Co sądzicie o medycynie naturalnej, ziołach?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Minesweeper94 06 wrz 2014, 21:11
Krótko i prosto z mostu - co uważacie o medycynie naturalnej? Komuś pomogła na tyle, że nie musiał brać zwykłych leków? Można spotkać się z opiniami, że po lekach (po ich odstawieniu) jest czasami gorzej, że firmy farmaceutyczne celowo to robią, żeby kasę zbijać na ludziach, którzy po odstawieniu znowu tego potrzebują, niektórzy polecają np. dziurawiec, ale przecież znamy też przypadki, że po lekach ludzie wracają do życia i się nim cieszą. Czy rzeczywiście można ziołami się wykurować z jakiejkolwiek nerwicy, depresji?

przez Goryla Gorillas 07 wrz 2014, 17:02
Miewam różnorakie, lekkie objawy nerwicowe oraz lekkie obniżenia nastroju i pomagają mi na to właśnie zioła. Stosuję jednak je w postaci płynnej na alkoholu, bo takie są najskuteczniejsze w przeciwieństwie do herbatek, które mają znikome lub żadne działanie.

I co ciekawe efekt jest praktycznie taki sam jak podczas przyjmowania leków.

Od tygodnia zażywam Nervosol, a potem przechodzę na Sedomix + nalewka dziurawcowa.

przez jasaw 07 wrz 2014, 19:31
Ja jestem zwolenniczką ziół. Uwielbiam herbatki ziołowe, zażywam zioła mielone, a także mieszanki. Na uspokojenie, nerwicę, stosuje jako wspomagające, natomiast skutecznie pomagają mi na problemy trawienne, wątrobowe. To skutki potwierdzone badaniami.
Nie moge uzywac nalewek ziołowych, bo, po prostu nawet małe dawki alkoholu, źle na mnie wpływają.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez cyklopka 08 wrz 2014, 20:11
Z roślin pozyskujemy wiele różnych wartościowych substancji leczniczych. Niestety nie ma wśród nich leków przeciwdepresyjnych i przeciwlękowych koniecznych w terapii, są tylko substancje o lekkim działaniu uspokajającym lub pobudzającym.

Dziurawiec ma sporo przeciwwskazań (skutki uboczne, interakcje), więc nie można go żreć, tylko dla tego, że niektórzy polecają.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Saraid 08 wrz 2014, 20:37
Mnie zioła bardzo pomogły ,ale nie zastąpią leczenia podstawowego.
Saraid

przez Goryla Gorillas 08 wrz 2014, 20:58
. Niestety nie ma wśród nich leków przeciwdepresyjnych i przeciwlękowych koniecznych w terapii, są tylko substancje o lekkim działaniu uspokajającym lub pobudzającym.
W Niemczech to podobno dziurawiec ma status leku i lekarze przepisują go normalnie na lżejsze depresje.

skutki uboczne,
Porównaj skutki uboczne dziurawca, a antydepresantów - niebo, ziemia.

przez 520m.n.p.m. 15 wrz 2014, 20:48
Jestem fanką imbiru, poprawia nastrój, gdzieś wyczytałam że ma np. witaminę B6 i B2 i podnosi poziom testosteronu, pomaga przy leczeniu depresji.
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

przez cyklopka 15 wrz 2014, 21:17
Ja imbirem leczę zapalenie gardła.
I Miss Forum

przez L.E. 15 wrz 2014, 22:45
Ziółka są fajne ;)
Dobre są ziołowe tabletki uspokajające o nazwie... tabletki uspokajające. Takie w małym plastikowym baniaczku. Śmierdzi to jak nieszczęście, ale działa cuda ;)
A na problemy ze snem wypijałam swojego czasu melissę z dwóch torebek i też pomagała.
A w innych celach ostatnio wypróbowałam lubczyk... i też działa :105: :105: :105:
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

przez Meg1985 16 wrz 2014, 22:40
Fajnie jak ktoś stosuje leczenie ziołami i mu to pomaga. Też swego czasu kupowałam tabletki uspokajające z Labofarmu i muszę powiedzieć, że trochę wyciszały. Kupowałam też Persen, piłam melisę itp. Ale muszę wyznać, że tylko i wyłącznie w lekkich stanach nerwicowych tego typu leki mogą komukolwiek pomóc. Wiem, bo jestem tego idealnym przykładem. Dopóki stres był na tyle mały, że mogłam nad nim panować, to kupowałam te wszystkie ziołowe cuda, jednak, gdy zauważyłam, że przyjmuję 3 razy większe dawki niż zaleca producent, a i tak nie mogę zasnąć albo budzę się po 3 godz. snu i do rana leżę, nie mogąc ponownie zasnąć....w takim przypadku zioła nie pomogą. Albo leki (antydepresanty) albo psychoterapia, a najlepiej jedno i drugie. I nikt mi nie powie, że melisa coś zdziała.
"... jak Cię odnaleźć, gdy nie wiem gdzie szukać,
jak ruszyć w drogę, kiedy nie znam drogi do mnie samego..."

