Ayahuasca - co to jest, jak działa?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez polaraksa 16 lip 2015, 18:09
Ayahuasca - co to jest i jak działa? Jeden z moich znajomych namawia mnie i innych na ten specyfik. Uważa że dzięki temu odkrył siebie, przebaczył rodzicom i już nie boi się żyć. Gada jak trochę nawiedzony. Przyznam że jestem pzrerażona co z tym człowiekeim się dzieje.

przez neon 16 lip 2015, 19:01
Przecież to jeden z najbardziej halucynogennych narkotyków. Jeżeli masz zaburzenia psychiczne to nieźle może ci namieszać w głowie.
nadmiar optymizmu obwieszcza zbliżającą sie rozpacz

przez polaraksa 16 lip 2015, 19:47
No właśnie się wczytałam w forum i znalazłam pare info na ten temat. Generalne pisał mi o nim dawno nie widziany znajomy. Kiedyś tylko myslał o kwasach. Teraz chyba jest na nich często. Mówiłam mu o moich problemach. Powiedział, że on znalazł rozwiązanie na wszystko dzięki temu narkotykowi. Ja mu mówiłam o agresji w domu, o cieczkach a ten tylko powtarzał:
- wsłuchaj się w siebie, - kochaj siebie jak kochasz innych, - bądz tu i teraz, - nie ma przeszłosci i przeszlosci, - dzieki mojemu odkryciu przebaczylem sobie i rodzicom...
Nie powiem ze mi w jakikolwiek sposob pomogl. Raczej czuje niesmak po tej rozmowie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Veikko 16 lip 2015, 22:11
Ayahuasca podobno zawęża horyzonty myślowe i sprawia, że człowiek dostaje fiksacji na jednym celu. Cejrowski opowiadał o ludziach z korporacji, którzy po zażyciu ayahuasci dążyli po trupach do celu, odrzucali wszystko, tylko nie ten jeden cel, dla którego robili wszystko.
F42.0, wenlafaksyna 225 mg

przez neon 17 lip 2015, 08:49
Kolega mówił dużo prawdy. Ponieważ środek ten jakby odsłania to co sie dzieje za sceną, w które toczy się życie. Możesz z tego wynieść bardzo dużo dla siebie, ale jeżeli coś nie wyjdzie, masz jakies predyspozycje, to co wtedy? są ludzie którzy brali aye pare lat w ceremoniałąch i zostali lekarzami, prawdziwymi lekarzami, którym przyświęcał jeden cel: pomagać ludziom. Ale gdy ma sie zaburzenia, to oświecenie powdowane przez aye może pójść w drugą stronę i mocno wzmocni Twoje dotychczasowe problemy. To zabawa raczej dla zdrowych ludzi, a Tobie proponuje psychoterapię, niestety.

Narkotyk może być używany w rózny sposób, poszerza on świadomość, sprawia że szybko dojrzewamy, ale jeżeli jestesmy silnymi egocentrykami to i moze wzmocnić nasz egocentryzm. Mniejsza bida gdy nasze ego skupia się na pomocy innym, ale gdy jego celem jest forsa albo władza no to później są takie efekty, o których wspomina Cejroś.

Sam pare razy spożyłem psylocybine, które ma podobne działanie.

przez jetodik 17 lip 2015, 11:02
uważam, ze te wszystkie ayahuasci i ibogainy dają pseudooświecenie, ale ja sie nie znam ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez neon 17 lip 2015, 12:59
Dlaczego sztuczne? substancje te wywołują wzmożoną pracę mózgu, uaktywniają się w nim takie obszary, które nigdy by się nie uaktywniły w normalnym życiu, dlatego wiedzimy więcej. Najśmieszniejsze że to nie są wcale halucynacje, tylko postrzeganie się wyostrza, mózg dostaje kilkanaście razy więcej informacji, więc i obraz się zaburza. Nie jest taki jaki być powinnien czyli płaski :D

A mnisi którzy dochodzą do oświecenia wywołują je za pomocą technik, przecież to jest też sztuczne ponieważ wymaga technik. Są też ludzie którzy otrzymują to "w darze", ale to są nieliczne jednostki.

Powiem szczerze, że doświadczenia które doznajemy na tych środkach trudno opisać. Ja, gdy popatrzyłem w niebo, ukazały mi sie pola pentagramów, cała sieć całe niebo, a linie ich były intensywnie niebieskie, jak neony i to w jasny pogodny dzień. Następnie to wszystko poruszało się, w taki sposób że każde ramię pentagramu doskakiwało do drugiego, i wszystko to poruszało się. Wyglądało to tak, jakby ziemia była w jakimś tunelu, a ja widziałem jego strukture. Ale mi sie wydaje że widziałem poprostu jeden z elementów tworzenia obrazu przez ludzkie oko albo mózg. Lecikowo zajrzałem za kotarę :D

przez polaraksa 17 lip 2015, 14:00
neon, ja na pewno nie wezme bo boje sie takich srodkow. Jestem od tego daleka. Bardziej zmartwilam sie tym moim znajomym. On miał złe relacje w rodzinie, DDD jest. Nie widujemy sie praktycznie ale napisalam do niego. Chodzi o to, ze moze ma piekne wizje, wydaje mu sie ze jest tak zajebiscie - latwo sie oszukiwac przez prochy czy alko. Ale prawda jest taka ze jest zagubionym warszawskim bananem, ktory juz kolejna kobiete rzucil. Co prawda dostal prace poz najomosci jako technik emisyjny w jednej ze stacji tv, ale to moze dlatego ze obciagal jakims facetom. Wiem ze ciagnelo go do takich rzeczy. I on mi mowi oczywistosci ze trzeba byc pogodzonym ze soba kochac siebie, ale ja nie musialam odurzac sie dragami, tylko wypracowuje to na terapii.

