Kurkuma (kurkumina, curcumin, turmeric)

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez xanonymous 09 cze 2014, 05:33
Kurkuma bardziej skuteczna w leczeniu depresji niż Prozac

-- 09 cze 2014, 06:18 --

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania kurkuminy w dużych zaburzeniach depresyjnych: badanie z randomizacją.
Stosowanie kurkuminy w dawce 1g dziennie jest dobrze tolerowane przez pacjentów oraz nie posiada takich działań niepożądanych jak zaburzenia psychotyczne i myśli samobójcze, które występują przy stosowaniu farmaceutycznych antydepresantów jak np. fluoksetyna.

Kurkumina to aktywny składnik przyprawy(rośliny) zwanej kurkumą. Kurkuma/kurkumina ma także spore właściwości przeciwzapalne, wspomaga leczenie cukrzycy i nowotworów a także pomaga schudnąć i zmniejszyć ryzyku chorób serca.

Mózg i cytokiny – wspólne podłoże depresji, otyłości i chorób układu krążenia?
Coraz więcej badań wskazuje na główną rolę mózgu w regulacji układu krążenia oraz bilansu energetycznego organizmu. W ostatnich latach wykazano, że wspólną cechą chorób cywilizacyjnych, takich jak otyłość, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca oraz depresja jest wzrost stężenia cytokin zapalnych we krwi, w tkankach i w płynie mózgowo-rdzeniowym. Badania kliniczne oraz prace doświadczalnie wykazały, że zarówno cytokiny uwalniane na obwodzie, jak i te syntetyzowane w mózgu zmieniają neurotransmisję w różnych obszarach mózgu. Ponadto wykazano, że obniżenie nastroju, zaburzenia regulacji układu krążenia oraz zaburzenia bilansu energetycznego występują po podaniu związków prozapalnych w celach terapeutycznych u ludzi, a doświadczalnie u zwierząt. W badaniach prowadzonych na zwierzęcym modelu depresji, pozawałowej niewydolności serca oraz otyłości udowodniono, że podanie antagonistów lub nokautowanie genów mediatorów zapalnych może zahamować rozwój patologicznych objawów oraz poprawić funkcjonowanie układów organizmu u badanych zwierząt. W pracy omówiono badania eksperymentalne i kliniczne, których wyniki wskazują na istotny wpływ mediatorów zapalnych na funkcje mózgu związane z regulacją nastroju, układu krążenia oraz bilansu energetycznego.

-- 09 cze 2014, 06:35 --

Kurkuma z uwagi na swoje właściwości przeciwzapalne może pomóc w zapaleniu stawów, egzemie, alergiach, problemach trawiennych i problemach skórnych. Ma działanie przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Pomaga odbudować wątrobę, szczególnie u osób z ciężką cukrzycą. Może pomóc w chorobie Alzeimer'a.

Read more: http://naturalsociety.com/turmeric-repa ... z3473iQwNv
Follow us: @naturalsociety on Twitter | NaturalSociety on Facebook

przez Nathallie 09 cze 2014, 14:17
Kurkuma jest super na maseczki na twarz :great:
Nie rób bliźniemu tego, czego nie chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty.

'Byłam przerażona, a strach odebrał mi całkowicie odwagę.' --> haha :D

przez jetodik 09 cze 2014, 15:27
hmm, nie wiedziałem, że ta przyprawa w małym słoiczku co stoi u mnie w szafce kuchennej, jest lepsza niż leki współczesnej medycyny, chyba zacznę ją wcinać sobie :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 09 cze 2014, 15:38
<Kurkuma lepsza od Prozaku >,,, no tylko pozazdrości debilizmu temu , który głosi takie hasła . O depresji to on pewnie czytał tylko w gazecie wyborczej
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez jetodik 09 cze 2014, 15:41
:pirate:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Kalebx3 09 cze 2014, 15:53
kurkuma wątrobe wspomoże , ale leczyć depresję,,, nie ma szans .

przez slow motion 09 cze 2014, 15:57
Kalebx3 napisał(a):<Kurkuma lepsza od Prozaku >,,, no tylko pozazdrości debilizmu temu , który głosi takie hasła . O depresji to on pewnie czytał tylko w gazecie wyborczej

Kilku panów- Sanmukhani J, Satodia V, Trivedi J, Patel T, Tiwari D, Panchal B, Goel A, Tripathi CB przeprowadziło randomizowane badanie kliniczne, w którym zebrano 60 pacjentów ze zdiagnozowana "dużą depresją"(MDD) i przez 6 tygodni 1/3 z nich podawano fluoksetynę w dawce 20mg, 1/3 kurkuminę w dawce 1000mg, a 1/3 fluoksetynę 20mg+kurkuminę 1000mg. Po tym czasie zbadano skuteczność na podstawie Hamilton Rating Scale for Depression. Największą poprawę odnotowano w grupie łączonej(fluoksetyna+kurkumina), nieco mniejszą ale podobną w grupach fluoksetyna solo i kurkumina solo, aczkolwiek różnica nie była istotna pod względem klinicznym. Skuteczność we wszystkich 3 grupach była porównywalna. Z tego wynika, że kurkumina posiada działanie przeciwdepresyjne, ale twierdzenie, że jest "skuteczniejsza od Prozacu" jest nadinterpretacją powyższego badania.

Kurkumina z ostryżu długiego jest inhibitorem MAO typu A(podobnie jak moklobemid).

^^^
To ja Dark- z konta slow.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez Kalebx3 09 cze 2014, 15:59
Kurkumina z ostryżu długiego jest inhibitorem MAO typu A(podobnie jak moklobemid).

to ja już wolę moklo .
1000mg kurkuminy dziennie to by mi po miesiącu kasy na chleb zabrakło .

przez Bukowski 09 cze 2014, 16:10
a można ją tez wciągać nosem?
Bukowski

przez Kalebx3 09 cze 2014, 16:24
a można ją tez wciągać nosem?

nie ma szans . zresztą dałbyś radę na raz wciągnąc gramika ?

przez Lord Kapucyn 09 cze 2014, 16:25
Lepiej 5 gramików curry od razu. :lol:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Bukowski 09 cze 2014, 16:34
Kalebx3, nie mam wagi analitycznej a laborki z chemii miałem 2 lat temu. nie mam jak zważyć. :bezradny:

Dark Passenger, najpierw musiałbym chyba strącić zmysł węchu.
Bukowski

przez Kalebx3 09 cze 2014, 16:41
Kalebx3, nie mam wagi analitycznej a laborki z chemii miałem 2 lat temu. nie mam jak zważyć.

chyba nie zdajesz sobie sprawy jak droga jest kurkumina ( nie kurkuma -przyprawa , tylko wyciąg z niej extrakt ).
http://www.bestbody.com.pl/swanson-curc ... p-652.html
ja w takie eksperymenty nie wchodze .

przez Bukowski 09 cze 2014, 16:46
ee chodziło mi o kurkumę, machnąłem się.
Bukowski

Sortuj wg