jakie suple żrecie i jak się czujecie

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez monapayne 19 kwi 2016, 08:10
Ja tez nie jestem przekonana czy mozna brać ssri i różeniec

Drugie to, ze nie jestem przekonana czy mozna brać ginkgo biloba z ketrelem i wenlafaksyna. Musisz sprawdzić.

Ja mam takie info:
Leki przeciwpsychotyczne/Prochloperazyna : Ginkgo może powodować drgawki w połączeniu z lekami obnizajacymi próg drgawkowy.

Trazodon - nie.

Inhibitory monoaminookzydazy (MAO-I) - nasila działanie.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Stracona100 19 kwi 2016, 08:37
Pan1karz napisał(a):Spokojnie, nic nie będzie kolidować ze sobą.

Brałem DLPA 3x dziennie po 500mg będąc na 15mg escitalopramu, nic się nie działo i nie miało prawa dziać moim zdaniem.
Przy Różeńcu byłem bardziej ostrożny i brałem 2x dziennie po 160mg (ale standaryzacja do 3% salidrozydu, czyli bardziej 'dopaminowy' niż 'serotoninowy') - nic totalnie się nie działo niepokojącego. Z perspektywy czasu nie bałbym się brać większej dawki Rhodioli. Jest to IMAO, ale bardzo słabiutki.

Swoją drogą bardzo fajny zestawik.
Nie zapomnij o Omega-3 (minimum 500mg DHA).

Dzięki. Omega-3 też mam.
A odczuwałeś jakieś pozytywy brania tych specyfików?

przez qwazar 19 kwi 2016, 18:54
Polecam również olej kokosy, ale koniecznie organiczny, nierafinowany i tłoczony na zimno.
Spożywam go około 2-3 łyżek dziennie i również zastępuje nim olej, używając do smażenia.
W smaku nie jest jakiś bardzo zły i da się go jeść, natomiast przy smażeniu jakbym nic nie powiedział, to nikt się nie zorientuje.
Nie wklejam tu konkretnego linku do opisu, żeby nie być posądzonym o kryptoreklamę.
Wiele informacji na jego temat, można znaleźć w internecie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pan1karz 19 kwi 2016, 23:51
Stracona100 napisał(a):Dzięki. Omega-3 też mam.
A odczuwałeś jakieś pozytywy brania tych specyfików?

Pozytywy są takie, że odstawiłem escitalopram. Nie mam potrzeby do niego wracać i wątpię, że wrócę do leków biorąc pod uwagę to jak aktualnie się czuję.
Moja suplementacja była nieco bardziej złożona, opisałem ją dokładniej na innym forum, http://tnij.org/a4ooucb

przez eovo 20 kwi 2016, 09:30
Fajnie jak byś napisał jak udało i czym uregulować GABA czy efekty są stałe.

przez Stracona100 20 kwi 2016, 09:45
Mam problem z przyjmowaniem preparatów w postaci proszku. Są ohydne w smaku. Macie jakieś sposoby na ich przyjmowanie?

Pan1karz, esci odstawiłeś w trakcie czy przed rozpoczęciem suplementacji?
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez eovo 20 kwi 2016, 10:14
Wlewasz 1/4 szklanki wody i wsypujesz i siup,ewentualnie zakup kapsułki puste.
Uważaj z acetyl-karnityną bo może niszczyć szkliwo.

przez Stracona100 20 kwi 2016, 11:07
eovo ale to cholerstwo się nie rozpuszcza, tylko pływa po wierzchu :shock:
A mogę te proszki spać razem do szklanki, czy raczej zażywać osobno?

przez monapayne 20 kwi 2016, 11:55
A nie mozna tego dodawać do jedzenie?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Pan1karz 20 kwi 2016, 23:24
eovo napisał(a):Fajnie jak byś napisał jak udało i czym uregulować GABA czy efekty są stałe.

Długa i żmudna (od listopada) suplementacja Relatonic max (w ten original lepiej się nie bawić - za słaby), w międzyczasie jeden cykl na Comfortil max. Odstawiałem esci biorąc Comfortil i praktycznie żadnych negatywnych skutków odstawienia nie odczułem. Dodatkowo przed spaniem dojadam Ashwagandhę Swansona/Jarrow KSM-66.
Efekty są stałe. Robiłem przerwy od suplementacji i utrzymywały się wtedy.
Najfajniejsza moim zdaniem korzyść jest taka, że w trakcie/po sytuacji stresowej organizm bardzo szybko łapie równowagę. Kiedyś po doświadczonym stresie potrafiłem przez połowę dnia chodzić wkurzony. Ustąpiły także wszelkie fizyczne dolegliwości, jak np. kłucie w okolicach serca.

