy płaczę a no-spa mi nie pomaga,. teraz nie jem asentry juz 2 miesiace nie chce jej jeść . Dostałam te zioła na e-maila powiedz czy pomogły ci ja je pije już tydzień ale po odtawieniu asentry troche nerwów i ścisk w zołądku straszny i drżenia. Napisz coś więcej na ten temat, może masz jakąś radę na to cholerstwo. Sorki za błędy.Bo pisze wieczorem po całym dniu pracy i jestem podwójnie zmęczona przez ten zołądek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 331ania 06 maja 2007, 14:04
nieudacznik-jeśli już spróbowałeś to napisz coś o soczku bo jestem ciekawa:) :?:
ExModerator

korzeń żeń-szenia a depresja

przez cinnamon_inspiration 09 maja 2007, 10:31
Stosował ktoś kiedyś preparat o nazwie Depribon? Zawiera on wlasnie dziurawiec i korzen zen szenia i ma pomagac na depresje.

Pozdrawiam

Beata

przez Róża 10 maja 2007, 11:17
To też warto wypróbować,zioła przeciwlękowehttp://www.bonimed.pl/go-nowosci-artykul_lek.html
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez nieudacznik 15 maja 2007, 10:57
331ania napisał(a):nieudacznik-jeśli już spróbowałeś to napisz coś o soczku bo jestem ciekawa:) :?:

narazie niekupiłem bo niebyło go, jedynie tzw. podróbki, jak wypróbuje to odpisze :)

przez clon25 22 maja 2007, 09:48
Ja poszedłem na łatwiznę i zamówiłem sok z noni...podobno orginalny.
Wcześniej chciałem zrobic mieszanke z tych ziółek ,nawet kupiłem pare składników .Wcześniej jednak wypróbuje noni.Powinien dojśc w ciągu 3 dni.

dziurawiec

przez IS 22 maja 2007, 14:52
Zastanawiam sie nad przyjmowaniem soku z dziurawca ale przeczytałam w ponizszym linku: http://www.resmedica.pl/zdart100013.html, że roslina ta powoduje zwiększenie poziomu serotoniny i noradrenaliny, która odpowiada za reakcje stresowe!!!??? Myslicie, ze można w związku z tym brać dziurawiec w celu leczenia stanów lękowych? :?: :?:
IS

przez laven 22 maja 2007, 17:00
W ten sposób działają leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Również zwiększają ilość serotoniny i noradrenaliny. Z tym, że leki działają nieco skuteczniej. Więc bez obaw możesz sięgnąć po dziurawiec jeśli objawy depresyjne i lękowe nie są zbyt duże. Nie należy go jednak brać gdy leczy się już lekami przeciwdepresyjnymi.

przez Nelka 27 maja 2007, 17:17
Ben napisał(a):Witam.

Dana napisał(a):Jak się już kupi te ziółka w sklepie to samemu się je miesza?

Tak, nalezy zmieszac samemu to zadna filozofia ;) Dobrze jest jeszcze dodatkowo zmielic korzen kozlka i lukrecji w mlynku do kawy.

a po ile jest taka przyjemność?...i na jak dlugo starcza? ;)

Na jak dlugo może starczyć jedna litrowa butelka tego ALVEO?
Żyć, nie-umierać!

przez Róża 02 cze 2007, 11:37
Bardzo polecam "Głóg".Można kupic w aptece najlepiej w tabletkach.
Działanie:
substancje zawarte w ekstrakcie z głogu,głównie flawonoidy,działają rozszerzajaco na mięśnie gładkie jelit,dróg moczowych i naczyń krwionośnych.Poprawiaja krążenie,zwiekszają ukrwienie mięśnia sercowego i mózgu,co umozliwia doprowadzenie niezbędnej ilości tlenu oraz usunięcie szkodliwych metabolitów.Działaja łagodnie uspokajająco oraz moczopędnie.Regulują i wzmacniają pracę serca.

Słuchajcie, są świetne.Dają takiego pawera,że człowiek czuje się aż w nadmiarze sił.Do tego śpi się bardzo dobrze(dotlenienie organizmu)nareszcie czuję się wypoczęta rano.30 tabletek kosztuje 6,98.Ja jadę teraz na tym i czuję się znakomicie.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

nerwica żołądka -lek ziołowy - co polecacie?

przez czarnula 03 cze 2007, 11:55
Na nerwicę choruję od ok.5 lat, przeszłam kiedyś kurację citalem, pomogła mi psychoterapia. Od dwóch lat nie biorę leków. Niedawno urodziłam drugie dziecko.
Ostatni tydzień miałam bardzo stresujący i ucierpiał na tym mój żołądek. Boli mnie , wczoraj miałam biegunkę, mam wrażenie, że jest ścisnięty. Na szczęście nie mam teraz innych przykrych dolegliwości nerwicowych i chcę poratować się ziołami. Czy możecie polecić jakiś preparat, który może troszkę ukoić nerwy i pomóc żołądkowi. P/bólowo biorę Ranigast. Czy Persen będzie ok?

Możliwe, że była mowa na ten temat, ale jestem tu nowa i nie mam za dużo czasu na przeglądnięcie wszystkich tematów.

przez clon25 05 cze 2007, 19:58
Witam Was nerwuski:)
Jestem na kuracji sokiem noni około 2 i pół tygodnia,niewiem czy to moja podświadomośc czy ten sok ale mam mnóstwo energi,muszę wspomniec ze jestem na odwyku od clonazepamu(jem jeszcze cwiarteczke rano).Spie cala noc,bez przebudzen,poranki sa piekniejsze dużo bardziej rześkie. Byłem ostatnio na imprezie rodzinnej gdzie było dużo ludzi,udało mi się wyjśc do kościoła. To jest naprawde podbudowujące. Podobno ten sok działa najlepiej po 1- 2 miesięcy.Już się niemogę doczekac.

Sortuj wg