Nowe odkrycia w leczeniu depresji, przelom?

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez zzYxx 13 cze 2013, 00:37
A tak przy okazji, dla osób obeznanych z językiem angielskim, rozkmińcie ten temat: http://www.depressionforums.org/forums/ ... periences/
Dużo ciekawych historii z których zawsze można coś wywnioskować. Aktualnie osoba ta, która założyła ów temat znajduję się na terapii ECT. Co ciekawe, niedawno napisała tam osoba, która po 10-tej sesji leczenia ECT, odzyskała wolność - treściwie to opisuje, więc miłej lektury!
The Walking Dead.

przez Siding Spring 13 cze 2013, 09:15
Chyba w watku nic nie czuje byl juz podawany ten link nie?

Pamietam ze chyba nic ciekawego nie wyciagnelem z niego. Bardziej to opis wlasnych odczuc, doswiadczen z lekami. Bo i co nowego mozna pisac jak standrady leczenia wlasciwie ciagle takie same..

Dobrze ze chociaz ECT komus pomaga.

przez JużTuByłem 28 cze 2013, 16:55
Działa ktoś coś w tym kierunku ,ja pomimo dużej wiedzy narazie ten rodzaj leczenia odpuszczam.Co nie oznacza ,że nie spróbuje ;) Jak mnie w.kurwia ,że te głąby nie badają substancji halucynogennych,nie przeprowadzają terapi ! JE.BAC system !
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Miss Worldwide 09 lip 2013, 10:03
Witam, co to jest to ECT?

I czy ktos cos wie na temat hipnozy?
Chce poczytac troche o hipnozie i moze zdecydowac sie na taka terapie. A niech tam mi naloza do glowy w podswiadomosc jakies inne myslenie czy zmusza do dzialania bo jak narazie psychologom nie wychodzi. Tylko organizuja mi dzien co i o ktorej godzinie mam robic a ja i tak jak spie albo mam dola i leze w lozku to mam gdzies ten charmonogram caly bo nie widze w nim sensu ani nie wierze, ze pomoze nagle widziec wszystko w innym swiete i, ze po jakims czasie zmuszania sie do wyhodzenia z domu nagle swiat wyda sie piekniejszy.

Prosze o pomoc. Depresje juz mam tak wgryziona w osobowosc po 10 latach, ze naprawde jest ciezko. Ja osobiscie juz nie mam zbytnio nadzieji a zyc tak tez nie chce..
Przeczytalam gdzies chyba na ulotce, ze lecznie antydepresantami to takie i takie dawki a jak trzeci raz w zyciu deprecha powraca to juz do konca zycia trzeba brac leki. Zalamalam sie. Nie tym, ze mialabym leki lykac do konca zycia tylko tym, ze wg tego nie wyjdzie sie juz z deprechy jak doppadla pare razy. masakra. A zaczelo sie u mnie zwyklymi atakami paniki :((((( 10 lat temu....
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez Siding Spring 09 lip 2013, 12:07
ECT=elektrowstrzasy.

Miej nadzieje. Beda pojawialy sie nowe leki..o innym profilu dzialania niz dotychczasowe..Moze akurat w koncu trafisz na taki ktory doda Ci motywacjii. Kto wie?

Chociaz caly czas mam watpliwosci jak to jest z osobami z zaburzona osobowoscia..dla nich chyba leki specjalnie nie pomoga.;/

Moze terapia..chociaz tez widze ze malo komu pomaga..

przez tiktalk 10 lip 2013, 00:29
lubudubu, gdyby nie terapia nie było by mnie już na tym świecie, osobowość lękliwa w przewadze, pewnie do tego trochę z mieszanych, na samym początku próba samobójcza a później ciężka praca na psychodynamicznej tylko z niewielkim wsparciem nasennym mirtazapiny. Dopiero ostatnio chyba z tego że bardziej chcę sobie pomóc dołączyłem lek na dzień i to jeszcze bardziej przyspieszyło
zmiany w mechanizmach myślenia - trochę zaczynam wierzyć w neurogenezę, w to że połączenie terapii, leków i supli to najskuteczniejsza metoda wyjścia z takiego bagna ;)

ps. co do supli od 3 dni noopept, jest ciekawie jakby szybciej otwierają się szufladki w mózgu szybszy dostęp do informacji a przez to mniej napięcia
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Siding Spring 10 lip 2013, 10:00
To spoko. Ciesze sie ze Tobie chociaz pomogla.

przez Miss Worldwide 10 lip 2013, 14:46
tiktalk, ale deprecha czy problemy osobowosci tylko? Jesli deprecha to napisz prosze jak wyglada mniej wiecej terapia i czy probowales behawioralno poznawczej i porownaj. Bo ja behawioralna poznawcza probowalam i dupa. Zastanawiam sie nadpsychodynamiczna. Jeden psychoterapeuta proponuje mi racjonalna emotywna ale to chyba to samo prawie co behawioralna pffff
Juz sama nie wiem.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez ladywind 10 lip 2013, 14:51
Miss Worldwide, a oprócz terapii bierzesz jakies leki?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Miss Worldwide 10 lip 2013, 16:49
ladywind, jasne. od 10 lat prawie z przerwami kiedy czulam sie lepiej. Cymbalta teraz od ponad roku

Pristiq 100mg

przez ladywind 10 lip 2013, 16:52
To jeżeli nie pomaga, to może pomyśl nad zmianą leku?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Miss Worldwide 10 lip 2013, 18:15
zaden lek nie pomaga w sumie. Tylko likwiduje ataki paniki i troche tam przytlumia depresje. Ze nie jest tak masakrystycznie jak bez leku. Ale dobrze nigdy nie bylo po zadnym leku. Sztuczne napedzeniei potok mysli i pomyslow nierzeczywistych.

Pristiq 100mg

przez tiktalk 10 lip 2013, 19:51
Miss Worldwide, boli osobowość dopiero później mogły pojawiać się u mnie elementy depresji, dużo lęków itd.
jeśli głównie masz depresje to nie wiem czy psychodynamiczna się sprawdzi, to jest inna praca wolniejsza bardziej się trzeba babrać w odmętach psychiki. Ale jeśli masz ataki paniki to pewnie nerwicowych problemów też które mogą mieć korzenie w dzieciństwie a tu psychodynamiczna najlepsza.
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Miss Worldwide 11 lip 2013, 00:18
tiktalk, no wlasnie nie wiem, ja chyba mam cos tam spaprane w dziecinstwie. Ale moze byc tak, ze to z dziecinstwa ale wyszlo w wieku 23 lat? Bo do tego czasu nie mialam problemow z "sensem zycia" i wiecznym dolem. A wiesz cos na temat racjonalno emotywnej? nie moge znalezc poprzez net nikogo kto by sie zajmowal psychodyliczna...
Czytalam na temat elektrowstrzasow ale cos boje sie tego. Zreszta pisza, ze wraca deprecha jak i po farmakologii a nawet, ze po zabiegach trzeba brac antydepresanty tak czy siak to gdzie tu sens.

Pristiq 100mg

Sortuj wg