Suplementy diety - działają czy zwykłe oszustwo?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Arasha 25 maja 2015, 20:01
padaka, może źle do tego podszedłeś? Brałeś to wszystko naraz? Czasem tak bywa, że jeden związek utrudnia przyswajanie drugiego, poza tym liczy się też forma chemiczna danego związku? Jaką wit.C brałeś?

Może wstrzymaj się póki co z tym wywalaniem...
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez padaka 25 maja 2015, 20:54
Robiłem przerwy między braniem suplementów, właśnie po to, aby nie blokowały się wzajemnie. Kupuję wyłącznie chelaty, a witaminę c brałem lewoskrętną.

Suplementy były mi potrzebne na: łojotok skóry głowy i twarzy, na ładną skórę, włosy, dobry nastrój, zmęczenie, nadmierny apetyt, lepszą pamięć. Nic nie pomogły, a jedynie przewlekłe sraczki mam po suplach.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Enii 26 maja 2015, 09:50
Cięzko powiedziec czy to oszustwo. Wiadomo witaminy, minerały itp są syntetyczne więc nie będą działały tak jak naturalne. Poza tym maja mase innej chemii. Sa one nie badane tak jak leki (mniej papierologii,badan i wydanych pieniędzy).

Stosowalam i nie zauwazyłam by były skuteczne...
Ty kreujesz swoją własną prawdę. A „prawda” to jedynie to, w co wierzysz.
A „to, w co wierzysz” to jedynie to, co myślisz”.

Jerry Hicks

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez padaka 26 maja 2015, 11:52
No, jak to jest, że badania naukowe wykazują skuteczność niektórych suplementów, a w praktyce efektów nie widać żadnych.
Np. lecytyna ma pomagać w depresji, Alzhaimerze, lecz są jest wiele artykułów, gdzie jest mowa, że lecytyna NIE MA PRAWA działać, gdyż jest całkowicie trawiona przez organizm i nic z nie trafia do mózgu. Dziwię się, że to dalej w aptekach sprzedają...

To samo omega3. Ktoś w ogóle odczuł jej działanie? Bo ja nie.
F21 F42 G48
Paroksetyna 20mg
Olanzapina 10mg
Lewetiracetam 2000mg

przez Kalebx3 26 maja 2015, 14:57
obalam, ponieważ witamina C to wyłącznie forma lewoskrętna kwasu askorbinowego. Formy prawoskrętnej nie nazywamy witaminą C, gdyż jako związek nieprzydatny człowiekowi w ogóle nie jest witaminą.

Chcę jednak wprowadzić szerszy kontekst, gdyż wiem, że ten mit jest wypaczany przez zwolenników medycyny naturalnej.

Podkreślają oni, że należy zjadać kwas l-askorbinowy (tj. lewoskrętny). Sprzedawane w "eko" sklepach preparaty mają wyraźnie podkreśloną lewoskrętność w składzie. Niejako w opozycji stawia się preparaty farmaceutyczne ze złych aptek, które tej lewoskrętności kwasu askorbinowego w składzie najczęściej zaznaczonego nie mają. I to wstęp do dalszych manipulacji, jakie znajduję na wielu stronach "eko".

Fakty są takie, że wszystkie farmaceutyczne, a także spożywcze postaci witaminy C, tj. kwasu askorbinowego są lewoskrętne. Tak jest zarówno z tabletkami jakie dostaniemy w aptece, jak i z wyrobami spożywczymi które zawierają E300 (kwas askorbinowy), jak i pochodne - E301, E302, E303, E304. Wszystkie one zawierają tę "poprawną" lewoskrętną witaminę C. A że nie jest to wyraźnie zaznaczone? Zanim "problemu" nie wymyślił przemysł eko, nikomu nie przyszło do głowy, że podkreślanie tego faktu jest istotne
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Arasha 26 maja 2015, 15:12
Kalebx3, ale ważne jest jeszcze pochodzenie wit.C... lepiej przyswajalna jest ta ze źródeł naturalnych, tj. np. dzika róża czy rokitnik niż syntetyczna. Mnie zastanowiło co innego, że można kupić za 30 zeta kg lewoskrętnej wit.C w necie w opakowaniu jak inne odczynniki chemiczne ( ma nawet skrót cz.d.a. co w nomenklaturze chemicznej oznacza czysty do analizy ). Ale poznałam osoby, które szamają ogromne ilości tej wit.C i czują się świetnie ;) Ja ograniczam się na razie do jednej plastikowej łyżeczki rozpuszczanej w soku owocowym ;)
Ale sam powiedz, ile masz kwasu askorbinowego w takiej zwykłej popularnej tabletce z apteki? Ponoć te normy, które zalecają 75 mg dziennie ( zwiększyli z 60 mg ) to jest ilość, której organizm w ogóle nie odczuje.

Innych supli nie biorę ( poza wit.B complex ), ale mama namawia mnie na jakieś sproszkowane minerały pochodzące ze skały... ponoć zawierają wszystkie niezbędne pierwiastki dla człowieka. Jak wypróbuję, to się wypowiem ;)

Z naturalnych preparatów, które od dawna stosuję jest Vita Biosa ( kompleks kilkunastu ziół i 7 szczepów bakterii probiotycznych w płynie ). Ja jako generalnie sceptyk do tego typu specyfików ( trochę już tego przerobiłam ) muszę przyznać, że jest to jeden z niewielu, który naprawdę działa, tzn. głównie reguluje pracę przewodu pokarmowego, co jest odczuwalne bardzo szybko i nawet nie biorąc tego jakoś super regularnie. Jedyny minus to cena - 159 zł ( jak się kupuje 2 butelki, to czasami dodają trzecią litrową lub półlitrową gratis... zamawiam, jak jest promocja ).
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Kalebx3 26 maja 2015, 17:08
Ale sam powiedz, ile masz kwasu askorbinowego w takiej zwykłej popularnej tabletce z apteki?

200mg to max .
Ille byś musiała kilogramów zjeść rokitnika czy dzikiej róży ,żeby wydobyć z niej owe 200mg wit . C ? Raczej dużo ,aż by sraniem wyszło .
wiadomo ,że lepsza naturalna , ale ja zawsze idę na łatwiznę , żeby więcej , taniej i jak najlepsze .
45 lat się ma i nie mam zamiaru świrować na starośc z powidłami z rokitnika z ekologicznie czystych terenów za jedyne 35 zł za słoiczek .
Tez kupiłem tą wit C w kilogranowym worku ,,,w sklepie dla koni .
Bo jak chcesz byc silny jak koń to zaopatruj się w końskie suplementa .
A jakie mam magnezy ? To by Ci kopara opadła ;)

przez Kalebx3 27 maja 2015, 17:05

przez ugh 20 cze 2015, 16:09
Akurat Vit C w tabletce jako suplement jest bardzo pomocna bo jak Kalebx3 wspomniał, to z naturalnej żywności ciężko jest uzyskać odpowiednią dawkę jaką człowiek powinien codziennie organizmowi dostarczać. Wiadome, że warto jeść naturalne produkty bogate w witaminy ale głownie zbiega się to do tego, że te naturalne produkty zawierają wiele innych mikroelementów potrzebnych człowiekowi a poszczególne suple nie dlatego w tej kwestii mają przewagę. No z takich "popularnych", to może poza magnezem, gdzie ten w tabletkach, to faktycznie tylko propaganda jest. A jak ktoś ma niedobory magnezu, to najlepiej wypić mleko z 100% kakako.
ugh

przez Kalebx3 20 cze 2015, 16:27
ugh, witaminy C to trzeba walić w siebie aż flaki rozerwie ;)
Nasze koty , psy i reszta darmozjadów dlatego nie choruje na katar etc ( i nie przeziębia się ),ze ich organizmy potrafią same syntetyzować witaminę C .
My niestety musimy jeść dużo kiszonej kapusty , papryki i supli .

przez ugh 20 cze 2015, 16:58
Kalebx3, podobnie jest z Omega-3. Tego kwasu na prawdę ludzie tak mało dostarczają organizmowi a jakże jest ważny.
ugh

przez novymivo 20 cze 2015, 21:20
Ja kupuje zazwyczaj 5-10 kg opakowania witaminy C,
omega 3 leczy depresje ale to sa dawki kilku gramowe na dobe ( probowalem u mnie nie dzialalo)
Jezeli chodzi o suplementacje to robie to od 12 lat regularnie, mam szafe roznych supli i mi sluza, tylko te dawkowanie co jest na opakowaniach to o kant dupy rozbic.
UmIeSz LiCzYc LiCz Na SiEbiE
kratom i tona innych supli
wenla35 mg
X

przez novymivo 20 cze 2015, 21:23
padaka napisał(a):Robiłem przerwy między braniem suplementów, właśnie po to, aby nie blokowały się wzajemnie. Kupuję wyłącznie chelaty, a witaminę c brałem lewoskrętną.

Suplementy były mi potrzebne na: łojotok skóry głowy i twarzy, na ładną skórę, włosy, dobry nastrój, zmęczenie, nadmierny apetyt, lepszą pamięć. Nic nie pomogły, a jedynie przewlekłe sraczki mam po suplach.

Jezeli chodzi o chelaty i inne odmiany to czysty chwyt marketingowy, bzdura
Lewo prawo skretna wit to bzdury.
Dobrym zrodlem info jest longecity.org

przez Kalebx3 24 cze 2015, 13:22
http://www.sklep-naturalna-medycyna.com ... m-q10.html
oto mój ostatni zakup .
tanio , dużo , a efektów cała masa :lol: ,,, normalnie żyć i nie chorować :mrgreen:

Sortuj wg