Zioła

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Aruns 15 gru 2006, 07:23
Kochani! Na dziurawiec jest sposób, wiadomo, że latem nie powinno się wychodzić na Słońce, bo powoduje wrażliwość na światło, ale sami pomyślcie, kiedy go pijecie? Rano? Więc nie ma się co dziwić, że potem są plamy na skórze.
Dziurawiec powinno się pić najpierw o godz. 17, a potem przed samym snem, nigdy rano.
Co do innych ziół, działanie przeciwdepresyjne wykazuje raczej niewiele. Podobno poza dziurawcem również kwiatostan rumianku, płatki owsiane, ziele hyzopu, nawet piołun. Ale to tak jak z lekami, są różne depresje i dlatego trzeba wypróbować wielu ziół. Być może są takie, o których działaniu przeciwdepresyjnym po prostu nic nie wiadomo, bo zwyczajnie brak stosownych badań.
Na pewno nie należy przesadzać z korzeniem arcydzięgla, bo ten może nawet zadziałać depresyjnie na układ nerwowy (i też może uczulać na światło słoneczne).
Co do szyszek chmielu, korzenia kozłka, czy liści melisy. Ja wolę ich nie próbować w nawrotach choroby, ponieważ uspokajają, a zależy mi właśnie na pobudzeniu napędu, a nie dodatkowej sedacji.
Można też próbować preparatów z żeń-szeniem, mi na przykład pomagają. Ale lepiej spytać lekarza, czy nie widzi przeciwwskazań.

Pomyślcie też o diecie. Warto jeść dużo surowych warzyw, zwłaszcza pogryzać marchew i seler. Osobiście zauważyłem też aktywizujący wpływ dużych ilości czosnku i cebuli. Zrezygnować z mięsa na rzecz ryb. Im mniej konserwantów, tym lepiej - kto wie, czy dieta nie jest powodem depresji u danej osoby?
I warto spróbować kakao. Teobromina działa stymulująco. Łyżkę kakao zalewa się szklanką wrzątku. Wystarczy posłodzić miodem.

przez Róża 15 gru 2006, 10:10
Zgadzam sie z Arunsem.Od siebie chce jeszcze dodać,że bardzo pomagają takie leki bez recepty jak Bilobil lub Lecytyna.Poprawiaja krążenie,koncentrację i pamięć-i urodę :D Wcale nie trzeba brać ich długo,żeby poczuć stanowczą poprawę.Dotleniaja mózg i naczynia krwionosne,a co za tym idzie mamy jaśniejszy umysł,lęki są o wiele mniej nasilone,ustępuje "zacisk"mięśni i buzia wygląda ładnie świeżo i promiennie(likwidują tzw.siność nerwicową).Do tego poprawiaja wygląd włosów :D Zaleciła mi to neurolog.I zaczęłam stosować, już po tygodniu widać efekty.A leki są bezpieczne.Polecam gorąco.
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez dj 20 gru 2006, 12:34
Witam
Mam pytanie ile zapłaciliście za te zioła w sklepie zielarskim bądz w aptece, pytam się bo z kasą krucho umnie proszę o szybką odpowiedz
Co moge powiedzieć... chyba mi się udało....
dj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pikpokis 04 sty 2007, 11:33
Podpisuje sie pod ostatnim pytankiem :) Chcialam tez o to zapytac :P

przez baraqs 05 sty 2007, 15:05
Poczytajcie ciekawy artykuł o Ojcu Gabrielu, o naszym forum, i o mnie ;)

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll ... 8149800279

przez pikpokis 06 sty 2007, 11:58
Super:))))))))))) hihihi rozbawilo mnie to ze internauci przescigaja sie w rozszywrowywaniu recepty Ojca Gabriela :)

[ Dodano: Sob Sty 06, 2007 10:58 am ]
baraqs czy moglbys napisac mi ile zaplaciles za komplet tych ziolek? Wiesz ja jeszcze mam wiele innych wydatkow,w tym drogie lekarstwa i zalezy mi na odpowiedzi:) Z gory dziekuje!

przez kundelkowa 14 sty 2007, 21:32
prosze niech ktos napisze ile kosztuja te ziolka.czy ktos moze zaczal je niedawno stosowac/?czy widzicie poprawe??pozdrowionka

Zioła

przez Tzebr 03 lut 2007, 18:55
Witam
Jestem tutaj nowy, akurat też z Białegostoku więc mam blisko do Supraśla :))). W poniedziałek musze wykupic te ziółka o ktorych tutaj jest tak glośo.
Troche o mnie :). Cierpie na nerwice napadowo lękowa uogolnioną od wielu wielu lat. Od 3 tygodni odstawilem leki i zaczelo sie. Totalny dół, nastroj tragiczny, chęć pozabijania wszystkiego i wszystkich dookoła. W ciągu 14 dni od kiedy zaczely sie te objawy mialem może ze 2 pełne dni normalnego nastroju. A odstawilem psychotropy poniewaz mialem skutki uboczne ktore byly nie do przyjecia, dysfunkcja seksualna. Poprostu poznałem kogoś i chciałem być prawdziwym facetem :))). W sumie libido wróciło w 80% narazie ale przepłaciłem to tragicznym nastrojem i totalną beznadzieją. W nocy często się budzę i wtedy mam lęk, zaczyna mi serducho mocno i szybko bić i zaczyna się nieuzasadniony atak paniki, który naszczęście trwa już krótko. 9 lutego idę do kliniki leczenia nerwic na ulicę Ciołkowskiego kiedyś była na Włościańskiej ludzie z Białego zapewne wiedzą o co mi chodzi ponieważ jest to dość znana klinika. Ale nastrój jest tak zły że boję się że mogę nie doczekać aż do 9 lutego. Myślę że cierpi przez to moja dziewczyna ponieważ wolę teraz przebywać sam we własnym domu niż z nią, wogle nigdzie nie wychodzę bo z takim nastrojem nic mi się poprostu nie chce. Mam nadzieję że jakoś z tego wyjdę bo czasem jak popadam w totalną beznadzieję to nawet mam dziwne myśli że lepiej ze sobą skończyć, aż sam się czasem boję co mi moja głowa podpowiada. Nie będę Was więcej zanudzał swoimi wywodami, ale chcę tylko powiedzieć że rzuciłem psychotropy aby być prawdziwym facetem dla kobiety i dla siebie. Do tej pory byłem sam i przez psychotropy unikałem kobiet. Może ktoś ma podobny problem? I jak sobie z tym radzi? Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi.
Pozdrawiam i życzę zdrówka

[ Dodano: Sob Lut 03, 2007 5:55 pm ]
Biały
Zdesperowany nerwus któremu nic się nie udaje :(

przez LuC 07 lut 2007, 14:38
z ziołami wiele wspólnego nie miałem, ale kiedyś zapomniałem moich piguł i poraczyłem się persenem ... musiałem się mocno kontrolować, żeby nie zasnąć ... podobnie miałem po valerinie...

a tak na marginesie to dawno zioła nie paliłem :P :twisted:
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

Zioła

przez Tzebr 09 lut 2007, 15:34
W sumie ziolka pije juz tydzien i nie wiem czy to efekt placebo ale moj nastroj sie poprawia, ziola kosztowaly mnie 35zl
Zdesperowany nerwus któremu nic się nie udaje :(

Dzieki Baraqs :-) Mieszanka o. Gabriela

przez murti 19 mar 2007, 14:38
Chciałbym serdecznie podziękować Baraqs'owi za umieszczenie tej receptury Wlasnie kończe pić tę wielką miskę ziół i jest bardzo dobrze Na początku dostałem Xanax i Spamilan jadłem to przez 2 tygodnie aż trafilem na to forum i znalazłem temat Zioła Postanowiłem że nie będę sie truł jakąś chemią i wezmę się za terapie ziołami Nie pochwalam jednak tego co zrobiłem czyli odstawienie leków bez konsultacji z lekarzem i nikogo do tego nie namawiam
Xanax naprawde pomógł mi w strasznych stanach lękowych Po jego odstawieniu troche się męczyłem jednak pijąc te zioła czułem się naprawdę z dnia na dzień lepiej Teraz czuje się dobrze lęki prawie całkiem zniknęły jeżeli się jakiś pojawia to potrafie go raz dwa zniwelować Pozostały jeszcze tylko myśli o tym jak strasznie sie czułem i lekki strach żeby to już nie wróciło ale myślę że to można zalatwić juz z psychologiem czy terapeutą ale narazie się tam nie wybieram bo powalcze jeszcze i z tym sam Acha no i oczywiście do ziół trzeba dorzucić zmiane stylu życia w moim wypadku powrót do gry w siatkówkę, lepsze odrzywianie picie magnezu i łykanie witaminek i jakos leci Trzymajmy się Wszyscy damy sobie radę Co tam u Ciebie Baraqs ??

Owoc noni

przez nieudacznik 13 kwi 2007, 22:01
Co sądzicie o soku z tego owoca? czy można go brać gdy piję herbatki ziołowe? Owoc ten podobno bardzo pomaga m.in. w nerwicy.

przez Tygryska 14 kwi 2007, 11:04
Wcześniej nie słyszałam o tym soku i aż z ciekawości poczytałam trochę w necie. Nie sądzę żeby były jakieś przeciwwskazania to poprost taki sok na wzmocnienie, poprawę nastroju ale dla pewnosci podpytaj w aptece. Sama może bym się skusiła ale trochę drogi ten sok :?

przez nieudacznik 15 kwi 2007, 20:14
kosztuje ~ 160 zł za litr, ale na zdrowiu niewarto oszczędzać i postanowiłem ze go kupie bo tyle sie o nim naczytałem, o jego wspaniałych właściwościach ze szkoda by było niewypróbować, jak niepomoże na te moje drgawki to może przynajmniej ogólnie poprawi mi stan zdrowia bo czuje sie bez zycia...

Sortuj wg