dieta ma wpływ na zdrowie psychicznie

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez bedzielepiej 20 maja 2016, 23:46
Ja jem głównie słodycze, czekoladę lubię ale słodką, gorzkiej nie bardzo, lubię drożdżówki też jeść i bułki z masłem. Nie pogardzę batonami. Ze słonych to lubię bardzo orzeszki w takiej twardej otoczce z glutenu, tłuszczy trans i wzmacniaczy smaku. Mięsa nie lubię, od dziecka, bo jestem potomkiem rolników (grupa krwi A). Kiedyś jednak przyjdzie dzień, że będę jeść same owoce i warzywa zdrowe, ale na razie mi się nie udaje bo mam straszną ochotę na cukier. Brzuch mam jak w 4 miesiącu ciąży, ale dzięki temu babcie nie przeganiają mnie z miejsc w tramwaju. mój przykładowy jadłospis: śniadanie: 2 drożdżówki z kruszonką, potem ze siedem lodów ( w tym 4 rożki), na obiad jakieś odsmażane naleśniki kupne lub pierogi, potem czekolada itd. Ogólnie to ryczę se codziennie a psychiatra wali mi wyższe dawki leków i nie widzi związków diety z chorobą 8) A wy co jecie, pewnie jakieś fit same zdrowe, albo te ohydne diety paleo? szczerze nie wierze żeby ktoś się zdrowo odżywial i żeby siedział na tym forumie...

przez Monster6 20 maja 2016, 23:55
Zdrowe odżywianie ma wpływ na samopoczucie ale czy na zdrowie psychiczne? Na nerwice depresje może tak ale chorób psyhicznych jak CHAD czy Schizofrenia zdrowe odżywianie nie wyleczy.Był okres oczywiście na lekach że jadłem omlety,kurczaka z ryżem,warzywa,ryby,makarony itp. jedzenie głównie nie przetworzone.Zero słodyczy,kolorowych napojów,słodziłem jedynie kawę i to słodzikiem.Ogólnie zdrowo i to na 100% i owszem czułem się trochę lepiej ale to i tak tylko był dodatek do psychotropów.Kiedy odstawiłem je na parę miesięcy musiałem się zmuszać do robienia zdrowego jedzenia i jedzenia zdrowo,czyli makrosy po wyliczane,jedzenie co 3 godziny,6 posiłów dziennie wszystko tak jak wcześniej i nic to nie dało.Wróciłem do psychotropów znów czułem różnice między samopoczuciem na jedzeniu śmieciowym (nie zdrowym) a na jedzeniu zdrowym.

przez Lord Kapucyn 21 maja 2016, 00:01
szczerze nie wierze żeby ktoś się zdrowo odżywial i żeby siedział na tym forumie...

Oj, nawet nie wiesz ilu. Ja osobiście się do tej grupy nie zaliczam , raczej bliżej mi do Twojego jadłospisu, ale znam tu wiele osób które odżywiają się zdrowo, fit, lajt itede itepe, a mimo to wciąż tu siedzą. Dieta niewątpliwie ma wpływ na samopoczucie psychiczne ("jesteśmy tym co jemy"), ale samą dietę nie wyleczy się zaburzeń czy chorób psychicznych. Jeżeli ktoś twierdzi, że się wyleczył to albo kłamie, albo sam nie wie co mówi, ale nigdy tak naprawdę nie borykał się z zaburzeniem/chorobą psychiczną sensu stricto. Co nie zmienia faktu, że niekiedy odpowiednia(co nie zawsze jest synonimem dla=zdrowa) dieta ma olbrzymie znaczenie. Zdaję się, że chyba swojego czasu popełniłem jakiś wpis o roli diety ketogennej przy padaczce.

Wyjątek oczywiście stanowią sytuacje, gdy to dieta, a konkretnie niedobory witamin, mikroelementów czy innych składników odżywczych były główną przyczyną zaburzenia psychicznego (czy raczej objawów ze strony oun imitujących zaburzenie), bo i takie sytuacje się zdarzają. Ale nie chcę mi się kurczaki lecieć po opasły wolumin "psychiatrii" z regału, więc tylko klasykami polecę- najczęściej witaminy z grupy B (B1, B3, B6, B12, kwas foliowy), D3 (ale również nadmiar), niedobór K, magnezu, cynku. Oczywiście mówimy o realnych, przewlekłych niedoborach, a nie jakieś kukuryku na patyku. Poza tym są choroby somatyczne, które mogą imitować zaburzenia psychiczne albo dawać w obrazie klinicznym jako jeden z objawów.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Reynevan 21 maja 2016, 00:43
A panna badała kortyzol?
Reynevan

przez bedzielepiej 21 maja 2016, 11:45
Reynevan napisał(a):A panna badała kortyzol?

