Zacznijmy od wody

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Zacznijmy od wody

przez mikrobia 26 sty 2016, 13:43
Szybko przeszliśmy od wody do jaj, od jaj do fusów, od fusów do fotonów...gdzie jeszcze nas ta rozmowa doprowadzi? Tak sobie myślę, że nie masz z kim porozmawiać na tym forum o fotonach i prowokujesz mnie, ale jak dobrze zauważyłeś nie jestem w tym temacie mocna, więc radzę Ci założyć nowy wątek w dziale Dyskusje o tytule np. "stan splątany" - ciekawe, co ludzie o tym sądzą? Poza tym "bełkotałam", jak byłam w ostrej psychozie, obecnie nie mam takich problemów i przypominam, że dział nazywa się "medycyna niekonwencjonalna", w związku z tym należało by mieć trochę więcej taktu i wyrozumiałości dla zdania innych, choćby to zdanie nie do końca Ci się podobało.

Powracając do wody. Czy woda może pomóc w zaburzeniach psychicznych? I jaką wodę należy pić, by zachować zdrowie? Dalej w tym wątku zastanawiamy się nad tym zagadnieniem i wpisujemy informacje, które pomogą nam odpowiedzieć na te dwa istotne pytania.

"Tkanka mózgowa człowieka w 85% składa się z wody. Jeżeli poziom wody w organizmie jest zbyt niski, to właśnie mózg może odczuwać skutki odwodnienia w postaci bólów głowy, osłabionej koncentracji i pamięci krótkotrwałej. Nawet umiejętność prostych obliczeń czy umiejętności psychomotoryczne mogą się pogorszyć. Dzieje się tak, ponieważ odwodnienie powoduje zmniejszenie produkcji energii w mózgu. Badania pokazały, że już przy 1-2-procentowym odwodnieniu zdolność koncentracji stopniowo się obniża."

Zacznijmy od wody

przez NN4V 26 sty 2016, 14:26
mikrobia napisał(a):Szybko przeszliśmy od wody do jaj, od jaj do fusów, od fusów do fotonów...gdzie jeszcze nas ta rozmowa doprowadzi? Tak sobie myślę, że nie masz z kim porozmawiać na tym forum o fotonach i prowokujesz mnie, ale jak dobrze zauważyłeś nie jestem w tym temacie mocna, więc radzę Ci założyć nowy wątek w dziale Dyskusje o tytule np. "stan splątany" - ciekawe, co ludzie o tym sądzą?...

Nie obchodzi mnie to.
Natomiast obchodzi mnie propaganda szarlatanerii, którą (na ile mi się zechce) będę zwalczał wykazując fałsz jej argumentacji.
Tzreba naprawde mieć nierówno pod sufitem, by uwierzyć w brednie o "strukturze wody" na tyle, by pozbyć się 3 stówek na zwykły kubek. Zastanawiam się też, na ile tego rodzaju kłamstwa są zgodne z obowiązującym prawem. Coś mi sie zdaje, że nie do końca są zgodne. Była zdaje się afera z jakimiś super garnkami, które były reklamowane w niedopuszczalny sposób. Wciskanie kitu o "strukturach wody" wydaje się być właśnie sposobem niedopuszczalnym. Podobnie jak inne oszustwa podpierane pseudonaukowym bełkotem. Moze więc zgłoszę wątek niniejszy Artemizji, niech ona zdecyduje, czy chce tolerować tutaj uprawianie szarlatanerii.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Zacznijmy od wody

przez izaa 26 sty 2016, 20:11
Wg mnie nie ma sensu pisać o takich rzeczach na forum tego typu :). Takie tematy lepiej zakładać na jakiś forach dla zapalonych naukowców. Przeciętny zjadacz chleba nie wie nawet co to np: anabioza oraz nie wie gdzie występuje staw zawiasowy.
Tak a propo mózgu i energii- mnie uczono, że mózg żywi się tylko glukozą. Nikt nie podawał przykładu wody jako kofaktora... no cóż :).
Mi jeden z naukowców probował wmówić że cząsteczka wody jest liniowa....
Dla zdrowych ludzi najlepsza jest zbilansowana dieta, a jeżeli ktoś ma problem z niedoborem składników i chce je uzupełniać w wodzie to najlepiej byłoby iść do specjalisty :D. Wody wysokomineralizowane można pić z umiarem, zresztą jak większość produktów.
Zresztą istnieją też i tacy co uwazają, że nabiał jest niezdrowy bo... wzmaga działanie autoimmunolgiczne organizmu (ojojoj!). Czyli możemy wyciągnąć wniosek, że nasz ogranizm wzmaga układ immunologiczny bo spotyka antygeny pochodzące z mięsa i nabiału...
Wniosek: Zdrowy rozsądek we wszystkim :)
Trochę Cie rozumiem, że chcesz porozmawiać z kimś o strukturze wody, ale raczej tu nie znajdziesz osób, które posiadają dużą wiedzę na ten temat (nie ubliżając nikomu). Tak samo ja nie znajdę nikogo, kto mi powie jaki zapach ma Pseudomonas na płytce, oraz co to N. fowleri.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zacznijmy od wody

przez Reynevan 26 sty 2016, 20:20
izaa, to NIE MA NIC wspólnego z nauką. ;)
http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5336
Reynevan

Zacznijmy od wody

przez izaa 26 sty 2016, 20:54
że co nie ma nic wspólnego z nauka?

