Nowe odkrycia w leczeniu depresji, przelom?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez xanonymous 29 lis 2012, 21:27
oglądałem filmik na youtubie , koles jechal na metadonie bo byl uzalezniony od heroiny wczesniej i zerwal z metadonem dzieki ibogainie - mowi ze trip trwal 18 godzin.

przez JużTuByłem 29 lis 2012, 21:37
Mam znajomego w holandi ,który przyjedzie najprawdopodobniej wiosną.Jak będę miał kase ,to muszę z nim pogadać na ten temat.On jest bardzo dobrze pochytany w takich sprawach więc problemu nie powinno być ;) Już wiem ,że sobie to na 100% załatwię ,a czy zjem to zależy jak się będę czuł ;)Wole spróbować niż się męczyć.Zresztą sami wiecie...Chu.j z takim życiem :D
Podobno przy tym LSD to pikuś.Ogólnie trochę bym się bał ,bo jakby nie było to bania sroga.Czytałem ,że można jakieś specjalne krople kupić które przygotowują nas przed wzięciem.stosuje się je tydzień a pozniej zapodaje owy temat.
Druga sprawa ,że trzeba jeszcze jakąś zaufaną osobę zwerbować co by miała oko na nas.
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez trek 29 lis 2012, 22:48
kurde gdzie jest temat o psychodelikach, sory ze nie na temat, a tą ibogaine tez bym sprobowal, slyszalem ze tryptaminy tez jakos leczaco dzialaja
trek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dave38 30 lis 2012, 11:44
Kurcze , kontrowersyjny temat z tą ibogainą . Z jednej strony cudowna substancja likwidująca zespół abstynencyjny objawy depresji itd... z drugiej strony nie dopuszczona do obrotu bo w nie jednym kraju zawaliła by się gospodarka ( akcyzy , podatki , silne lobby papierosowo alkoholowo farmaceutyczne ) . Dziwi mnie tylko , że żaden inwestor mam na myśli nie koniecznie firmy farmaceutyczne ( jakis Billy Gates z Boliwi albo wysp owczych nie zaczął procedur badań i wdrożenia specyfiku . Co to za problem dla multimilionera układającego się z rządem w jakimś mały kraju niekoniecznie Unijnym zająć się tematem od podstaw do ostatecznej produkcji nawet jako suplement . Jeszcze rok temu miałem taką sytuację finansową , że zasponsorowałbym odpowiednią dawkę komuś bardziej odważnemu niż ja żeby spróbował . Kwestia następna to nigdy nie wiemy , kto za tym specyfikiem stoi i co tak naprawdę jest w zawartości , etykieta , strona internetowa wszystko tam można wrzucić . Może to składnik jakiegoś jeszcze nieznanego narkotyku , który działa tak jak działa a spustoszenie robi później tzn . najpierw pomaga później tez uzależnia , uwalniamy sie od innego narkotyku , alkoholu a popadamy w drugi bardziej kosztowny i niedostępny . Będę czekał na wiadomości w tym temacie.
Melisa , spacer , basen ;)

Na pewno każdy choć raz
Utracił wiarę jak ja .
Obym nie bliżej stał
Sennego dnia w królestwie mroku....

przez Kalebx3 30 lis 2012, 15:35
Też bym spróbował tej Ibogainy ,ALE NIE SAMEMU ( musiałby byc przy mnie kumaty czlowiek). Oglądałem kiedyś na Discovery film ,o gościu ( byłym heroiniście,wyleczonym dzieki ibigainie) ,który specjalnie wyjeżdzał z kolesiami do Kanady i tam im to podawał. To bardzo niebezpieczna ,cała ta procedura z Ibogą . Trzeba znać dawke i miec kogoś przy sobie. W filmie koleżka poczuł sie bardzo żle i trzeba było jechać z nim do szpitala,,,i cały czas mieć na gościa baczne oko.Tak więc trzeba uważać,,,ale może suma sumarum opłaca się ?Nie wiem ,i nawet nie wiem czy bym sie odważył ( jestem chyba niezdecydowany) .
Czytałem książkę gościa ,który to wziął i naprawdę to niesamowita substancja. Często pózniej (juz po tym) miał prorocze sny ,miejscami odgadywał przyszłość- tego typu metafizyczne wręcz akcje...
Slono za to zaplacił. Druga sprawa z dojściem do tej substancji . Bo nawet z Kamerunu ,albo z Holandii ( jak stanie się ów cud i dojdzie) to co to będzie ,może mąka ryżowa?
Ktoś tam mówił o hodowaniu Ibogi . -Przesada! Nie wszystko wyrośnie w naszych warunkach ,a jak już wyrośnie to może minąć 20 lat zanim zacznie się nadawać do eksperymentów. Przecież to nie trawa ,że ...itd.
Ciekawy temat,bardzo ,ale mocno teoretyczny. Żebyśmy mieli tu gościa co to brał i mu pomogło ,to byłby dopiero temat, a tak to dalej teoretyzujmy.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez uzytkownik 30 lis 2012, 15:42
Bardzo ciekawa informacja się wyłoniła z jednego z tych dokumentów, otóż:

