naturalne leczenie BPD

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

naturalne leczenie BPD

przez małpka bubu 27 paź 2014, 13:27
ktoś coś słyszał, ktoś coś wie? chcę odstawic konwencjonalny syf i przejśc na medycynę naturalną, co jest zgodne z moim antypsychiatrycznym światopoglądem...

tritace 5 mg 1-0-0, hydrochlorothiazidum Polpharma 12,5mg 1-0-0 (na nadciśnienie)
antykoncepcyjna evra
setaloft 50mg - 1-0-0
lamitrin 100 mg 1-0-1
doraźnie hydroksyzynka

naturalne leczenie BPD

przez warrior11 27 paź 2014, 13:38
małpka bubu,
Nie wiem,co to jest BPD,ale faktem jest,że bardzo dużo tego konwencjonalnego syfu bierzesz
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

naturalne leczenie BPD

przez aptasia 27 paź 2014, 14:22
małpka bubu napisał(a):ktoś coś słyszał, ktoś coś wie? chcę odstawic konwencjonalny syf i przejśc na medycynę naturalną, co jest zgodne z moim antypsychiatrycznym światopoglądem...

no nie wiem.
może praca nad sobą + wsparcie bliskich + terapia + tryptofan + magnez + jakieś techniki relaksacyjne + dziurawiec i szyszki chmielu na noc.

ale osobiscie nie wierzę w to.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

naturalne leczenie BPD

przez iate 27 paź 2014, 22:06
Ja słyszałam o magnezie, kwasach omega 3 i melatoninie. Plus jeszcze chyba witaminki B12. No i sport.

Ach, zapomniałabym, znalezione w odchłaniach Internetu:

Zacznijmy od tego że osobowości nie da się "wyleczyć", to jest to jaki jesteś. Niektóre leki mogą jedynie pomóc jakoś funkcjonować (to co zjesz nie zmieni tego jaki jesteś!). Opiszę tu parę sposobów jak polepszyć swój stan psychiczny:

1. Nawrócić się – Bóg, eucharystia, modlitwa, codzienne chodzenie do kościoła, przede wszystkim spowiedź, to miód na udręczoną duszę, pomaga się wyciszyć, uciszyć demony które cię dręczą (tak! Wszystkie negatywne uczucia, tego typu zaburzenia mogą pochodzić od złego. Zastanów się w jakich kręgach ludzi się obracasz, jakiej muzyki słuchasz itd). W złych chwilach pomaga modlitwa-egzorcyzm do Św. Michała Archanioła. Zainteresuj się mszami o uzdrowienie Ojca Józefa Witko. Miłość i dobro jakiego doświadczysz na tych mszach jest nieporównywalne z niczym na tym świecie. Cierpienie ma sens przemyśl to - jeśli jesteś ułomny Bóg chce żebyś był blisko Niego, a swoje cierpienie możesz oddawać za innych.

naturalne leczenie BPD

przez aptasia 27 paź 2014, 22:23
I ćwiczenie uwaznosci :) to poleciła mi koleżanka ze.zdiagnozowanym bpd która teraz funkcjonuje bardzo dobrze mimo ze nie leczyla się konwencjonalnie poza jedną hospitalizacja z powodu depresji i próby s.
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

naturalne leczenie BPD

przez _asia_ 28 paź 2014, 07:39
bardzo ciekawy temat. przyznam, że mam bpd a nigdy nie brałam syntetycznych syfów.

na pewno magnez, witaminy z grupy B, dobre tłuszcze, psychoterapia, duuużo ruchu, sportu i wysiłku fizycznego, praca twórcza, np. poprzez malowanie, pisanie itd., prowadzenie dziennika/pamiętnika uczuć, jak najmniej siedzenia przy kompie i tv, zadbanie o dobry sen (wczesne chodzenie spać i ranne wstawanie), słuchanie relaksującej muzyki, odpowiednia dieta (rezygnacja z używek typu fajki, kawa, cola, napoje energetyczne - dodają napięcia - oraz ograniczenie słodyczy, jedzenie sporej ilości tłuszczu oraz białka a ograniczenie węglowodanów, zwłaszcza prostych).
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

naturalne leczenie BPD

przez Inga_beta 28 paź 2014, 10:00
Zacznijmy od tego że osobowości nie da się "wyleczyć", to jest to jaki jesteś. Niektóre leki mogą jedynie pomóc jakoś funkcjonować (to co zjesz nie zmieni tego jaki jesteś!). :Cierpienie ma sens przemyśl to - jeśli jesteś ułomny Bóg chce żebyś był blisko Niego, a swoje cierpienie możesz oddawać za innych.

Też mam zaburzenia osobowości i gdybym coś takiego usłyszała od jakiegoś specjalisty, to poszłabym się zabić.
Ja jednak usłyszałam od specjalisty że mam szanse zmienic swoją osobowość na zdrową.
Prawda jest taka że nie da się zmienić swojej prawdziwej natury, natomiast to co jest zaburzone da się zmienić.

naturalne leczenie BPD

przez siostrawiatru 29 paź 2014, 05:21
Inga_beta napisał(a):Ja jednak usłyszałam od specjalisty że mam szanse zmienic swoją osobowość na zdrową.
Prawda jest taka że nie da się zmienić swojej prawdziwej natury, natomiast to co jest zaburzone da się zmienić.

Tylko to cholernie trudne.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

naturalne leczenie BPD

przez Inga_beta 29 paź 2014, 10:56
Tak, to jest bardzo trudne. Ja się czuję jakbym rąbała w skale.

Sortuj wg