wpływ kamieni szlachetnych na zdrowie

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez kupmitrumne 30 wrz 2013, 11:51
Dark Passenger, nie mam zamiaru się wykłócać , zapewne jest tak jak mówisz , ale jak ktoś w to wierzy i według jego pomaga to dlaczego ma z tego rezygnować , nawet jak ma działanie placebo :)

przez Lord Kapucyn 30 wrz 2013, 11:53
Ale ja się nie wykłócam- medycyna ludowa działała przecież tylko, że wraz z rozwojem nauki wiadomo, że skuteczność tych metod była oparta nie na działaniu faktycznym, lecz na placebo i myśleniu magicznym. Rzecz się rozchodzi o pieniądze- jeśli ktoś może powiesić sobie kamień z pola i uwierzyć, że on go uzdrawia, a wydaje grube pieniądze na jakąś unikalną kombinację kamieni- i też liczy, że to go uzdrowi- a na poziomie oddziaływań ma dokładnie ekwiwalent tego kamienia z pola(czyli coś co nie działa) no to już daje się nabić w butelkę. Ale jak powiedziałem- nie moja sprawa. ;)

Też mogę np. wziąć jakś byle jaką monetę ze strychu wmówić swojemu mózgowi, że to jest moneta sprzed 10tys. lat pobłogosławiona przez boga Xeona, z jonami srebra i leczy z tego czy tamtego. Jak uwierzę to pomoże mimo, że to zwykła jednozłotówka.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lumm 23 lis 2013, 13:12
Swego czasu stosowałem kamienie w samoleczeniu - kładąc je na swoim ciele. Wydaje mi się, że działały bardziej na zasadzie ucisku na określone strefy ciała, dzięki czemu miał miejsce jakby "masaż" danych partii ciała gdzie umieszczone były kamienie
Mimo tego, do tej pory "lubię" potrzymać w dłoniach sodalit, jadeit, kwarc różowy. Chociażby ze względów estetycznych warto umieścić tu i ówdzie jakiś piękny kamień szlachetny.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg