Przewlekła depresja - naturalne leczenie

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Lucid Dream 21 wrz 2016, 10:12
Od wielu lat cierpię na przewlekłą depresje (dystymie). Testowałem trochę leków i nie podoba mi się ich działanie, więc chce sobie poradzić bez leków, bo szkoda mi zdrowia. Dużo czytałem, o naturalnych sposobach leczenia i są niby zioła, które pomagają. Nie znam się na ziołach i nie mam pojęcia co kupić, bo wybór jest bardzo duży. Może są tu osoby, które leczą się w ten sposób i polecą mi coś? Ciekawi mnie też czy komuś taka forma leczenia pomaga.

Moje główne problemy to:
-problemy z koncentracją
-lęki
-senność i ciągłe zmęczenie
-zaburzenia snu
-brak łaknienia
-brak motywacji i poczucie bezsensu

przez absolulu 21 wrz 2016, 19:54
Dobrze udokumentowane i porównywalne z SSRI i TLPD jest działanie dziurawca. Ważne żeby był to standaryzowany ekstrakt (min 0,3% hipercyny).
Polecam zakupy w iHerb jeśli chodzi o zioła i suplementy. Najtańsza przesyłka do PL jest porównywalna z krajowymi przesyłkami i czeka się jakieś 7-10 dni roboczych (I przesyłka może iść dłużej).

Poza tym kwasy Omega 3 (ważne żeby był bogaty w kwasy EPA i DHA; dobrze komponuje się z Urydyna i/lub CDP choliną), Cynk, Magnez, Ashwagandha, Kurkumina (nie kurkuma)), Bacopa Monnieri, Rhodiola Rosea, SAMe, ALCAR, NAC, Inozytol. Nie zawracałbym sobie głowy pozostałymi zioło/suplami w kontekście depresji bez prawdopodobnych niedoborów.

Może jeszcze jakieś substancje nootropowe.
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez Lucid Dream 22 wrz 2016, 09:12
absolulu napisał(a):Dobrze udokumentowane i porównywalne z SSRI i TLPD jest działanie dziurawca. Ważne żeby był to standaryzowany ekstrakt (min 0,3% hipercyny).
Polecam zakupy w iHerb jeśli chodzi o zioła i suplementy. Najtańsza przesyłka do PL jest porównywalna z krajowymi przesyłkami i czeka się jakieś 7-10 dni roboczych (I przesyłka może iść dłużej).

Poza tym kwasy Omega 3 (ważne żeby był bogaty w kwasy EPA i DHA; dobrze komponuje się z Urydyna i/lub CDP choliną), Cynk, Magnez, Ashwagandha, Kurkumina (nie kurkuma)), Bacopa Monnieri, Rhodiola Rosea, SAMe, ALCAR, NAC, Inozytol. Nie zawracałbym sobie głowy pozostałymi zioło/suplami w kontekście depresji bez prawdopodobnych niedoborów.

Może jeszcze jakieś substancje nootropowe.

Dzięki za odpowiedź, chyba zdecyduje się na połączenie kwasu omega 3 z Urydyną i Choliną, bo sporo pozytywnych opinii o tym połączeniu czytałem. Do tego jeszcze kupie jakiś dobry magnez i zobaczę jakie będą efekty.

Firma Swiss Herbal zajmuje się suplementami i substancjami nootropowymi, napisałem do nich wiadomość o swoim problemie i dali mi jakiś test do wypełnienia i na podstawie wyników dobiorą mi odpowiednie produkty.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez absolulu 22 wrz 2016, 17:18
Pewnie test Bravemana, moim zdaniem ma żadną wartość diagnostyczną. Jeśli miałbym coś zasugerować to ekstrakt z dziurawca (900mg dziennie) i to combo omega3/urydyna/cdp cholina. Ważne żeby te produkty były dobrej jakości i od sprawdzonego vendora (z kontrolami jakości). Bo możesz wydać kupę hajsu na średniej jakości produkty i nic nie ruszy, a tylko odchudzisz portfel. Jeśli nie suplementowałeś magnezu, to dorzuć 200mg przed snem (tylko chelat/cytrynian, bo te są najlepiej przyswajalne).

przez Lucid Dream 22 wrz 2016, 17:35
absolulu napisał(a):Pewnie test Bravemana, moim zdaniem ma żadną wartość diagnostyczną. Jeśli miałbym coś zasugerować to ekstrakt z dziurawca (900mg dziennie) i to combo omega3/urydyna/cdp cholina. Ważne żeby te produkty były dobrej jakości i od sprawdzonego vendora (z kontrolami jakości). Bo możesz wydać kupę hajsu na średniej jakości produkty i nic nie ruszy, a tylko odchudzisz portfel. Jeśli nie suplementowałeś magnezu, to dorzuć 200mg przed snem (tylko chelat/cytrynian, bo te są najlepiej przyswajalne).

Dobrej jakości są, bo dużo pozytywnych opinii mają pod produktami i parę osób tutaj na forum polecało produkty z tej firmy.

Jakiś czas temu kupiłem omega 3 ale nie wiem czy będzie odpowiedni, bo mało ma EPA/DHA
Konkretniej to taki posiadam: http://www.ceneo.pl/26620392

Zawsze kupowałem jabłczan magnezu, ale teraz sprawdzę cytrynian

a co do dziurawca to odpuszczę sobie, bo za duży wydatek

przez absolulu 22 wrz 2016, 18:01
a co do dziurawca to odpuszczę sobie, bo za duży wydatek
Za 2,5msc kuracje, przyjmując dawkę 900mg, zapłaciłem 82 zł z przesyłką do PL (iHerb). Wychodzi 32,8 zł na miesiąc. Są droższe rzeczy ;)

EDIT: W PL kupując deprim forte to faktycznie wychodzi b. dużo

Sortuj wg