Czego NIE mówią lekarze

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Czego NIE mówią lekarze

przez Ana_88 20 mar 2016, 14:50
Ja jestem wyrocznia... ja uwzgledniam to, ze sa rozne stany i wiecej nawet uwzgledniam to ze z roznych przyczyn moga one wynikac i o tym pisalam wlasnie. To ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to nie moj problem.

Czego NIE mówią lekarze

przez Judelaw 20 mar 2016, 14:52
Ty obrażasz takim pisaniem i nie chodzi o dosłowne obrażanie typu ty kurwo i szmato.Gdzie ja ci udowadniam kto jest bardziej chory no gdzie? Przecież każdy ma swoje piekło i dla każdego ciężkie może być co innego i większym problemem.Ty to robisz pisząc właśnie to ''Że jak ja leczylam sie psychiatrycznie to Ty jeszcze srales w pieluchy'' '' Ja jak mialam ciezko depresje to ostatnia rzecz, ktora bylabym w stanie zrobic to odpalenie kompa i pisanie postow na forum....''.Ja mam prawo się nie zgadzać czytając to co piszesz i stawać obronie tych którzy sa właśnie tak nie sprawiedliwie oceniasz.Czy ja się licytuję kto ma gorzej? Tylko staram wyjaśnić w jakim jesteś błędzie osądzając ludzi w ten sposób.

Czego NIE mówią lekarze

przez Judelaw 20 mar 2016, 14:56
Ana_88 napisał(a):Ja jestem wyrocznia... ja uwzgledniam to, ze sa rozne stany i wiecej nawet uwzgledniam to ze z roznych przyczyn moga one wynikac i o tym pisalam wlasnie. To ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem to nie moj problem.

Właśnie przeczysz temu co napisałaś wcześniej.Z braku argumentów używasz że ja nie umiem czytać ze zrozumieniem.Ale to typowo kobiecę(odwracanie kota ogonem) więc mnie nie dziwi rozumiem to i nie czuję żalu :smile:
Ostatnio edytowano 20 mar 2016, 14:58 przez Judelaw, łącznie edytowano 2 razy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Czego NIE mówią lekarze

przez monapayne 20 mar 2016, 14:57
Tyle, ze Ana ani razu nie napisała o chorobie typu depresja czy chad tylko pisze, ze ludzie czasami myślą, ze maja depresję a po prostu zważając winę na otoczenie. Tylko i wyłącznie o to chodzi. A po Twoich wypowiedziach to teraz widać, ze albo Cię kręci ta wymiana zdań na forum albo nie potrafisz opanować emocji, ale gdybyś miał znowu manie to byś biegał po mieście. Więc widocznie chcesz coś nam udowodnić. Tak jakbyśmy nie wierzyli w istnienie choroby. A nikt Ci ani razu nie napisał, ze nie cierpiałes nigdy.

Pisząc tak dalej to rzeczywiście wykazujesz małe zrozumienie w stosunku do innych chorych. Życzę abyś z tego wyszedł, bo to nie brzmi dobrze... Zastanów się.
Ostatnio edytowano 20 mar 2016, 15:00 przez monapayne, łącznie edytowano 2 razy

Czego NIE mówią lekarze

przez Ana_88 20 mar 2016, 14:58
Tak dokladnie masz prawo sie nie zgadzac, ale czy masz prawo przy tym personalnie obrazac....???
Ja nikogo nie osądzalam, wyrazilam tylko poglad ze byc moze czasami za zaburzeniami deprysyjnymi, moze sie kryc cos takiego wlasnie i moze to byc z tym zwiazane. To wszystko. Cala reszta zauwaz to Twoja chyba nadinterpretacja.

Czego NIE mówią lekarze

przez Pan1karz 20 mar 2016, 16:27
Także się zgodzę z Ana_88, że takie stawianie sprawy tylko pogłębia chorobę. Ponadto mój psychoterapeuta zwrócił mi uwagę na jeszcze jedną istotną kwestię, wydaje mi się że pokrewną z tym zagadnieniem. Mianowicie, aby nie dawać sobie taryfy ulgowej z tego powodu że jesteśmy chorzy. Przykład: a, poleżę sobie w łóżku dzisiaj - nie muszę wstawać, bo przecież jestem chory, biorę leki, wolno mi. To jest zasadniczy błąd i bez zmiany tego podejścia mamy marne szanse na wyzdrowienie.

