Kawa a stres

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Kawa a stres

przez wieslawpas 26 paź 2013, 04:11
Kiedys piłem kawe jak sok. ale jak sie nasily objawy to zaczalem piąc napój kawowoy czyli cwiartke lyżki kawy, ostatnio pije pół łyżczeki kawy rano, kawet z dowcj torebek na parkingu i poł kawy late. W sumie jednak troche tych kaw jest....

Kawa a stres

przez zannia 26 paź 2013, 12:44
Ćwiartkę łyżki kawy? Opłaca się pić coś takiego? :D Ja piję gdzieś od 3 lat, teraz z 2 łyżeczek, jak słaba kawa to dwie "z górką". Jedna rano, jak nie wypiję to w szkole siedzę totalnie nieprzytomna, druga kawa po szkole żebym nie zasnęła nad książkami po południu. Inaczej u mnie po prostu się nie da.
zannia

Kawa a stres

przez Trzyzet 27 paź 2013, 15:18
Ja pompuję kawę od wczesnego gimnazjum i teraz bez kofeiny jestem jak zombie : d U mnie nie liczy się stężenia kofeiny we krwi tylko krwi w kofeinie :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Kawa a stres

przez Autodestrukcja 27 paź 2013, 16:04
Trzyzet, jak coś Ci się stanie , ciężko będzie znaleźć krwiodawcę :D
Autodestrukcja

Kawa a stres

przez Arhol 27 paź 2013, 16:37
Użyją expressu z dyżurki pielęgniarek :D.

Co do kawy,nie pije prawie że wcale,jedną-dwie na 2-3 miesiące i w zasadzie tyle D: .
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Kawa a stres

przez Siddhi 27 paź 2013, 17:23
Na mnie działa jak katalizator, jeśli jest dobrze, to po kawie jest lepiej, jeśli jest źle, to telepie mną jeszcze bardziej.
Siddhi

Kawa a stres

przez sleepwalker 27 paź 2013, 20:05
Ostatnio ograniczyłam, mimo że to było moje uzależnienie. Ale jestem jakby mniej nerwowa.
Saying all I know is I gotta get away from me.

Kawa a stres

przez michalb 10 maja 2015, 19:46
Odświeżę temat o tym wspaniałym trunku. Przed nerwicą wypijałem do trzech kaw dziennie głównie małe espresso. Bardzo lubię dobrą kawę i po wypiciu nigdy nie miałem żadnych problemów. Dodatkowo poranna była obowiązkowa. Gdy przyszła nerwica przestałem pić kawę. Po pewnym czasie zacząłem pozwalać sobie na jedną w miesiącu z różnymi skutkami po jej wypiciu. Ostatnio po kawie dostaję jakiegoś lęku, pobudzenia, chodzę przestraszony, trzęsę się jakoś mi dziwnie. Podkreślę że nie zawsze tak mam. Czy możliwe ze nagle kawa tak na mnie działa a może sobie to wmawiam bo przez nerwicę mam do kawy dystans.

Kawa a stres

przez xanonymous 25 lip 2015, 23:01
Kofeina sprawia, że oś HPA (przysadka mózgowa - podwzgórze - nadnercza) staję się nad aktywna. Wzrasta poziom adrenaliny (to może odpowiadać za lęki) i kortyzolu. Najlepiej w ogóle rzucić picie kawy. Zmniejszać stopniowo dawki aby uniknąć bólów głowy. Jak przerwiemy błędne koło picia kawy będziemy mieli więcej energii i wcale jej nie będziemy potrzebowali żeby obudzić się rano. Artykuł ze źródłami badań naukowych, pt 3 substancje które sprawiją żę nadnercza stają się zmęczone(kofeina, nikotyna, thc): http://fixyourgut.com/three-substances- ... nds-tired/

Kawa a stres

przez xanonymous 25 lip 2015, 23:35
podnosza one poziom katecholoamina https://pl.wikipedia.org/wiki/Katecholaminy

Kawa a stres

przez emilk 26 lip 2015, 11:58
Kawa to moje paliwo ;) jestem uzależniony od niej,czasem jestem po niej nie spokojny,ale nie wyobrażam sobie teraz zycia bez niej.
emilk

Kawa a stres

przez feniksx 26 lip 2015, 21:05
temat powinien być kofeina :Da stres ;P....
moim uzależnieniem jest coca-cola.... z jednej strony wiem, że czasem pobudza tak, że stres jest większy ale jak jest ten dobry dzień to się mniej chce spać... a kolejna sprawa to cukier.... zamiast jeść słodkie wole się napić coli...
Nerwica Lękowa/Wegetatywna z objawami somatycznymi, Agorafobia.
Parogen 20mg 2-0-0 [high speed resource]
Trittico CR 75mg 0-0-1/3 [so good to back home]
Clonazepamum TZF 0,5 mg (doraźnie) [one day dancer]
Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.

Kawa a stres

przez emilk 27 lip 2015, 10:57
feniksx, Od Coli sie w glowie pierdoli :P
emilk

Kawa a stres

przez bedzielepiej 02 paź 2015, 22:18
Kawa wypłukuje magnez i zawiera neurotoksyny jak akrylamid powstający w procesie jej palenia.

Sortuj wg