Kurkuma (kurkumina, curcumin, turmeric)

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez Popiol 20 lis 2014, 07:32
Zaczynam jeść curcumin complex od swansona, tylko że drogo wychodzi. Do tego 3-4 łyżki stołowe zwykłej kurkumy z pieprzem, na dzień.

-- 21 lis 2014, 10:57 --

Bardziej w kurkuminie interesuje mnie działanie przeciwzapalne. Chodzi mi o zapalną hipotezę depresji (cytokiny prozapalne).
Popiol

przez xanonymous 30 lis 2014, 21:10
To daj znać jak efekty. Bierzesz 1 czy 2 kapsułki dziennie? No drogie to jest. A teraz znalazłem jeszcze taniej niż ja kupiłem http://www.zielonysklep.com.pl/swanson- ... mocja.html 119zł.

przez Popiol 10 gru 2014, 23:06
Aaaa z moim zapałem to jest tak, że po kilku dniach przestałem brać. Muszę zacząć od nowa.
Jednego tabsa biorę, pasowało by dwa lub trzy nawet, ale skąd na to hajsu dobierać, myślę nad jedną tabletką tej kurkuminy i do tego chociaż z 3x na dzień, po pełnej łyżce stołowej kurkumy z pieprzem.

-- 10 gru 2014, 23:07 --

119zł + przesyłka. Mi w zielarskim sprowadzili bez problemu i 130zł zapłaciłem.
Popiol

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xanonymous 07 maja 2015, 12:29
Ja brałem kiedyś produkt swansona Turmeric & Ginger, czyli kurkuma z imbirem, sproszkowane, nie ekstrakt. 2x 1kaps/dzien i powiem Wam, że czułem polepszenie nastroju.

Co do Curcumin Complex, ekstraktu. Jak już chyba mówiłem jedna kapsułka to jakby zjeść całe opakowanie 20g sproszkowanej kurkumy. Też nie brałem systematycznie, pare kapsulek i przestalem - nie zeby skutki uboczne tylko tak jakos. Ale ostatnio wziołem 1 kapsulke dziennie przez 3,4 dni (po obiedzie). I powiem Wam że rano budziłem się taki rozpogodzony, a i w ogóle nie potrzebowalem łykać Alprazolamu na nadmierne napiecie nerwowe/niepokój lekki bo to całkiem znikło.

przez xanonymous 09 lip 2015, 18:30
Kurkumina hamuje wydzielanie kortyzolu - wydzielanie stymulowane przez ACTH (Hormon adrenokortykotropowy, kortykotropine) oraz Angiotensyne II i 8CPT-cAMP.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2853174/

Kurkumina "naprawia" oś HPA (podwzgórze-przysadka-nadnercza), ekspresje BDNF i fosforylacje CREB, zaburzone przez przewlekły stres. Przewlekły stres zaburza prace osi HPA i powoduje depresje.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17022948

Kurkumina chroni przed następstwami deprywacji snu.

Kurkuma (kurkumina) zwiększa ilość kwasu DHA w m

przez xanonymous 17 sie 2015, 10:59
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25550171 Kurkumina zwiększa syntezę DHA z jego prekursora czyli z "α-linolenic acid" (kwas alfa-linolowy jeśli dobrze tłumaczę)

przez Petek 26 sie 2015, 11:41
Mam pytanie ta kurkuma za 50 zł ze swansona może być?? Czy ta complex bardziej sie nada ??
Pusta przestrzeń przypomni ci o błedach
Chciałeś ognia to z piekła ogień cie dosiega

przez Margarett5 09 wrz 2015, 14:18
Hej, szukam właśnie najlepiej wchłanialnego suplementu z kurkuminą, czy jest już ktoś w stanie pomóc? Może ja pomogę komuś lub nie, ale widzę pytanie o kurkumę complex swansona, to co ja znalazłam na jego temat, to to że ten ekstrakt z czarnego pieprzu przedłuża tylko działanie, ale nie wpływa w ogóle na wchłanianie, więc niestety jest to w dalszym ciągu marny wynik, bo podobno około 1% :(

przez bedzielepiej 31 sty 2016, 00:41
piterw610i napisał(a):Ludziki nie docieniacie kurkumy, owszem potrafi zwalczyć depresje tylko trzeba jej umiejętnie używać ...no więc powiem wam jak należy ją spożywać żeby działała , najwiekszy bład to szamanie kurkumy jeden raz dziennie , kurkumina w organizmie utrzymuje się jakoś godzinę a to dużo za mało żeby mogła zacząć działać w mózgowiu :P
no więc do połowy szklanki ciepłej wody wsypujemy łyczeczkę kurkumy i 1/4 łyżeczki pieprzu mieszamy elegancko pijemy po czym pijemy małą łyżeczkę oleju lnianego i tak co godzinkę 4 razy dziennie najlepiej w porze wieczornej np o 18/19/20/21 metabolizm zwalnia na wieczór

takim sposobem kurkuma przez 4 godziny działa i jest we krwi a nie przez godzinę można wiec powiedziec ze 4 razy szybciej widzimy efekty i 4 razy lepsze
olej lniany zwiększa wchłanianie kurkuminy ( kurkumina rozpuszcza się w tłuszczach )
pieprz zwiększa wchłanianie kurkuminy u ludzi o 2000% : )
dla jeszcze lepszej przyswajalności można do mixu dorzucić 1/4 łyżeczki papryki cayenne
kurkumina odwraca zmiany w mózgu wywołane stresem min . zwiększa poziom czynnika bdnf którego w każdej chorobie psychicznej jest niedobór wspiera tworzenie nowych komórek nerwowych i połączeń neuronalnych wzmacnia osłonkę mielinową fajna sprawa .

boje sie zrec 4 łyzeczki kurkumy dziennie, to sprawdzone info?

przez Ricah 31 sty 2016, 11:31
bedzielepiej, ja swego czasu jadalem pol paczki kurkumy naraz. Najwyzej lapnie Cie sraka, ale to nic groznego.
Agomelatyna 25mg
some shit

Sortuj wg