jakie suple żrecie i jak się czujecie

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Pan1karz 23 maja 2016, 13:42
Czyli Ashwagandhę.

Poniżej, tak na szybko, lista znanych mi żeń-szeni:

Panax Ginseng --> żeń-szeń właściwy / żeń-szeń koreański
Eleuterokok (Eleutherococcus Senticosus) --> żeń-szeń syberyjski / Eleutero / Eleuterkok kolczasty
Ginseng / American Ginseng --> żeń-szeń amerykański
Ashwagandha (Withania Somnifera) --> żeń-szeń indyjski
Jiaogulan (Gynostemma pentaphyllum) --> żeń-szeń pięciolistny / żeń-szeń 'dla ubogich' ('poor man's ginseng') - tak wiem, bardzo nieładna nazwa, ale wynika to z jego historii i tego, że jest/był tańszy od Panax'a w Państwie Środka
Dzięgiel chiński / Dong quai (Angelica sinensis) --> żeń-szeń kobiecy / żeński żeń-szeń

przez lulinasky 26 maja 2016, 12:22
Jaki polecacie tran (omega3) firma, ex. www ? :)

przez the_new_hope_not 26 maja 2016, 12:25
Robię drugie podejście do Sulbutiaminy. Poprzednio brałem przez kilka dni. Każdego kolejnego dnia byłem coraz bardziej zmęczony i osłabiony. Ostatniego dnia dostałem krwotoku z nosa. Nie mam dobrego mózgu do supli a próbowałem już wielu.
the_new_hope_not

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lulinasky 26 maja 2016, 12:30
the_new_hope_not napisał(a):Robię drugie podejście do Sulbutiaminy. Poprzednio brałem przez kilka dni. Każdego kolejnego dnia byłem coraz bardziej zmęczony i osłabiony. Ostatniego dnia dostałem krwotoku z nosa. Nie mam dobrego mózgu do supli a próbowałem już wielu.

Moze za dużą dawkę sobie zapodałeś?

przez the_new_hope_not 26 maja 2016, 12:41
Brałem minimalną dawkę. Teraz kupiłem proszek od innego dostawcy i mam nadzieję na pożądany efekt.
the_new_hope_not

przez Miro 26 maja 2016, 13:04
Ja wcinam B-komplex 50, każdej witaminy z grupy B 3-4 tysiące procent dziennego zapotrzebowania, ponoć może trochę pomóc (B12) na Brain zapy, które mnie wykończą. No i podobno mogą hamować wyrzut prolaktyny podczas wysiłku fizycznego (B6) a po kuracji SSrajkami musze się pozbyć tego czegoś ze mnie, z wiadomych powodów :pirate:
Kliknij, full screen, full głośność, wyluzuj się --> http://vimeo.com/23333232

przez Ricah 26 maja 2016, 13:33
Zaraz Lord Kapucyn Cie pochlasta :D
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez Miro 26 maja 2016, 13:36
Ricah napisał(a):Zaraz Lord Kapucyn Cie pochlasta :D

Wiem! :D To jak Cieciorka na nowotwór, ale cicho, mam chociaż komfort psychiczny :D

przez monapayne 26 maja 2016, 13:37
lulinasky napisał(a):Jaki polecacie tran (omega3) firma, ex. www ? :)

Ja biore gold omega 3. Chyba dziala. Biore prawie dwa miesiace po dwie dziennie.

the_new_hope_not napisał(a):Robię drugie podejście do Sulbutiaminy. Poprzednio brałem przez kilka dni. Każdego kolejnego dnia byłem coraz bardziej zmęczony i osłabiony. Ostatniego dnia dostałem krwotoku z nosa. Nie mam dobrego mózgu do supli a próbowałem już wielu.

A co to jest?

Miro napisał(a):Ja wcinam B-komplex 50, każdej witaminy z grupy B 3-4 tysiące procent dziennego zapotrzebowania, ponoć może trochę pomóc (B12) na Brain zapy, które mnie wykończą. No i podobno mogą hamować wyrzut prolaktyny podczas wysiłku fizycznego (B6) a po kuracji SSrajkami musze się pozbyć tego czegoś ze mnie, z wiadomych powodów :pirate:

To dobrze. Dodaj jeszcze magnez.