http://www.youtube.com/watch?v=9k4P1GF7j-I Robert Janowski; "Kto nigdy nie żył"

przez cyklopka 16 wrz 2014, 23:01
W niektórych ziołach są takie mocne substancje, że można się przejechać na tamten świat.

To jakie rośliny jemy ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jedna może nam coś uzupełnić, inna podrażnić. Melisa to może być taki relaks przy filiżance, ale wiadomo, że przyczyn choroby psychicznej nie usunie.

Ale gadałam dzisiaj z klientką (koło 60 lat), opowiedziała mi o tym czym ją babcia leczyła jak była mała. Niestety nie pamięta receptur, ale ciekawie to brzmiało i tak.

-- 12 paź 2014, 20:17 --

Dobra, douczyłam się. Jest ileś tam ziółek łagodnie uspokajających, ale tylko dziurawiec jest jedynym naturalnym surowcem leków p/depresyjnych, nadto tylko w postaci wyciągu alkoholowego. (Herbatka działa ale na trawienie).

No to proszę państwa tylko nabyć saszetkę w hurtowni zielarsko-farmaceutycznej i flaszkę w monopolowym i zaczynamy produkcję leków :great:
I Miss Forum

przez 520m.n.p.m. 02 sty 2015, 10:17
Nie wiem czy już ktoś wspominał o oleju lnianym, pomaga w leczeniu depresji i nie tylko
W dobre dni warto wierzyć. Daruj mi, pozwól przeżyć Choćby w snach, pozwól przeżyć dobre dni. Nie ma lepszych dni od dobrych razem z Tobą.
Czerwone Gitary - Mam dobry dzień

przez bedzielepiej 02 sty 2015, 16:35
Też jestem zwolenniczką ziół. Ich działanie niekoniecznie musi być słabsze od leków syntetycznych, niekiedy może być nawet silniejsze. Dużą zaletą ziół jest to, że nie powodują tylu działań ubocznych co typowe leki. Są ludzie, u których efekty uboczne przy braniu leków są gorsze niż potencjalny efekt leczniczy- wtedy warto spróbować ziół.

Dziurawiec stosowałam rok temu przez kilka miesięcy w okresie jesienno-zimowym i na mnie działał. Piłam codziennie 1-2 szklanki naparu. Czułam poprawę nastroju, nie brało mnie tak na płakanie i nie musiałam spać 16 godzin dziennie. Dziurawiec działa jak inhibitor MAO, więc odpada jak się bierze inne leki, np. SSRI, no i nie można go brać latem, kiedy jest silne słońce- powoduje poparzenia skóry.

Teraz na pierwszy plan wysuwają się u mnie lęki i pogorszenie pamięci, więc celuję w inne zioła. Uspokajająco działa np. lawenda lekarska czy chmiel zwyczajny. Na poprawienie pamięci znalazłam brahmi-mandukaparni-ashvagandha-t53864.html

przez cyklopka 02 sty 2015, 16:48
bedzielepiej napisał(a):Dziurawiec stosowałam rok temu przez kilka miesięcy w okresie jesienno-zimowym i na mnie działał. Piłam codziennie 1-2 szklanki naparu. Czułam poprawę nastroju, nie brało mnie tak na płakanie i nie musiałam spać 16 godzin dziennie. Dziurawiec działa jak inhibitor MAO, więc odpada jak się bierze inne leki, np. SSRI, no i nie można go brać latem, kiedy jest silne słońce- powoduje poparzenia skóry.

Tylko wyciąg z dziurawca na spirytusie ma działanie przeciwdepresyjne, herbatka to najwyżej na brzuch :roll:

Ale w sumie mnie się kiedyś poprawiło od bananów i zielonej herbaty, więc najważniejsza jest po prostu konsekwencja w stosowaniu.
I Miss Forum

Sortuj wg