Stracona100 napisał(a):Mam problem z przyjmowaniem preparatów w postaci proszku. Są ohydne w smaku. Macie jakieś sposoby na ich przyjmowanie?

Ja miałem tylko NALT i DLPA w proszku z tych mniej przyjemnych, ale je wsypywałem do szklanki z wodą (niewielka ilość) i normalnie wypiłajem.
Sulbutiaminy w proszku nie odważyłbym się próbować po opowieściach osób, które się w to bawiły. CDP-Cholinę i Sulbutiaminę miałem w kapsułkach.
Jeżeli już je masz w proszku to można zakapsułkować lub niestety zacisnąć zęby i zapić czymś.

Stracona100 napisał(a):Pan1karz, esci odstawiłeś w trakcie czy przed rozpoczęciem suplementacji?

Odstawiłem w trakcie suplementacji. Czułem się na tyle dobrze (w lutym), że sam zaproponowałem to lekarzowi. Jakoś około miesiąc jestem bez leków i mam się dobrze.

przez Stracona100 21 kwi 2016, 08:55
Sulbutiaminę też mam w kapsułkach, ale trzy preparaty są w proszku :? Ale nic to, jakoś dam radę :time:
Budujące, że Tobie pomagają - oby tak dalej. Może i mnie się powiedzie.
"Im mniej człowiek wie, tym łat­wiej mu żyć. Wie­dza da­je mu wol­ność, ale unieszczęśliwia."
"Le­piej jest um­rzeć, kiedy człowiek chce żyć, niż umierać wte­dy, kiedy człowiek chce już tyl­ko umrzeć."

- E.M.Remarque

zabija mnie DEPRESJA ENDOGENNA

przez eovo 22 kwi 2016, 08:02
Pan1karz napisał(a):
eovo napisał(a):Fajnie jak byś napisał jak udało i czym uregulować GABA czy efekty są stałe.

Długa i żmudna (od listopada) suplementacja Relatonic max (w ten original lepiej się nie bawić - za słaby), w międzyczasie jeden cykl na Comfortil max. Odstawiałem esci biorąc Comfortil i praktycznie żadnych negatywnych skutków odstawienia nie odczułem. Dodatkowo przed spaniem dojadam Ashwagandhę Swansona/Jarrow KSM-66.
Efekty są stałe. Robiłem przerwy od suplementacji i utrzymywały się wtedy.
Najfajniejsza moim zdaniem korzyść jest taka, że w trakcie/po sytuacji stresowej organizm bardzo szybko łapie równowagę. Kiedyś po doświadczonym stresie potrafiłem przez połowę dnia chodzić wkurzony. Ustąpiły także wszelkie fizyczne dolegliwości, jak np. kłucie w okolicach serca.

Stracona100 napisał(a):Mam problem z przyjmowaniem preparatów w postaci proszku. Są ohydne w smaku. Macie jakieś sposoby na ich przyjmowanie?

Ja miałem tylko NALT i DLPA w proszku z tych mniej przyjemnych, ale je wsypywałem do szklanki z wodą (niewielka ilość) i normalnie wypiłajem.
Sulbutiaminy w proszku nie odważyłbym się próbować po opowieściach osób, które się w to bawiły. CDP-Cholinę i Sulbutiaminę miałem w kapsułkach.
Jeżeli już je masz w proszku to można zakapsułkować lub niestety zacisnąć zęby i zapić czymś.

Stracona100 napisał(a):Pan1karz, esci odstawiłeś w trakcie czy przed rozpoczęciem suplementacji?

Odstawiłem w trakcie suplementacji. Czułem się na tyle dobrze (w lutym), że sam zaproponowałem to lekarzowi. Jakoś około miesiąc jestem bez leków i mam się dobrze.

A co byś polecał do skomponowania własnej mieszanki,mam parę typów ale z regulacja GABA jeszcze nie mam doswiadczenia.

przez Pan1karz 22 kwi 2016, 23:56
Wbrew pozorom to nie jest takie proste, ponieważ większość nawet pojedynczych składników będzie mulić. Pewnie dlatego w SHI dodali ginkgo do relatonica, przez co jego działanie jest zrównoważone i nie działa zbyt mocno sedatywnie ani nie usypia.

Jeśli miałbym sam komponować mieszankę, byłoby to coś takiego:
- Bacopa Monnieri, ekstrakt 50% lub Bacognize
- Ashwagandha 5% (KSM-66) lub 8% (Sensoril)
- L-Teanina (być może + EGCG)
- jakiś odmulacz typu Ginkgo (żeby można było brać to w ciągu dnia, a nie tylko wieczorem/przed spaniem)

Cykl minimum 3 miesiące.

przez benekx5 26 kwi 2016, 13:52
Ja ogólnie teraz biore, b12, witamine c, oraz magnez b6 i czuje sie swietnie.

Sortuj wg