- Ibogaina działa na ponad trzydzieści układów receptorowych w mózgu. Zespół, w którym pracowałem, wyznaczył ten, który jest szczególnie istotny dla działania ibogainy. To układ receptorów glutaminianu, a szczególnie kwasu NMDA. Okazuje się jednak, że ibogaina jest jedną z wielu substancji, które blokują te receptory. Niektóre preparaty o podobnym działaniu są nawet dostępne na rynku - mówi doc. Popik.

Jednym z nich jest dekstrometorfan, preparat przeciwkaszlowy, sprzedawany pod nazwą handlową Robitussin. Innym jest memantyna, lek dostępny w Europie Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych, sprzedawany jako Akatinol, przeznaczony przede wszystkim do leczenia otępień starczych, a ściślej - chorób Alzheimera i Parkinsona. - W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach leki te zmniejszają objawy odstawienia w stopniu podobnym jak ibogaina - twierdzi doc. Popik. Wstępne badania kliniczne sugerują, że że podobne działanie będą miały u ludzi.
Mówią, że DXM, to kindernarkotyk, a tak naprawdę może być "relatywnym" zamiennikiem do ibo. Acodin kosztuje 5 zł. Może warto więc spróbować w "cywilzowanych" dawkach. Nie mówimy tutaj o ćpakach i ich dawkach, ale może jakieś mniejsze dawki skutecznie zniwelują problemy uzależnień.

Za wikipedią:

Łagodzi objawy fizycznego uzależnienia od wielu substancji psychoaktywnych oraz zmniejsza tolerancję na nie. Badania wykazały, że zastosowanie kombinacji dekstrometorfanu z diazepamem w przypadku heroinizmu okazało się skuteczniejsze od bardziej klasycznego i zwyczajowego połączenia chlorpromazyny i diazepamu. Dekstrometorfan zmniejsza także tolerancję na takie narkotyki, jak kokaina, nikotyna i alkohol. Niektórzy naukowcy sugerują, że specyfik ten (podobnie jak i inni antagoniści receptora NMDA) może być stosowany w przypadku większości uzależnień, jeśli nie we wszystkich.

Szkoda, że tutaj dawek nie podali, bo używanie rekreacyjne akurat nie powinno nas interesować.
uzytkownik

przez trek 30 lis 2012, 16:06
te rzeczy co piszecie o ibodze, ze wyciaga z nalogow i depresji pamietam ze czytalem o ayahuasce, ktora rowniez zdelegalizowali.

który działa tak jak działa a spustoszenie robi później tzn . najpierw pomaga później tez uzależnia

wątpliwe by np. po pół roku uzależniało a wczesniej nie, to juz by bylo wiadomo, ludzie jedli to 5lat temu i 10 itd.
trek

przez JużTuByłem 30 lis 2012, 16:21
Jeśli chodzi o jakość ibogiany,towaru który kupujemy ,to z tym przecież niema problemu sklep http://www.maya-ethnobotanicals.com/pro ... herbid_024 prosperuje przez kilka lat i każdy z hyperreala poleca oraz wyczytałem ,że na innych anglojęzycznych forach polecają właśnie to zródło. Można jeszcze zamówić ibogaine z ośrodka w Holandi gdzie leczą narkomanów.Własnie z tego ośrodka zamówił koleś z Polski który się wyleczył.Z wysyłką nie robili problemu tylko spytali go jak mają nazwać paczkę.Napisali na jego życzenie "Leczniczy susz i jakąś łacińską nazwę.Przeszło ;) Z ceną niema w sumie tragedi ,bo za 220euro mamy 50gram kory ,a optymalna dawka to 25-50 gram(dawka terapeutyczna jeśli ktoś jest uzalezniony od hery,koki,morfiny itd.)Po takiej ilości ma się długiego nawet 30 godzinnego tripa. A jak to się ma do nerwicy,depresji to kij wie trzeba samemu testować.
Wiadomo ,że to nie urośnie w naszych warunkach za domem w ogródku(chyba ,ze mieszkamy w ameryce),ale w domu to można spokojnie hodować i trochę przesada z tym 20 letnim czekaniem.Je się korzenie tej rośliny,a jak wiadomo one o wiele szybciej rosną niż sama roślina.Wydaje mi się ,że parę miesięcy w domowych warunkach i mamy kupe staffu.Rośnie ona na wysokosc 2 metry,ale przecież nie musimy jej tak długo hodować starczy półtora metra i ścinka ;).Gorzej jest z kupieniem dobrych nasion.Można je kupić tylko w odpowiednim sezonie gdyż po 4 miesiącach się psują i czym starsze nasionko to mniejsze prawdopodobieństwo,że coś z tego będzie.Jak dla mnie za dużo pier.dolenia.Dużo stafu można uzyskać dzieki nasionką za spoko cenę (liczmy 1000zl i w góre)bo temperaturę ,wentylacje,wilgotność ,box ,lampy i inne rzeczy trzeba zapewnić ,a to kosztuje.Imo nie warte zachodu jeśli jedna dawka starczy ,a sprzedawać to bym się nie odważył ,bo jakby ktoś odpłynął w zaświaty to ja bym miał przejeb.ane.

Ciekawe jakby to się miało do lęków;)
Wątpie żeby to uzależniało zresztą co ? Bania nie jest przyjemna z tego co wyczytałem ,mdłości,rzyganie,miękkie nogo i przez pare dni człowiek jest wyczerpany.Dopiero po kilku dniach humor dopisuje i różne takie tam.
Rośnie w siłę"

przez trek 30 lis 2012, 16:28
a ktos pisal jak to dziala przy natręctwach?
trek

przez JużTuByłem 30 lis 2012, 16:32
Nikt tego nie brał.I wydaje mi się ,że w całej Polsce raczej nie znajdzie się osoba która brała ibogaine mając chorobę psychiczną.
Może zaniedługo znajdzie się jakiś bohater ,który przetestuje ibogaine ,okaże się ,że jest bardzo skuteczna i forum będzie trzeba zamknąć :smile:
Ostatnio edytowano 30 lis 2012, 16:34 przez JużTuByłem, łącznie edytowano 1 raz
Rośnie w siłę"

przez trek 30 lis 2012, 16:34
Moze po angielsku są informacje. Poszukam w google.

But yeah, Iboga has definitely helped me make some headway with it. I don't notice it nearly as much as I used to. I won't say it's wiped out, but definitely not even a problem currently.. It wasn't that the Iboga just stopped the problem for me, but the way it has altered my thinking and perspective allowed me to put in the work myself to make the changes come about. I was able to objectively examine these obsessions and compulsions, and really look at them as if seeing them for the first time and from an outside perspective. Upon examination, my thoughts were almost universally "Well.. I can see when and where this started to cause me problems, and why it's stuck around for so long.. but uh.. It's also ridiculous. So uh, no more of that". It seemed to be that simple.

That's just me though.

piszą że pomaga, czytam dalej...
Ostatnio edytowano 30 lis 2012, 16:37 przez trek, łącznie edytowano 1 raz
trek

przez JużTuByłem 30 lis 2012, 16:35
No właśnie na zagranicznych forach możliwe ,że coś jest ;)

Trek o ayahuasce też czytałem i pare ludzi poleca ją zamiast ibogaine ,bo podobno efekt ten sam a cenowo taniej wychodzi.
Jak przeczytasz to napisz czego się dowiedziałeś ;)
Rośnie w siłę"

przez xanonymous 30 lis 2012, 16:47
Podobnież te zgony po ibogainie to z powodu zażycia heroiny po kuracji ibogainowej. Możliwe że iboga resetuje tolerancje i ktoś bierze ta samą dawke hery co zazwyczaj i zapewnia sobie złoty strzal tym samym.

przez JużTuByłem 30 lis 2012, 17:05
Właśnie z hyperreala koleś po 16 dniach zapodał kode z ciekawości. Nic go nie klepła ,tak jakby w ogole tego nigdy nie brał(koda klepie dopiero po kilku razach az się wyrobią receptory).Najdziwniejsze jest to ,że zapomniał jakie to "fajne" uczucie...A był w tym gównie pare lat i walił po kablach.
Rośnie w siłę"

Sortuj wg