Co sądzicie o medycynie naturalnej, ziołach?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Lord Kapucyn 02 sty 2015, 16:51
cyklopka napisał(a):
bedzielepiej napisał(a):Dziurawiec stosowałam rok temu przez kilka miesięcy w okresie jesienno-zimowym i na mnie działał. Piłam codziennie 1-2 szklanki naparu. Czułam poprawę nastroju, nie brało mnie tak na płakanie i nie musiałam spać 16 godzin dziennie. Dziurawiec działa jak inhibitor MAO, więc odpada jak się bierze inne leki, np. SSRI, no i nie można go brać latem, kiedy jest silne słońce- powoduje poparzenia skóry.

Tylko wyciąg z dziurawca na spirytusie ma działanie przeciwdepresyjne, herbatka to najwyżej na brzuch :roll:

Ale w sumie mnie się kiedyś poprawiło od bananów i zielonej herbaty, więc najważniejsza jest po prostu konsekwencja w stosowaniu.

Dokładnie. Ponieważ substancje zawarte w dziurawcu zwyczajnym odpowiadające za jego przeciwdepresyjne właściwości (czyli głównie hiperycyna, pseudohiperycyna, hiperforyna, adhiperforyna - które są inhibitorami MAO i/albo inh. wychw. zwrt. monoamin) są praktycznie nierozpuszczalne albo bardzo trudno rozpuszczalne w wodzie, są natomiast świetnie rozpuszczalne w etanolu. Dlatego przeciwdepresyjne działanie mają tinctury albo intracta z dziurawca. Wodne wyciągi mają jedynie działanie moczopędne, poprawiające trawienie.

Gdzieś kiedyś na jakimś forum czytałem przepis jak można w domu zrobić spirytusowy wyciąg z dziurawca standaryzowany na określoną zawartość % hiperycyny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez bedzielepiej 02 sty 2015, 17:24
W takim razie zadziałało na mnie placebo :P ale to dobrze, przynajmniej wytrzymałam tamten czas bez leków. Zawsze byłam pewna, że wystarczy napar. Ciekawe, jakby w takim razie podziałała na mnie nalewka lub olej, kiedyś na pewno wypróbuję :)

przez Szubidka 02 sty 2015, 17:27
Dark Passenger, można to łączyć z Mirzatenem? Gdzieś czytałam na forum, że dziurawiec jak i pewne rodzaje medytacji źle wpływają na zaburzenia osobowości.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cyklopka 02 sty 2015, 21:45
Szubidka, bezpośrednio z mirtą nie wchodzi, ale działanie mogło by się sumować, więc trzeba powiedzieć psychiatrze o dziurawcu, żeby nie dawkować sobie na pałę.

Co do medytacji, to ćwiczenia relaksacyjne nie mogą zaburzyć chemii mózgu, ale sądzę że różni guru nowej psychologii spod znaku New Age mogą zrobić komuś z psychiki barszcz.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Nez 22 sty 2015, 00:20
Chcę tylko napisać krótkie zdanie : Chemia organiczna rulez!

dziękuję :D

no i do tego neuro behawioryzm. To i chemia organiczna to recepta na całe zło psychiatrii.
Nez

przez Kosmaty 22 sty 2015, 00:50
Ludzie! Woda do zaparzania dziurawca, to nie woda destylowana!

W wodzie znajduje się szereg soli, minerałów, a jak ktoś dosypie cukru to zaczyna być na prawdę ciekawie.Ten miks substancji tworzy w całym roztworze specyficzną energetycznie strukturę, na poziomie wiązań i oddziaływania samych molekuł z tak delikatnymi cząsteczkami jak inhibitory itd tworzą wzajemnie oddziałujące ze sobą układy.

Rozpuszczalność innych substancji czynnych jak MAO itd dziurawca w wyżej wymienionym roztworze wzrasta niewspółmiernie.

pozdrawiam
chemik

przez cyklopka 22 sty 2015, 01:15
Kosmaty napisał(a):pozdrawiam
chemik

Pozdrawiam,
Konsul Generalny Tonga
I Miss Forum

przez Arasha 22 sty 2015, 01:20
cyklopka, :lol: dobre ... tylko, że on naprawdę jest chemikiem 8)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez cyklopka 22 sty 2015, 01:32
Arasha, ale bardzo osobliwe rzeczy opowiada ;)

Ja zaczynam dział farmakologii układu nerwowego niedługo, to będę dopiero szaleć po forum :twisted:
I Miss Forum

przez Nez 22 sty 2015, 01:37
Ten chemik ma rację ;)

Wyjaśnię wprost jak potrafię : Energia układu szklanki wody destylowanej i dziurawca ma mniejszy potencjał energetyczny niż szklanka wody kranowej i dziurawca. Simple :)?
Nez

przez Arasha 22 sty 2015, 12:45
Wszystko zależy jeszcze od stopnia twardości wody ... im woda bardziej "twarda", czyli bardziej zmineralizowana, tym ryzyko interakcji większe ! ( podobnie jak z kamieniem kotłowym 8) )
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Semir 22 sty 2015, 13:24
Szubidka napisał(a):Dark Passenger, można to łączyć z Mirzatenem? Gdzieś czytałam na forum, że dziurawiec jak i pewne rodzaje medytacji źle wpływają na zaburzenia osobowości.

Dziurawiec źle wpływa na to bo podobno źle współdziała z niektórymi składnikami leków a co do medytacji słyszałem o tzw: afirmacji ale to nie tyle medytacja co swego rodzaju "przeprogramowanie" swoich negatywów na pozytywy i faktycznie poprzez taką pracę z mózgiem może się coś spieprzyć. Też ostatnio próbuję coś dla siebie znaleźć ale w moim przypadku nie jest to takie łatwe biorąc pod uwagę że to co najskuteczniejsze jest dla mnie zabronione.
Ból fizyczny ma w sobie to dobrego, że jeśli przekroczy pewną granicę, zabija. Ból psychiczny, kiedy boli nas serce, zabija nas codziennie od nowa, jednak ciągle żyjemy. Paolo Coelho

przez Nez 28 sty 2015, 04:35
Nie rozumiem semir co masz na myśli? Medytacja jest zabroniona przy chorobach psychicznych? To jak mi się udało pół godziny w stupa house w domu pełnym ludzi wytrzymać medytując XD?
Nez

przez lojantka 28 sty 2015, 05:01
zioła mnie chvj ale wylej proszę czarną smołę na moje zbolałe rozżarzone skronie
lojantka

Sortuj wg