https://www.youtube.com/watch?v=q24BK7K ... YO&index=6

przez julusia 21 maja 2016, 15:16
bedzielepiej napisał(a): potem ze siedem lodów ( w tym 4 rożki)
:shock:

lody uwielbiam ale takiej ilości nie dałabym rady
Wenlafaksyna 187,5 mg
Mirtazapina 30 mg
Olanzapina 15 mg
doraźnie: Hydroksyzyna, Chlorprothixen

przez Lord Kapucyn 21 maja 2016, 15:21
julusia napisał(a):
bedzielepiej napisał(a): potem ze siedem lodów ( w tym 4 rożki)
:shock:

lody uwielbiam ale takiej ilości nie dałabym rady

4 różki? Pff, dla mnie nie ma problemu opitolić 1kg lodów/ 900ml na jedno posiedzenie.

Moderator/ R2 - D2

przez absolulu 21 maja 2016, 16:05
bedzielepiej napisał(a):
Reynevan napisał(a):A panna badała kortyzol?

https://www.youtube.com/watch?v=q24BK7K ... YO&index=6

Panna z wykopu czy z jebawki ? :D
Odstąpię leki (WWa) - priv. Uprzedzam pytania - żadnych benzo.

przez refren 21 maja 2016, 23:46
bedzielepiej napisał(a):"A po co mam wybierać, najlepiej zabrać obie" Jan Paweł II

łowieczki!

przez neon 22 maja 2016, 20:15
dieta ma wpływ z pewnoscia na nasze samopoczucie, kiedys,w lato, pare miechów spożywałem owoce warzywa i kasze i zmiana była nie do opisania pierzchła depresja nerwica osłabła, ale z tego nie nazbierasz kalorii, ratowałem sie bananami, ale w wikeszych ilosciach one uczulaja, zbiera sie woda w jelitach, moze nawet cukrzyca sie przypałęta?, baby maja lepiej bo mniej kalorii maja do spozycia. ja musiałem zrezygnowac, poniewaz strasznie schudłem i z tego przygłodzenia zaczeło jeszcze gorzaej walić mi na czerep niz przed dietą. ale taka deita pół na poł, jak najmniej produktów wysokoprzetworzonych i lekka gimnastyka rano, a cuda moga sie wydarzyć
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez bedzielepiej 22 maja 2016, 21:46
neon napisał(a):dieta ma wpływ z pewnoscia na nasze samopoczucie, kiedys,w lato, pare miechów spożywałem owoce warzywa i kasze i zmiana była nie do opisania pierzchła depresja nerwica osłabła

a mienska nie jadłeś wtedy co tak schudłeś? Tłuszczy żadnych, nic? Z czym ta kasza była? Żądam szczegółow!

neon napisał(a):baby maja lepiej bo mniej kalorii maja do spozycia

To skandal i dyskryminacja płciowa!!!

przez Lord Kapucyn 22 maja 2016, 21:57
Jaka dyskryminacja, takie fakty są brutalne. :P Prawie każdy wzór na przemianę materii uwzględnia płeć i kobieta o tych samych wymiarach(waga,wzrost) co analogiczny mężczyzna będzie miała niższe zapotrzebowanie kaloryczne.

Moderator/ R2 - D2

przez Evia 22 maja 2016, 22:31
Wyeliminowanie z codziennej diety mięsa poprawiło mi z deczka kondycję psychy

przez neon 23 maja 2016, 10:32
bedzielepiej napisał(a):
a mienska nie jadłeś wtedy co tak schudłeś? Tłuszczy żadnych, nic? Z czym ta kasza była? Żądam szczegółow!

no jak pani żąda, to sługa służy. mięsa nie jadłem, ani tłuszczu, kasza na sucho dorzucałem sałatkę z 5-6 pomidorów w smetanie i jazda (w lato organizm nie wymaga tylu kalorii), spożywałem zielone rośliny,i to dzikie. prób sobie zielone szejki z roślin zielonych, dziko rosnących, ale jadalnych-pokrzyw, babki etp te zielsko bardzo silnie odtruwa, rozjaśnia sie uymsł, ale weź codziennie śmigaja po trawnikach i zbieraj świeżynke, masakra.

bedzielepiej napisał(a):To skandal i dyskryminacja płciowa!!!

nie wytrzymie, nie wytrzymie!
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Sortuj wg