Sposób odżywiania

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Sposób odżywiania

przez libertynka 09 paź 2013, 20:59
wykończony, komosa ryżowa zawiera tryptofan jak również inne aminokwasy egzogenne
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Sposób odżywiania

przez zima 09 paź 2013, 21:02
veganka, no 2 lata bylam wege, ale w koncu nie wytrzymalam. taka dieta wymaga duzej wiedzy i zaangazowania- sa produkty ktore wcale nie sa miesne a mają skladniki pochodzenia zwierzecego- np galaretki maja zelatyne wieprzowa, soki czasem barwnik koszenila (to chyba z jakiegos robaczka).
no i taka dieta wymaga kasy...wlasciwego przygotowywania posiłków. nie chce mi sie w to bawić - no i ciagnie mnie do miesa. po tych 2óch latach jadłam je codziennie zeby sie nasycic..
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sposób odżywiania

przez Ferdynand k 09 paź 2013, 21:15
veganka, a mięso więcej z indyka np 21%to tryptofan
inne mięsa też ok 20%
do tego łatwo przyswajalne a nie upchane między ściany komórkowe rośliny
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sposób odżywiania

przez Mightman 09 paź 2013, 23:42
Jak można nie jeść mięsa? Zrozumncie wkońcu że jesteśmy zarówno roślinożercami i mięsożercami to całe wege to jakaś paranoja...

jedyne ALE do mięsa to to że producenci dają pasze na cholera wie czym

Sposób odżywiania

przez libertynka 10 paź 2013, 11:44
wykończony, po co Ci tyle typtofanu? ludzie potrzebują mniej białka niż się powszechnie uważa
vel veganka

Sposób odżywiania

przez Kalebx3 10 paź 2013, 12:39
<<<Tryptofan jest niezbędnym aminokwasem, co oznacza, że nie może być on produkowany przez organizm, ale musi być dostarczony wraz z dietą. Istnieje 8 niezbędnych aminokwasów i 14, które mogą być produkowane w organizmie. Dietetycznym źródłem tryptofanu jest indyk i inne mięsa (np. piersi kurczaka, przyp. tłum.), produkty sojowe, ser wiejski, mleko i orzeszki ziemne.

W mózgu tryptofan przekształcany jest w serotoninę, neuro-przekaźnik odpowiedzialny za dobre samopoczucie, spokój, osobiste bezpieczeństwo, wyluzowanie, pewność siebie, zaufanie i koncentrację. Zmniejszenie poziomu serotoniny odgrywa kluczową rolę w rozwoju depresji. Jedynym źródłem serotoniny w mózgu jest tryptofan. Serotonina nie może być produkowana z innego źródła poza tryptofanem. Jeśli nie ma wystarczająco dużo tryptofanu w diecie, to może prowadzić do stanów lękowych i depresji.

Niedobór serotoniny jest odpowiedzialny za depresję i inne zaburzenia psychologiczne, takie jak stany lękowe, bezsenność, zmęczenie, zaburzenie koncentracji i niska samoocena. Objawy te są coraz bardziej znane jako Zespół Niedoboru Serotoniny.

Część serotoniny jest przekształcana w szyszynce w melatoninę, która reguluje sen. Wykazano, że melatonina jest pomocna, aby zapewnić dobry sen i w niektórych wypadkach zredukować objawy szumów w uszach. W badaniach klinicznych przeprowadzonych w Klinice Shea Ear w Sarasocie, Fl, USA testowano wpływ 3 mg melatoniny na szumy w uszach u pacjentów przez 1 miesiąc. Wykazano, że niewielkie korzyści odniosły te osoby, które nie miały problemu ze snem. Niemniej wśród osób, które miały problemy ze snem, u 47% z nich obserwowano poprawę objawów szumów w uszach.>>>

Biorę na noc 5HTP i wiem jak zajebi+stą sprawą jest Tryptofan . Pewnie jest nie tylko w mięsie , ,, mi bardzo pomaga ten skkoncentrowany w tabletkach . Chociaż tak sobie myślę , z jakich warzyw i owoców można by było go ciągnąć?
Banany dobre , ale nie codziennie.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sposób odżywiania

przez libertynka 10 paź 2013, 12:49
Kalebx3, w migdałach jest sporo tryptofanu
vel veganka

Sposób odżywiania

przez Lord Kapucyn 10 paź 2013, 13:01
Tryptofan pod wpływem hydroksylazy tryptofanowej->5-hydroksytryptofan(5-HTP) i pod wpływem dekarboksylazy aromatycznych l-aminokwasów->5-hydroksytryptamina(serotonina)

Taki jest szlak przemian tryptofanu. Tryptofan jest egzogenny-trzeba go dostarczać z zewnątrz wraz z pokarmem. Z supli tryptofan jest bardzo słabo przyswajalny, o niebo lepiej jest przyswajalny 5-HTP czyli 5-hydroksytryptofan.

Nie wiem ile dokładnie tryptofanu mają migdały, ale produkty o dość wysokiej zawartości tryptofanu mają 0,5-1g tryptofanu na 100g pokarmu.

