PNEI nowa galaz naukowa

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

PNEI nowa galaz naukowa

przez Perplessa 02 kwi 2014, 14:33
[quote][/quote]

Przeszukalam internet ale po polsku nie ma nigdzie mimo,ze PNEI istnieje od 2008 roku. Wklejam link po angielsku, jest tez po wlosku bo wlasnie we Wloszech zrodzil sie ten kierunek. W skrocie o czym to:

PNEI to Psychoneuroendokrynoimmunologia . Mowi samo za siebie-upraszczajac to polaczenie psyche, ciala i umyslu. Czyli nie jak dotad zajmowanie sie jedynie jedna strona medalu dotyczacego stricte choroby ale bioracy pod uwage czlowieka jako zlozony organizm, w ktorym wszystko jest polaczone. Mnie osobiscie otworzyly sie oczy i zrozumialam wiele zaleznosci. Np. kazda emocja posiada swoj sklad chemiczny plynu, ktory produkuje sie w podwzgorzu (hipotalamus-podwzgórze produkuje i wydziela neurohormony i w ten sposób funkcjonalne łączy OUN z układem wewnątrzwydzielniczym poprzez przysadkę mózgową.-Wikipedia)i ten obejmuje caly organizm. Mozna powiedziec,ze zalewa nas. Jezeli przez lata zyjemy w jakiejs emocji (zazdrosc, niespelnienie, smutek, cierpienie itp ) to organizm przyzwyaczaja sie do tego plynu jak do narkotyku. Po dlugim czasie trudno zmienic w sobie pewne postawy wlasnie dlatego,ze organizm potrzebuje narkotyku wiec podswiadomosc bedzie poszukiwala takich sytuacji w zyciu , ktore zapewnia powstanie emocji odpowiedzialnych za dany "narkotyk". Dlugo by tu pisac o PNEI, kto zna english niech sie zapozna z tematem, moze znajdzie lepsza stronke w internecie gdzie opisane jest wszystko w przystepny sposob. Jesli bedzie duze zainteresowanie przetlumacze glowna strone PNEI z wloskiego.

http://innovativemedicine.com/soluna/pn ... zv_GChdiWQ

-- 02 kwi 2014, 14:46 --

http://en.wikipedia.org/wiki/Psychoneuroimmunology

PNEI nowa galaz naukowa

przez Arasha 10 kwi 2014, 21:56
Bardzo ciekawa teoria. I jak trafnie pasuje do mojego życia ... :roll:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

PNEI nowa galaz naukowa

przez Reiben 10 kwi 2014, 22:16
Oh piękny zamysł..tylko któż będzie psychologiem, immunologiem, genetykiem, biologiem molekularnym, farmaceutą itd. itp. w jednym, hmmm...o już wiem! Oszołom z 2-letnim kursem psychoterapii :D
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg