Antybiotyki i probiotyki - znaczna poprawa stanu psychiczneg

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez padaka 11 sie 2015, 18:55
Miesiąc temu bez powodu złapała mnie angina, a anginy miałem wyłącznie w dzieciństwie. Dostałem antybiotyk amoksiklav na 10 dni i synbiotyk. Wtedy zacząłem czuć, że jestem jakoś mniej zmęczony, a zmęczenie utrzymywało się u mnie ponad rok razem z apatią i anhedonią. Po skończeniu antybiotyku, znowu pojawił się ból gardła, więc dostałem antybiotyk Azycyna na 6 dni.

Synbiotyk biorę do tej pory i wspaniale podziałał na układ pokarmowy, a stan psychiczny z każdym dniem co raz bardziej się poprawiał.

18 dni temu jeszcze wskoczyłem na paroksetnynę 20mg i co się stało? Zmęczenie już całkowicie ustąpiło, zanikła anhedonia, apatia. Czuję się doskonale.

To jest moje trzecie podejście do paro. Pierwszy raz brałem ją w październiku i jedynie mnie znieczulała.

Zastanawiam się teraz, czy antybiotyki usunęły jakieś zakażenie czy może synbiotyk mi pomaga, bo są badania, że bakterie probiotyczne pomagają w stanach przemęczenia, depresji, a nawet alergii(tu też odczułem poprawę)
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez refren 13 sie 2015, 12:54
A miałeś kiedyś kleszcza? Może masz boreliozę i dlatego antybiotyki działają? Wieczne zmęczenie jest częste w borel.

przez padaka 13 sie 2015, 13:46
Nic mi nie wiadomo o kleszczu. Antybiotyków już kupę czasu nie biorę, a mój stan poprawia się z każdym dniem.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez refren 13 sie 2015, 14:10
Ciekawy artykuł

Zamiast psychotropów psychiatrzy powinni stosować antybiotyki Guy de Maupassant wpadał w szał i ciągle oganiał się od wyimaginowanych owadów, gdy zaraził się krętkiem bladym wywołującym kiłę. Objawy podobne do schizofrenii mieli również cierpiący na syfilis Jan III Sobieski, Vincent van Gogh i Fryderyk Nietzsche. Powodem zaburzeń psychicznych mogą być także inne bakterie. Naukowcy z Johns Hopkins University w Maryland ostrzegają, że paciorkowce, które wywołują ból gardła, mogą też powodować nerwice natręctw, autyzm i syndrom Tourette'a, schorzenie objawiające się nie kontrolowanymi tikami i bezwiednym wypowiadaniem wulgaryzmów! Gdy w latach 50. XX wieku kiłę zaczęto leczyć penicyliną, chorzy uważani za schizofreników masowo opuszczali szpitale psychiatryczne. - Teraz leki przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe powinny być stosowane także w leczeniu niektórych przypadków psychoz i depresji - powiedział "Wprost" Paul Ewald z University of Louisville w Kentucky. Jego zdaniem, część pacjentów niepotrzebnie przyjmuje leki psychotropowe, zamiast się poddać kuracji antybiotykowej.

http://kontakt24.tvn24.pl/choroby-psych ... ,60822,ugc
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez Kalebx3 13 sie 2015, 17:12
Jego zdaniem, część pacjentów niepotrzebnie przyjmuje leki psychotropowe, zamiast się poddać kuracji antybiotykowej.

- dokładnie .
Mi samemu w marcu tegoż roku na stan psychiczny bardzo pomogły antybiotyki .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez refren 13 sie 2015, 17:45
Serio? A na co brałeś?

przez Lord Kapucyn 13 sie 2015, 17:47
Coś w tym może jest. Ostatnio przez 8 tygodni brałem końską dawkę antybiotyku o szerokim spektrum na boreliozę właśnie i zdecydowanie lepiej się czułem psychicznie. Może antybiotyk rykoszetem wykosił też streptokoki, bo kiedyś wyszły mi na antybiogramie, a one są istotnym czynnikiem np. w patogenezie ZOK/NN.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez refren 13 sie 2015, 17:49
Dark Passenger, ale się zbadałeś na boreliozę czy ukradłeś z apteki?

przez Lord Kapucyn 13 sie 2015, 17:51
Jak wróciłem z Warszawy od buki (hasaliśmy po zalesionym terenie) to nazajutrz zauważyłem, że mam kleszcza wkręconego na łydce, wyciągnąłem go, a za jakiś czas w tym miejscu pojawił się typowy rumień wędrujący. Szybka wizyta u lekarza, i wszystko jasne. Wychodzi na to, że wcześniej nie byłem zarażony, ale teraz już jestem.

Moderator/ R2 - D2

przez refren 13 sie 2015, 17:59
Skoro się lepiej poczułeś, to może już wcześniej byłeś zarażony, tylko bez rumienia, sam mówiłeś, że kleszczy miałeś w sobie mnogo. Jak by to było tylko świeże zakażenie, to psychicznie nie powinno być różnicy.
A swoją drogą to nieładnie, że nie zaprosiliście koleżanki na to hasanie, chociaż skoro tam rozdawali borelkę, to może dobrze...

przez Lord Kapucyn 13 sie 2015, 18:04
Być może, w sumie jest możliwe ponowne nadkażenie krętkami. Badacze z Polski stworzyli ostatnio automat z wabikiem do wyłapywania kleszczy. Jeździ sobie taki mały robocik po parku/lesie, wabi kleszcze do siebie i je likwiduje. Chyba im pośle 5zł dotacji na ten patent. :P

A co do zaproszenia to obawiam się, że to nie do końca byłyby klimaty koleżanki. ;) :pirate: Poza tym to leżało w gestii mistrza imprezy, a nie mojej. :P

Moderator/ R2 - D2

przez refren 13 sie 2015, 18:11
Jeśli wycinaliście pentagramy w mchu i wyciągaliście pisklęta z gniazd, aby złożyć szatanowi niewinne ofiary, to może nie mój, ale tak poza tym...
Ale spoko, dasz z 5 opakowań antybiotyku i zapomnę o sprawie. ;)

przez Lord Kapucyn 13 sie 2015, 18:20
Część osób faktycznie może cierpieć na jakieś choroby(typu borelioza) spowodowane przez zainfekowanie mikrobami, a imitujące objawy zaburzeń psychicznych. Tak jak np. udowodniono, że paciorkowiec powoduje nerwicę natręctw u dzieci. Wirusy też nie są bez winy, wirus Epsteina-Barr może powodować syndrom chronicznego zmęczenia(CFS). Pranobeks inozyny jest teraz bez recepty, więc jak ktoś będzie przechodził ciężką grypę to może stestować czy lek przeciwwirusowy mu pomoże przy okazji na bańkę. ;)

Pentagramów w mchu nie wycinaliśmy, ale gasiliśmy pragnienie C2H5OH, paliliśmy cannabis sativa, zwiedzaliśmy opuszczony poligon wojskowy, a w podziemiach jednego bunkra to nawet jakiś rytuał oczyszczenia odprawiliśmy. Ale nie zważając na te grzeszki to było całkiem grzecznie, i po Bożemu. Nawet znaleźliśmy pusty grób(?) z krzyżem. :pirate:

Moderator/ R2 - D2

przez refren 13 sie 2015, 18:25
Tylko problem chyba z tym, że nie ma lekarzy, którzy by podchodzili do sprawy pod tym kątem, bo to krąg przypuszczeń a psychiatra i tak nam nie zapisze nic poza psychotropami ani nie wyśle na żadne badania.

Sortuj wg