Dobowa dawka 5-HTP w depresji to gdzieś z 200-400mg.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sposób odżywiania

przez libertynka 10 paź 2013, 13:06
no to prosta sprawa jak ktoś potrzebuje więcej tryptofanu to niech bierze 5-HTP a pozostałym starczą migdały, banany, soja
vel veganka

Sposób odżywiania

przez Kalebx3 10 paź 2013, 13:19
Z supli tryptofan jest bardzo słabo przyswajalny, o niebo lepiej jest przyswajalny 5-HTP czyli 5-hydroksytryptofan.

Żebyś wiedział ,że o Niebo lepiej przyswajalny.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sposób odżywiania

przez skufka 10 paź 2013, 19:03
No to ja chyba wcale nie dostarczam tryptofanu, bo mało jadam z tych wymienionych produktów. Muszę kupić sobie 5-HTP, jeszcze tego nie próbowałam. Dziś mam straszny dzień, ogarnęła mnie jakaś rozpacz i poczucie samotności. Ryczę co chwila. Zaraz zaparzę sobie ziółka. Ktoś napisał, że to chyba pic na wodę. Pewnie tak, choć mi trochę pomagały. Gdzie kupujecie 5-HTP?

Sposób odżywiania

przez lukk79 10 paź 2013, 19:42
zima napisał(a):taka dieta wymaga duzej wiedzy i zaangazowania

to w dużej mierze jest odpowiedź dlaczego trudno wytrwać w wege. nie wchodząc w szczegóły powiem tylko, że warto podjąć ten, jak dla mnie na początku około 1 roku, wysiłek. u każdego ten okres jest pewnie inny. ale trzeba się zaangażować i nabyć wiedzy (bardzo łatwo dostępnej).[/quote]
zima napisał(a):no i taka dieta wymaga kasy

mniej niż odpowiednio zbilnasowana mięsna. jak ktoś chce się żywić śmieciami typu hamburger nie zważając do tego, że produkcja tak niskiej jakości żywności psuje nie tylko nasze zdrowie ale wszystko naokoło to ciężko go przekonać. po zjedzeniu bułki macdonalda wysrasz całe gówno tego świata.
zima napisał(a):...wlasciwego przygotowywania posiłków. nie chce mi sie w to bawić

no, ale ja wole to niż oddawać się w ręce lekarzy i kupować kolejne suplementy w nadziei, że zastąpią one pełnowartościowe jedzenie.

Ale tak, rozumiem, że pełnowartościowe jedzenie jest drogie tylko, że przez przemysł mięsny pozbawia się (m.in. mnie i zaczyna mnie to pomału irytować) kolejnych hektarów ziemi i zasobów wody więc mogą sami sobie podziękować ale lepiej zamknąć oczy. i iść do doktora po psychotropy "bo nie wiem skąd nerwica i depresja". jak ktoś ma skłonnośc do depresji to będzie ją miał tak czy srak, jedzenie mięsa tylko pogłębia problem bo to pieprzona używka która zatruwa i nie pozwala siegnąć do źródła przyczyn, do nas samych bo to w nas są odpowiedzi dlaczego dolega nam to a nie co innego.
posłuchaj/cie siebie, dowiesz się skąd depresja. przez jedzenie tych śmieci ludzie oddalli się od natury i od siebie samych, dają w siebie pakować najtańsze bezwartościowe jedzenie - bo taniej. ale ok, mogę być kolejnym fanatykiem. głupia rasa ludzka potrzebuje jeszcze czasu ale może będzie juz za późno, może to lepiej. najgłupszy gatunek na ziemi, ślepy prowadzi ślepego. tak, strasznie mnie to wkurza.

skufka napisał(a):Ja np. przez długie lata nie jadłam mięsa i bardzo mało tłuszczu. Troche poczytałam i doszłam do wniosku, że to nie było dobre

Możesz powiedzieć co czytałaś ?
Pierwszy Romantyk Forum

Sposób odżywiania

przez Anna Maria 10 paź 2013, 20:53
Widzę duży związek pomiędzy tym co spożywamy a depresja. Jak jestem na diecie odchudzającej od razu siada mi nastrój. Aby być zdrowym nie trzeba żadnych cudów. Wystarczy dieta zgodna z piramidą zdrowia i odpowiednia ilość kcal w pożywieniu. Sama jestem laktowegetarianką z tym, że również nie jem przetworów mlecznych typu jogurty, sery gdyż uważam że są zbędne i niezdrowe tylko mleko i śmietana i to od czasu do czasu.
Anna Maria

Sposób odżywiania

przez lukk79 10 paź 2013, 21:26
weg(etari)anizm, braczyk, wzmacnia organizm !!!!!!!!!!! :)))))))))))))))))))))))))

-- 10 paź 2013, 21:28 --

kasiątko napisał(a):Widzę duży związek pomiędzy tym co spożywamy a depresja. Jak jestem na diecie odchudzającej od razu siada mi nastrój. Aby być zdrowym nie trzeba żadnych cudów. Wystarczy dieta zgodna z piramidą zdrowia i odpowiednia ilość kcal w pożywieniu. Sama jestem laktowegetarianką z tym, że również nie jem przetworów mlecznych typu jogurty, sery gdyż uważam że są zbędne i niezdrowe tylko mleko i śmietana i to od czasu do czasu.

dobrze godasz :papa:
Pierwszy Romantyk Forum

Sortuj wg