Alternatywy dla antydepresantów

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez lukrowana 21 lip 2015, 14:24
Chciałabym się kiedyś ''oczyścić'' i wyjść z psychotropów, które biorę z powodu depresji. Ale co jest dobrą alternatywą dla nich? U mnie problem raczej nie jest serotoninowy, bo po ssri czuję się fatalnie, a coś z dopaminą i może trochę z noradrenaliną (choć tu nie za dużo, bo inaczej mam lęki) - na takie leki jedynie reaguję dobrze i zastawiam się co moze być zamiennikiem. Próbowałam kiedyś deprim czy różeniec górski i efekt średni. Ale na pewno coś jeszcze jest, legalnego 8) oprócz oczywiście terapii czy uzdrowicieli albo innych metod.

przez Lord Kapucyn 21 lip 2015, 14:39
Z leków o innych mechanizmie działania niż serotoninergiczny to bupropion(Wellbutrin XR), tianeptyna(Coaxil), reboksetyna(Edronax), moklobemid(Moklar,Mobemid), amisulpryd(Solian), flupentiksol(Fluanxol)-oba w niskich dawkach.

Z ziołowych środków to dziurawiec zwyczajny- ale tylko wyciągi alkoholowe, bo tylko takie mają działanie przeciwdepresyjne(np. Intracum Hyperici w aptece), różeniec górski/rhodiola, suplement 5-HTP(ale on ma działanie serotoninowe), SAM-e (można w sklepach internetowych kupić), omega-3 w wysokich dawkach mają udowodnione w badaniach klinicznych działanie przeciwdepresyjne- ale nie mogą być pierwsze z brzegu- musisz patrzeć na zawartość kwasów EPA i DHA, aby łącznie było ich w porcji dobowej 1000-2000mg (polecam Olimp Omega-3 Sport Edition- 120 kaps. - bierzesz 4/dobę).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez bonsai 27 sie 2015, 16:05
Dark Passenger, wczoraj opublikowano badania, z których wynika, że kwasy omega-3 mogą wpływać pozytywnie na oczy, mózg, serce, ale... zależność ta nie występuje, gdy przyjmuje się suplementy (czyli trzeba jeść np. ryby w sporych ilościach, orzechy, migdały). Producenci się załamią, wszak tylko w USA ludzie wydają na te suplementy 1,2 mld USD rocznie. ;)

I wyszło jeszcze, że nawet duże dawki kwasów omega-3 nie opóźniają procesów starzenia się mózgu, co ma zwykle odzwierciedlenie w pogorszeniu się procesów poznawczych u starszych osób. Co prawda wspominałeś jedynie o depresji, ale kiedyś mówiło się dużo, że te kwasy to, oprócz glukozy, prawdziwe paliwo dla mózgu i mogą również wydłużyć czas naszej biegłości umysłowej.

Myślę, że warto się zapoznać (badania na 4 tys. osób/5 lat).

http://www.iflscience.com/health-and-me ... al-decline
bonsai

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Petek 28 sie 2015, 19:09
Jeszcze kurkuma
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez deoodeoo 03 wrz 2015, 19:12
co mozna dolozyc do anafranilu jezeli lecze natrecwa juz prawie ich nie mam ale znowu depresja mi sie robi nic mi sie nie chce tianeptyna by byla dobra czy ktory z tych lekow ?

przez izaa 09 wrz 2015, 10:20
Myślę, że można wspomnieć o regularnych ćwiczeniach,ruchu... wydzielanie się endorfin, odsuwanie złych myśli, skupianie się na celu.
Jeżeli masz trudności z zasypianiem to ludzie chwalą sobie senospazminę.
Warto nauczyć się technik relaksacji, odcinania złych myśli

przez znerwicowanyPan 16 wrz 2015, 13:38
Dark Passenger napisał(a):Intracum Hyperici w aptece

To ja dodam ze lepszy jest Succus czyli sok z dziurawca, jest mocniejszy i lepiej działa, zacznij od 10ml trzy razy dziennie. U mnie pomagało. Tylko uważaj na słońce.

przez bedzielepiej 02 paź 2015, 22:05
lukrowana napisał(a):Chciałabym się kiedyś ''oczyścić'' i wyjść z psychotropów, które biorę z powodu depresji. Ale co jest dobrą alternatywą dla nich? U mnie problem raczej nie jest serotoninowy, bo po ssri czuję się fatalnie, a coś z dopaminą i może trochę z noradrenaliną (choć tu nie za dużo, bo inaczej mam lęki) - na takie leki jedynie reaguję dobrze i zastawiam się co moze być zamiennikiem. Próbowałam kiedyś deprim czy różeniec górski i efekt średni. Ale na pewno coś jeszcze jest, legalnego 8) oprócz oczywiście terapii czy uzdrowicieli albo innych metod.

A może masz pasożyty albo pełno metali ciężkich w komórkach

przez siódmy 15 paź 2015, 16:35
Wyciąg z różeńca alternatywą dla antydepresantów
http://kopalniawiedzy.pl/duza-depresja- ... -Mao,22159
Ostatnio edytowano 05 lis 2015, 02:07 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z w/w wątkiem z uwagi na treść postu

przez ZajebistySklepPL 01 gru 2015, 23:40
Jest dużo alternatyw. Trzeba się tylko porozglądać. Na przykład fenibut, który działa na GABA - bardzo ważny układ w mózgu, a często zapominany i niedoceniany.
I jest zajebiście.

Sortuj wg