Dieta optymalna dra Kwaśniewskiego

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez kokos7 24 cze 2014, 11:25
Przeczytałem książkę o powyższym tytule. Dieta wysokotłuszczowa z zastosowaniem jajek i mięsa wieprzowego z ograniczeniem węglowodanów. Wówczas mózg jest dużo lepiej odżywiony. Autor książki łączy złe odżywianie ze skłonnością powstawania chorób psychicznych. Ktoś próbował tej diety, jakie efekty?

http://allegro.pl/zywienie-optymalne-ja ... 41382.html

przez marimorena 24 cze 2014, 14:59
odżywianie nie działa w ten sposób że przejdzie do mózgu wszystko co zjesz, cały tłuszcz nie rzuci się przeciw chorobom psychicznym tylko rozwinie choroby krążenia -.-

przez neon 24 cze 2014, 17:49
nie zalejesz tłuszczem swoich problemów. eee moze i zalajesz ale ich nie utopisz. chyba jedynym wyjsciem jest przepracowanie tego, zrozumienie, a jak nie to leki.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychoanalepsja_SS 07 sie 2014, 15:53
Dieta dr. Kwaśniewskiego? Chodzi o wódkę?

przez lovely 07 sie 2014, 16:26
Był szał na tą dietę ale już dawno temu... Kilka osób które znałam się za nią brało i na początku wszystko było super i nawet od jedzenia tego tłuszczu chudły. Ale wszystkie zrezygnowały bo zaczęły się źle czuć.
Ta dieta nie jest uważana za zdrową - i ja też bym patrzyła sceptycznie - o ile ograniczenie węglowodanów może służyć to odrzucenie w dużej mierze warzyw, owoców czy kasz - to taka ryzykowna sprawa jeśłi chodzi o dostarczenie wszystkich niezbędnych dla organizmu skladników.
Są ludzie którzy mają taki typ metabolizmu że im wcinanie tłustego mięcha służy - ale to jest bardzo mała część ludzi.

Oczywiście że złe odżywianie może prowadzi do wielu problemów psychicznych - zwykłe niedobory niektórych składników mogą powodować depresje czy stany lękowe a przy niektórych zaburzeniach psychicznych odpowiednia dieta znacznie niweluje objawy. Wydaje mi się że pakowanie się w dietę Kwaśniewskiego w przypadku gdy ma się inne problemy zdrowotne jest dość ryzykowne.

To że tłuszcz odżywia mózg to trochę takie urposzczenie. Ważne jest spożywanie odpowiednich tłuszczów w odpowiednich proporcjach. Nie słyszałam żeby ktoś wyleczył się z problemów psychicznych jedząc smalec :P Natomiast wiele badań potwierdziło, że spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3 w odpowiedniej proporcji z innymi potrafi wyleczyć np. depresję.
gg 45603073

przez Arasha 07 sie 2014, 17:00
Mój wujek jest chyba z 10 lat na tej diecie ( teraz ma 60 ), bardzo sobie chwali, co prawda cholesterol ma coś koło 800, ale nie rozwinęła się u niego cukrzyca ani nadciśnienie ( do czego ma skłonności genetyczne )
W każdym razie czuje się dobrze. Aczkolwiek, w otatnim czasie sobie trochę odpuścił i zje co nieco innego. W początkowej fazie to sobie nawet agrest z krzaka wyliczał na sztuki, bo ponoć owoce też są niewskazane.

Swoją drogą, węglowodany to też nic dobrego, z ich nadmairu masa przypadłości się może porobić.

Ja się nigdy nie odważyłam spróbować, jakkolwiek wujcio gorąco wszystkich dokoła namawiał. Po prostu nie byłabym wstanie non - stop mięcha wcinać i jajkami popychać. A ... można jeszcze tłusty ser ze śmietaną jeść. I piecze się jakieś specjalne placki. Co do słodyczy, to ciotka mu sernik z 20 jaj, bez cukru, robiła - nawet niezły był :D
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez cyklopka 12 sie 2014, 14:22
Psychoanalepsja_SS napisał(a):Dieta dr. Kwaśniewskiego? Chodzi o wódkę?

Wódka i kapuśniak, z tego co kojarzę :great:

lovely napisał(a):Natomiast wiele badań potwierdziło, że spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3 w odpowiedniej proporcji z innymi potrafi wyleczyć np. depresję.

O rety! To czemu mi psychiatra przepisała jakieś leki, skoro mogła margarynę?!

A teraz na serio, jeżeli odstawimy w większości węglowodany złożone (produkty mączne, cukier z cukierniczki) to organizm zaczyna wydajniej metabolizować tłuszcze na energię, a nie odkłada ich. Natomiast diety z małą ilością warzyw są hardcore'owe, bo może w pewnym momencie być tłuszczu i/lub białka za dużo i organizm się nie wyrobi.
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

Sortuj wg