GABA (Kwas γ-aminomasłowy)

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez syntuhajbeja 04 maja 2015, 00:29
Hej,

Kilka spraw odn. działania przeciwlękowego, uspokajającego GABA.

1. Najpierw nabyłem kapsułki 500 mg. Brałem po 1, czasem przed snem, czasem na nerwicowe objawy. Efektów brak. Być może ma znaczenie, że jednocześnie brałem (i biorę jeszcze paroksetynę).
Potem doczytałem dokładnie to, co cytuje Wiola (ze znanego portalu H. Różańskiego), że GABA i tak nie wejdzie nam do mózgu przez BBB (blood-brain barrier). Więc sobie darowałem.

2. Potem dałem szansę formie pod język (GABA CALM Source Naturals). I ta działa. Delikatnie, ale z pewnością. I co ciekawe jest tam tylko 125 mg (+ małe dawki wspomagające aminokwasów). Może komuś się przyda.

W sieci znalazłem tylko info, że GABA nie ma prawa działać przeciwlękowo ale wielu ludzi czuje działanie.
a) Czy ktoś z Was ma może jakieś nowe informacje odn. GABA vs. BBB?
b) Jeśli komuś pomogła forma dojelitowa, jakie dawki polecacie? Na razie, przeczytawszy post Kalebx3, spróbuję nie więcej niż 2g .
Odstąpię: Brintellix 10 mg, Lamotrygina 50 mg i 100 mg, Olanzapina 10 mg, Pregabalina 75 mg i 150 mg.

przez Kalebx3 04 maja 2015, 12:07
syntuhajbeja,
szkoda Twoich zabiegów , starań i kasy co do tej marnej supli GABA.
Lipa .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez nieboszczyk 05 maja 2015, 13:28
jest takie cos jak GiABA.stały ból głowy w jednym miejscu spowodowany glejakiem wielopostaciowym
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez syntuhajbeja 06 maja 2015, 17:02
@Kalebx3: W październiku 2013 pisałeś zupełnie co innego. Rozumiem, że każdą substancją można się zawieść po jakimś czasie - m.in. w wyniku tolerancji. Dobrze, że nie przeczytałem Twojego ostatniego posta i spróbowałem.

Tło w skrócie: od kilku dni źle spałem, zrzuciłem to na opóźnioną reakcję na zmniejszenie paro do 10mg. Ratowałem się Xanax-em, ale i tak spałem za krótko. Byłem niewyspany i zły.

Moje wrażenia
1. Miałem zły dzień, uczucie "kaca", mocno bijące serce, nic się nie dało robić ale też spać nie szło. Dodatkowo złość na cały ten stan. GABA pod język 125 mg + KAVA (40 kawalaktonów). Efekt: na chwilę się położyłem ale zaraz wstałem. Złość przeszła, miałem siłę przynajmniej obejrzeć TV.
Co ciekawe, o stacku KAVA + GABA doczytałem dopiero następnego dnia, dlatego o tym połączeniu jako placebo mowy być nie może.

2. GABA 2g przed snem (+ magnez 500, cynk 15 mg). Efekt: zasnąłem szybko (radość) i spałem dobrze (podwójna radość), niestety trochę krótko (5h). Rano czułem się nieźle.

Wiadomo, wszystkie doświadczenia są partykularne. Szczególnie w tej materii. Zdaję tylko relację. Może się komuś przyda.
Odstąpię: Brintellix 10 mg, Lamotrygina 50 mg i 100 mg, Olanzapina 10 mg, Pregabalina 75 mg i 150 mg.

przez syntuhajbeja 06 maja 2015, 17:06
Zapomniałbym.
@lunatic: Dzięki za linka o badaniu wpływu na fale mózgowe. Nie znałem wcześniej.

Sortuj wg