Zacznijmy od wody

przez Reynevan 26 sty 2016, 21:04
to, o czym pisze autorka wątku
Reynevan

Zacznijmy od wody

przez Hans 26 sty 2016, 21:46

Feed your head
Feed your head

Zacznijmy od wody

przez mikrobia 27 sty 2016, 11:07
izaa napisał(a):Wniosek: Zdrowy rozsądek we wszystkim :)
Trochę Cie rozumiem, że chcesz porozmawiać z kimś o strukturze wody, ale raczej tu nie znajdziesz osób, które posiadają dużą wiedzę na ten temat (nie ubliżając nikomu). Tak samo ja nie znajdę nikogo, kto mi powie jaki zapach ma Pseudomonas na płytce, oraz co to N. fowleri.

hehe, Pseudomonas nie wąchałam, ale Bacillus subtilis dość często. Mam nawet swój probiotyk na rynku ApiBioFarmahttp://www.mikroorganizmy-sklep.pl/apibiofarma-butelka-litr-p-25.html - spec. Mikrobiologia Żywności i Techniczna na UP Wrocław. Pozdrawiam.

Zacznijmy od wody

przez Śmiercionauta 27 sty 2016, 12:23
izaa, przez większość swojego życia uczyłem się o wodzie i badałem ją. swoją przygodę zacząłem od szkoły średniej i kontynuował na studiach chemicznych, wiec jakieś pojecie o wodzie mam.

I NN4V, ma racje.Takie pomieszczenie nauki i bełkotu często można spotkać u sprzedawców leków homeopatycznych.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Zacznijmy od wody

przez mikrobia 27 sty 2016, 12:33
NN4V napisał(a):Natomiast obchodzi mnie propaganda szarlatanerii, którą (na ile mi się zechce) będę zwalczał wykazując fałsz jej argumentacji.
Tzreba naprawde mieć nierówno pod sufitem, by uwierzyć w brednie o "strukturze wody" na tyle,...

Jeszcze kilkaset lat temu jedyną formą leczenia ludzi psychicznie chorych, szczególnie kobiet, było palenie ich na stosie. Wystarczyło, że kobieta po wstaniu z łóżka miała kołtun we włosach a to już miało świadczyć o kontakcie z diabłem. Obecnie takie kobiety leczy się lekami, ewentualnie zamyka na kilka tygodni w szpitalu, aby tam w spokoju od 8 do 15 mogły relaksować się przy robieniu kwiatuszków z bibuły. Dasz sobie odciąć głowę za to, że za kilkaset lat leczenie ludzi psychicznie chorych nie będzie polegało na podawaniu "wody strukturyzowanej", bo ja sobie nie dam. Z rezerwą, wielką rezerwą podchodzę do hipnozy, bioenergoterapii, jogi i temu podobnej "szarlatanerii" jak to ująłeś, o okultyzmie wiem więcej niż niejeden - wystarczy regularnie czytać "Miłujcie się"-katolickie czasopismo, ale nie mogę jednoznacznie przekreślać ich znaczenia w terapii, gdyż tak naprawdę jeszcze zbyt mało o tym wszystkim wiemy.

Chciałam w tym temacie porozmawiać nie tylko o wodzie strukturyzowanej, ale i innych rodzajach wód-potencjałkach, alkalicznych i kwasowych, o filtrach i jonizatorach....przecież wszyscy doskonale na dzień dzisiejszy wiemy, że picie jakiejkolwiek wody nie uzdrowi kogokolwiek z depresji czy nerwicy - aż taka "nawiedzona" nie jestem, ale widzę, że nie ma sensu tego tematu ciągnąć. Lepiej sobie w tym czasie kwiatki z bibuły porobić - przecież to na dzień dzisiejszy wg wielu specjalistów najlepszy sposób na depresję.

Zacznijmy od wody

przez izaa 27 sty 2016, 19:24
Reynevan skoro ktoś bada strukturę wody i jej właściwości, są artykuły --> to nauka.
Śmiercionauta napisałam ogólnie, o przeciętnych ludziach, znaczna większość ludzi nie bada struktur wody.
Chodziło mi bardziej, że o takich tematach lepiej pisać ze specjalistami. Tutaj powstaje bełkot, to jest tak wąska dziedzina nauki, że ktoś kto się tym nie zajmuje nie do końca zrozumie przekaz.

Zacznijmy od wody

przez Hans 27 sty 2016, 19:49
mikrobia napisał(a): Dasz sobie odciąć głowę za to, że za kilkaset lat leczenie ludzi psychicznie chorych nie będzie polegało na podawaniu "wody strukturyzowanej", bo ja sobie nie dam.

Za kilkaset lat leczenie ludzi zaburzonych będzie polegało na wpuszczaniu jakiegoś małego chirurgo-robocika przez ucho, który tu przetnie, tam zlutuje i wszyscy będą chodzili z uśmiechem na twarzy. Albo zrobią jakiś zastrzyk z nanobotów, które pozmieniają DNA, wpłyną na biochemię mózgu, usuną niewygodne wspomnienia i pacjent zdrowy. :)
Feed your head
Feed your head

Zacznijmy od wody

przez Marcin2013 27 sty 2016, 20:31
zacznijmy od wody skoczmy na wudzce

Zacznijmy od wody

przez Reynevan 27 sty 2016, 23:33
izaa napisał(a):Reynevan skoro ktoś bada strukturę wody i jej właściwości, są artykuły --> to nauka.

aha, a jeśli próbuje obalić równanie 2+2=4, to to również jest nauka? pokrętna logika.
kreacjoniści też próbują naukowo dowieść istnienia boga i do tej pory im się to nie udało. :mrgreen:
Reynevan

Sortuj wg