Czego NIE mówią lekarze

przez Judelaw 20 mar 2016, 17:31
Owszem takie rady są dobre ale nie np. w CHAD.Kiedy trzeba czasami człowieka hamować i np. psychoterapeuci też hamują pacjentów kiedy chcą podejmować jak najwięcej działań i żyć jak zdrowi bo to zawsze się żle kończy w tej chorobie.Staranie się żyć jak zdrowi jest moim największym błędem jaki popełniałem przez ostatni okres życia.Gdybym zaakceptował to że jestem chory że nie wszystko mogę żeby się w hipomanii nie rozpędzać by dać sobie taryfę ulgową być może uniknął bym tego co mam teraz.Takie podejście jest dobre jednak nie u każdego i we wszystkich chorobach.To było głupie że chciałem żyć jak zdrowi mimo choroby aż zmniejszałem dawki leków po to by żyć bardziej normalnie co skończyło się nawrotem dobrze że nie szpitalem przynajmniej.Czasami dla swojego dobra trzeba pogodzić się z pewnymi ograniczeniami i ułomnościami wynikającymi choćby z przebiegu choroby i skutków ubocznych leków.Szkoda że tak długo czasu zabrało mi to by to zrozumieć.Oszczędził bym przez to wiele i nie zostały jak zawsze zgliszcza.

Czego NIE mówią lekarze

przez Judelaw 20 mar 2016, 17:43
Zawsze mi powtarzali że nawet chorować na chad trzeba umieć i do tego dojrzeć.Wcześniej myślałem tak jak wy i właśnie tym sobie najbardziej szkodziłem.Choć nie żałuję wtedy widocznie inaczej nie umiałem postąpić zaakceptować tego i się z tym pogodzić.Ale lepiej póżno niż wcale :smile:

Czego NIE mówią lekarze

przez NN4V 20 mar 2016, 17:49
Judelaw napisał(a):...Z braku argumentów używasz że ja nie umiem czytać ze zrozumieniem.Ale to typowo kobiecę(odwracanie kota ogonem) więc mnie nie dziwi rozumiem to i nie czuję żalu :smile:

Typowo kobiece, jak dla mnie, są cycki.
To nie jest dobry argument czegokolwiek.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Czego NIE mówią lekarze

przez monapayne 20 mar 2016, 17:53
Nawet zdrowy człowiek ma ograniczenia. Każdy je ma. Nie można zawsze żyć jak się chce.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Czego NIE mówią lekarze

przez Judelaw 20 mar 2016, 18:02
Racja bardziej chodziło mi to że skutki uboczne leków potrafią być uciążliwe tycie po neuroleptykach drganie mięśni twarzy dyskinezy choroba nerek czy tarczycy od litu i dużo dużo więcej.Zamulenia,senność,pogorszenie koordynacji ruchowej i funkcji poznawczych.Jednak te wszystkie ograniczenia nie pozostawiają takich zgliszczy jak nieleczona choroba psychiczna.Przez to nie budzi się człowiek z ręką w nocniku po tym jak próbował żyć normalnie lub żyć bez leków.Przez te wszystkie nie dogodności z leczenia nie ma takich konsekwencji tak jak depresja po górce.Jak to jeden człowiek w temacie chad napisał że człowiek nie ma siły iśc się wylać więc leje w butelkę którą trzyma pod łóżkiem.Też się buntowałem nie chciałem leczyć słuchałem takich osób jak wy że leki to zło że szkodzą że bez nich lepiej że naturalne sposoby że wszystko jest naturą itp. że psychologia że myślenie że chuje muje dzikie węże i straciłem przez to wszystko w hipomanii było super a to co potem to dałem namiastkę wyżej.Jak człowiek leży i robi pod siebie.Właśnie dlatego tak mnie wpieniały te wasze wpisy.

Czego NIE mówią lekarze

przez monapayne 20 mar 2016, 18:49
Ja mam dyskinezy. Ja mam wszystkie te śmieci po lekach. Dlatego Zaluje, ze zaczęłam leczenie i uważam, ze w moim przypadku mogło być inaczej. Akurat zdrowie psychiczne i fizyczne to całość. Więc ze skutkami ubocznymi raczej szczęśliwym być trudno.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

Czego NIE mówią lekarze

przez NN4V 20 mar 2016, 19:23
A nie uważacie, że przepychanki na podstawie własnych (czyli mocno ograniczonych) doświadczeń nie uprawniają do generalizacji wniosków?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

Czego NIE mówią lekarze

przez monapayne 20 mar 2016, 19:58
Ja pisze co się stało i jakie mam przemyślenia. Raczej trudno nie mieć pretensji do lekarzy o to, ze najpierw mówią, ze będzie ok, a potem się dowiadujesz, ze bierzesz coś co może powodować takie problemy zdrowotne i jeszcze jak się zwracasz o pomoc to sugerują, ze to od psychiki np.

Dlatego trzeba uważać na lekarzy. Można w tym utkwic, a nie zawsze jest taka konieczność.

Sortuj wg