Hipnoza

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Hipnoza

przez psychidae 29 kwi 2014, 22:31
Jak w temacie - ma ktoś doświadczenia? Jakie efekty przyniosła?
psychidae

Hipnoza

przez tartino 30 kwi 2014, 11:18
Miałem kiedyś robioną hipnozę i powiem szczerze, że efekt był praktycznie żaden. Ewentualnie takie ogólne rozluźnienie, ale żebym chociaż na chwilę utracił pełną kontrolę nad swoim umysłem to nie. Czytałem, że nie na każdego to działa, zależy jaki kto jest podatny na wpływy Obrazek

Hipnoza

przez zorzynek 02 maja 2014, 15:50
To jedna z technik z których korzystał mój terapeuta - u mnie pomogła, więc mogę polecić. Ale w moim przypadku była to hipnoza ericksonowska.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hipnoza

przez Inga_beta 06 maja 2014, 21:11
Mój terapeuta stosuje hipnozę terapeutyczną, jednak ona nie ma niczego wspólnego z prawdziwą hipnozą.

Hipnoza

przez kordian85 28 lis 2014, 15:07
Właśnie mnie też to zainteresowało, ktoś jeszcze miała jakieś doświadczenia?
Mam marzenie - chciałbym być szczęśliwy.

Hipnoza

przez SinnerInHeaven 11 gru 2014, 00:42
Mnie taka dziewczyna kiedyś zahipnotyzowała...i byłem jej posłuszny i jestem do dziś. Ach te kobiety... ;)
SinnerInHeaven

Hipnoza

przez black swan 01 lut 2015, 18:36
Ktoś jeszcze może próbował hipnozy? Zastanawiam się czy da się dzięki temu wrócić do jakiegoś zdarzenia z przeszłości i zobaczyć je/przeżyć jeszcze raz, tak żeby przypomnieć sobie wszystkie szczegóły podczas hipnozy. Czy coś takiego w ogóle jest możliwe, czy można to włożyć między bajki?
No risk - no fun, no pain - no gain.

Hipnoza

przez sanczezrodrigez 06 lut 2015, 00:11
Z tego co wiem hipnoza jest trochę niebezpieczna ze względu na uzależnienie od osoby hipnozującej ( specjalisty, znachora czy lekarza ).
Związane jest z tym posłuszeństwo wobec hipnotyzera. Dlatego uważaj. :]
"KRZYŻ to PLUS dla człowieka choć składa się z dwóch minusów BÓL i PONIŻENIA."
Miłość

Hipnoza

przez ego 06 lut 2015, 17:16
sanczezrodrigez napisał(a):Z tego co wiem hipnoza jest trochę niebezpieczna ze względu na uzależnienie od osoby hipnozującej ( specjalisty, znachora czy lekarza ).
Słyszałam, że podobna zależność zachodzi jeśli idzie o korzystanie z usług szamanów religijnych.
ego

Hipnoza

przez SelinaKyle 06 lut 2015, 17:42
Dokładnie ;) mnie też ten temat bardzo ciekawi. Jeśli będę miała więcej kasy to może kiedyś skorzystam :)

Hipnoza

przez zorzynek 07 lut 2015, 02:53
black swan napisał(a):Zastanawiam się czy da się dzięki temu wrócić do jakiegoś zdarzenia z przeszłości i zobaczyć je/przeżyć jeszcze raz, tak żeby przypomnieć sobie wszystkie szczegóły podczas hipnozy. Czy coś takiego w ogóle jest możliwe, czy można to włożyć między bajki?

Można wrócić i przypomnieć sobie więcej, ale wszystkie szczegóły to raczej mało prawdopodobne. Oczywiście nie z każdym wspomnieniem tak się da, a w terapii nie wraca się do czegoś bez konkretnej przyczyny.

Hipnoza

przez black swan 07 lut 2015, 18:23
zorzynek napisał(a):
black swan napisał(a):Zastanawiam się czy da się dzięki temu wrócić do jakiegoś zdarzenia z przeszłości i zobaczyć je/przeżyć jeszcze raz, tak żeby przypomnieć sobie wszystkie szczegóły podczas hipnozy. Czy coś takiego w ogóle jest możliwe, czy można to włożyć między bajki?

Można wrócić i przypomnieć sobie więcej, ale wszystkie szczegóły to raczej mało prawdopodobne. Oczywiście nie z każdym wspomnieniem tak się da, a w terapii nie wraca się do czegoś bez konkretnej przyczyny.

Nie chodziłoby mi o terapię, tylko raczej o prywatne pobudki. A powiedzmy - jakieś wydarzenie z dzieciństwa, które słabo pamiętam, ale było ono wtedy bardzo dla mnie ważne? Czy każdy psycholog podejmuje się mniej lub bardziej "zgodnej z teorią" hipnozy? Ciekawi mnie jakie mają do tego podejście.
No risk - no fun, no pain - no gain.

Hipnoza

przez SelinaKyle 09 lut 2015, 22:17
Ja rozmawiam z pewnym chłopakiem, który właśnie poleca hipnozę :) mówi że mu w dużej mierze pomogła.

Hipnoza

przez mariemadelaine 17 lut 2015, 21:43
Ja wlasnie dzis mialam pierwsze spotkanie z hipnoza. Bardzo dziwnie to odczulam. O relaksie nie bylo mowy, bardziej bylo to niekontrolowane napięcie mięśni, jakieś mimowolne ruchy. Poza tym miałam cały czas świadomość co mówię, co się ze mną dzieje. Myślałam, że będzie to wyglądało jak na filmach że odlecę i nic nie będę pamiętać a to zupelnie inaczej wygladało. Nie doszłam do wspomnień z dzieciństwa ale odkryłam w sobie sprawy z których swiadomie nie zdaję sobie sprawy. Dla mnie ma to ogromny sens tylko polecam sprawdzonych terapeutów.

Sortuj wg