A to ze ty widziales jakies pentagramy... napisane jest w madrych ksiazkach ze to co odczuwamy jet ograniczone przez nasze zmysly, a nasz pojemny mozg, ktory zbiera info jakie tylko moze, mieli te same info w glowie przez cale zycie. Tobie sie moze wydawac ze swiat jest gdzies tam zbudowany z takim pentagramow ale to jest tylko twoja indywidualna projekcja i nie ma nic wspolnego pewnie z rzeczywistoscia. ja za pewne widzilabym koniki pony bo je bardzo pragnelam za dzieciaka a ich nie daostalam.

przez Lord Kapucyn 17 lip 2015, 14:40
Sucha teoria, którą pewnie każdy zna- Ayahuasca to napój, który zawiera dimetylotryptaminę(DMT) czyli jeden z najpotężniejszych psychodelików który jest metabolitem wtórnym produkowanym przez niektóre rośliny występujące w Ameryce Południowej. W skład napoju wchodzi też inhibitor MAO(zazwyczaj harmalina z ruty stepowej), bo samo DMT podane per os nie wywiera działanie psychoaktywnego.

Psychodeliki generalnie bazują na tym co mamy "wewnątrz" i na tej podstawie powstaje projekcja. Trudno przewidzieć skutki bo to jak jazda na rollercoasterze z hipernapędem. Jeżeli ktoś cierpi na zaburzenia psychiczne i ma "ukryte" predyspozycje do psychotyczności to być może po zażyciu DMT ujawni się u niego schizofrenia paranoidalna.

Ciekawostką jest, że ludzki organizm w niewielkich ilościach sam produkuje DMT, i uważa się, że w chwili śmierci dochodzi do jego wzmożonego wyrzutu przez szyszynkę- stąd mają brać się barwne wizje ludzi, którzy doświadczyli NDE czy jak kto woli - "śmierci klinicznej".
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez polaraksa 17 lip 2015, 14:48
No ale co z tego ze to jest prawda o naszym wnetrzu, naszych demonach, czy smieciach w nas czy cennych informacjach, skoro taki wglad to jest zniesienie nagle mechanizmow obronnych psychiki, ktore reguluja nasz organizm i moze dojsc do rozpadu tego mechanizmu - czyli ego i czlowiek moze juz tego nie pozbierac i wpasc np w paranoje czy schizofremie?

Co mi z tego ze zajrze w najglebsze swe demony bez zabezpieczenia. Czy zdrowy czlowiek potrzebuje znac je wszystkie i ogaladac z kazdej strony? Sorry...

przez Lord Kapucyn 17 lip 2015, 14:57
Dlatego każdy dorosły, zdrowy człowiek powinien sam podjąć decyzję czy chce podjąć takie ryzyko- gdyż może osiągnąć znaczne benefity, ale równie dobrze straty. A zaburzeni powinni się raczej trzymać od psychodelików z daleka.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez neon 17 lip 2015, 15:10
polaraksa, nie ma szans żebyś zobaczyła koniki pony :) nie widzaiłabyś też krasnoludków. W Twojej rzeczywistości nie pojawiłoby się nic, co by nie istniało w niej naprawdę. Jeszcze raz powtórze, jedynie postrzeganie by się zmieniło, ponieważ Twój mózg zamiast dwóch informacji na temat obiektu, dostałby 70. W ten sposób widzisz obiekty w całokiwicie innym świetle. Czy w naszej rzeczywistości biegają koniki pony? nie,dlatego nie masz szans ich zobaczyć po psychodelikach, przynajmniej zwracając swoją uwagę na zewnątrz.

Natomiast gdy biorą aye, ludzie zagłębiają się w sobie,medytują, nie wiem jak to wygląda z tej strony.

przez polaraksa 17 lip 2015, 15:58
neon, koniki pony to był tylko taki smieszny przykład.

Wiecie co, szczerze wątpię czy taki głęboki wgląd w siebie jest komukolwiek potrzebny. Piszą, że normalna psychika i zdrowe ego może się rozpaść na kawałki po takim "zniesieniu" i już nie wrócić na swoje miejsce. Widać jest to sprzeczne z ludzką naturą.

Ale życzę powodzenia kolejnym, leniwym ćpunom którzy jak mój kolega chcą iść przez życie na skróty, i tak żeby przypadkiem nie skalać się normalnością - bo jest taka passe.

przez neon 17 lip 2015, 16:29
Nikt nie karze Ci tego brać, bo są osoby dla który jest to niewskazane. Hoffman który wynalazł LSD i je brał przeżył 102 lata. Ja dla ludzi zdrowych proponuje raz przejechać się tą kolejką.

Sortuj wg