Kupilam kilka dni temu L teanine, czekam na przesylke.

przez warning 26 maja 2016, 17:59
lulinasky napisał(a):Jaki polecacie tran (omega3) firma, ex. www ? :)

Ciekawy jest Iggenus Pharmepa restore- czysty EPA w dość dużej dawce/kapsułkę.

przez Lord Kapucyn 26 maja 2016, 18:17
monapayne napisał(a):Ja biore gold omega 3. Chyba dziala. Biore prawie dwa miesiace po dwie dziennie.

Też dość długo brałem Gold Omega 3 (4 kaps/d.), chyba każdy wie, że to preparat Olimpu, więc to żadna reklama. Teraz przerzuciłem się na Ultra Omega-3 z Now Foods. Ważniejsze, żeby patrzeć na zawartość EPA& DHA w 1 kapsułce takiego preparatu (jak i w całej swojej porcji dobowej którą planujemy zażywać). W badaniach klinicznych najlepsze rezultaty jeżeli chodzi o działanie przeciwdepresyjne odnotowano przy dawce 1-2g EPA/d (przy większych dawkach było paradoksalnie gorzej), DHA praktycznie nie ma znaczenia w kuracji przeciwdepresyjnej. Taka dawka jest też dobra do celów profilaktycznych. No chyba, że ktoś zamierza brać omega3 pod kątem kardiologicznym (np. na obniżenie trójglicerydów) to wtedy wymagane są raczej większe dawki.

monapayne napisał(a):A co to jest?

To taka pochodna witaminy B1 (tiaminy), połączenie dwóch cząsteczek tiaminy przy pomocy mostu siarczkowego, w przeciwieństwie do tiaminy która jest rozpuszczalna w wodzie (jak wszystkie witaminy z grupy B) sulbutiamina jest lipofilna, przenika barierę krew-mózg, ma wykazywać działanie nootropowe(prokognitywne), antyasteniczne i łagodzące zahamowania psychobehawioralne (nieśmiałość itp. ).

monapayne napisał(a):Kupilam kilka dni temu L teanine, czekam na przesylke.

L-teanina fajna rzecz, mam cały pagórek teaniny w prochu. Działa na mnie subtelnie relaksująco, wprowadza w taką b.lekką derealizację (ale subiektywnie nie jest ona nieprzyjemna), poza tym zauważyłem, że poprawia jakość snu. Gdy wezmę porcję teaniny na wieczór i pójdę spać to budzę się zdecydowanie bardziej wypoczęty i w lepszym humorze niż gdybym przespał analogiczną ilość czasu bez teaniny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez warning 26 maja 2016, 18:21
Lord Kapucyn napisał(a): W badaniach klinicznych najlepsze rezultaty jeżeli chodzi o działanie przeciwdepresyjne odnotowano przy dawce 1-2g EPA/d (przy większych dawkach było paradoksalnie gorzej), DHA praktycznie nie ma znaczenia w kuracji przeciwdepresyjnej.

Racja, a niewiele osób o tym wie. Mnie zainteresował dlatego właśnie preparat zawierający wyłącznie EPA, bez DHA, wymienony wyżej. Są inne takie preparaty na rynku?

przez Miro 26 maja 2016, 20:40
Tonący brzytwy się chwyta... Wygrzebałem coś takiego:

If anyone on this discussion is still suffering from withdrawls, brain zaps, dizziness:
Please try to supplement Omega-3 into your day. 1000mg a day is recommended, I personally take 2 450 mg Flaxseed oil caps a day. This has dramatically reduced the severity and frequency of the dreaded brain zaps, and also the dissiness. They still happen once and a while when I'm tired, but during the day they are nonexistent. I've been Ven free for 3 weeks now and still get the occational zap or 3. But I'm confident that without the Omega-3 I would be driven to drink. Good Luck All

Co Wy na to?

Serio ja dostaje już pierdolca, mam wrażenie że mi to nigdy nie minie :pirate:

przez Lord Kapucyn 26 maja 2016, 20:47
Flaxseed oil czyli po prostu olej lniany z kwasów omega-3 zawiera ALA (alfa-linolenowy). Bardzo ważne jest ratio omega-3 : omega-6. Omega-3 nie najlepiej komponują się omega-6, np. z kwasem linolowym czy kwasem arachidonowym, a olej lniany oprócz kwasu alfa-linolenowego (omega-3) zawierają również sporo kwasu linolowego (omega-6). Większość badań na temat depresji dotyczy EPA. P.S. Nie interesuje mnie co na temat sądzą propagatorzy diety budwigowej czy wyznawcy Zięby.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg