AKUPUNKTURA

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

AKUPUNKTURA

przez nerwosol-men 31 gru 2013, 09:37
znajomy twierdził że mu to pomogło przy dość silnych objawach somatycznych, ale to trwało tylko jakiś czas ta poprawa osobiście stawiam na leki i terapię only 8)
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

AKUPUNKTURA

przez Miss Worldwide 01 sty 2014, 05:17
do moderatora: szukalam tematu akupunktura i nie znalazlam. Wiec dzieki za przeniesienie postu ale mam uwage: dobrze by bylo gdyby przy przyklejeniu postu moderator dodal notke "przeniesiony" czy cos takiego bo tak po ilus tam wypowiedziach nagle pojawia sie moj post "witam, czy ktos slyszal o akupunkturze" to jakbym sie urwala z choinki... :) pozdrawiam.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

AKUPUNKTURA

przez tartino 16 kwi 2014, 10:51
Mój wujek zajmuje się akupunkturą i miałem u niego zabiegi związane z nerwicą natręctw. Muszę powiedzieć że mi pomogło. Czytałem na temat tej terapii i zdania są podzielone ale ja osobiście uzyskałem znaczne zmniejszenie objawów. Także chyba warto sprawdzić samemu Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

AKUPUNKTURA

przez ogremagi 17 kwi 2014, 13:02
Jak dla mnie to akupunktura to raczej zwykłe placebo, czytałem że robili eksperymenty gdzie jednym osobom wbijali igły w te miejsca niby specjalne energetyczne a innym w zupełnie losowe i efekty były dokładnie takie same Obrazek Także ja jestem raczej sceptycznie nastawiony.

AKUPUNKTURA

przez tosia_j 17 kwi 2014, 22:15
Zastanawiaja mnie dwa ostatnie posty. Ktos sie specjalnie zarejestrowal zeby tu napusac? ;)
A o akupunkturze mam jak najgorsze zdanie
outsider

AKUPUNKTURA

przez marimorena 17 kwi 2014, 22:31
akupunktura ma na pewno biologiczne podstawy w leczeniu bólu, ale raczej nie ma mechanizmu w którym mogłaby oddziaływać na psychikę inaczej niż placebo

AKUPUNKTURA

przez ogremagi 18 kwi 2014, 10:14
Zgadzam się marimorena, niestety znam osoby, które twierdzą że akupunkturą można wyleczyć wszystko Obrazek Niby mamy XXI wiek a ostatnio słyszałem że na którymś uniwersytecie będą wykładać homeopatię. Quo vadis, Polsko?

AKUPUNKTURA

przez marimorena 18 kwi 2014, 15:00
tak, na moim <3

AKUPUNKTURA

przez matal 18 paź 2014, 18:42
próbowałem :)
miła relaksująca azjatycka muzyczka, sympatyczna, empatyczna, dobrotliwa azjatka - Pani doktor (konwencjonalny lekarz z wykształcenia + lekarz medycyny wschodniej), do tego jak masz wbite te igły napinanie mięsni powoduje ból - więc siłą rzeczy musisz się rozluźnić i jakiś efekt to dawało w moim przypadku doraźny, na kilka godzin.

Nawet przyjemne to jest, może jeszcze kiedyś spróbuję, ale traktuje to jak wyjście na basen. Po prostu relaks. W lecznicą moc samą w sobie nie do końca wierzę.

AKUPUNKTURA

przez filipek 18 paź 2014, 22:13
Miałem chyba ze czterdzieści tych zabiegów, oczywiście lekarz obiecywał zdecydowaną poprawę, ale w sumie to zero efektów. Niektórzy leczący cię na cukrzycę, kręgosłup, nadciśnienie lub inne schorzenia twierdzili, że odczuli znaczną poprawę. Dla mnie to strata czasu i pieniedzy, a ponadto gdzieś niedawno czytałem, że problemy z depresją czy nerwicą są przeciwwskazaniem do zabiegów akupunktury. Pozdrawiam

AKUPUNKTURA

przez Michał_Borowik 07 lis 2014, 13:33
Ja mam akupunkturę i mi ona jak najbardziej pomaga, tak więc mogę ją szczerze polecić każdemu.

Notabene poddając się takiego rodzaju zabiegowi należy nie tylko brać pod uwagę czy ma się 5-10-10-10000 zabiegów, ale i to jakie są kwalifikacje osoby wykonującej zabieg..lekarz lekarzowi nie równy jak wiadomo.

a ponadto gdzieś niedawno czytałem, że problemy z depresją czy nerwicą są przeciwwskazaniem do zabiegów akupunktury

http://www.sciencebasedmedicine.org/sys ... iterature/

Ciężko mi uwierzyć, że przeciwwskazane jest coś co działa równie dobrze co antydepresanty (- skutki uboczne)

...pozdrawiam ;p

AKUPUNKTURA

przez Mononoke 25 lis 2014, 00:34
Witam!!!
Od zawsze mam problemy z jelitami, prawdopodobnie to jelito drażliwe. Czy akupunktura mi na to pomoże?

AKUPUNKTURA

przez alu 10 sty 2015, 18:03
Mnie kiedyś (będzie już z 10 lat) akupunktura i ziołolecznictwo wyprowadziły z fatalnego stanu, a czasem mam wrażenie, ze w ogóle utrzymały przy życiu i braku uszczerbku dla organizmu mimo, że nie jadłam tygodniami. Teraz też zaczynam serię - w poniedziałek. To nie jest tabletka, efektu nie będzie na już, ale naprawdę to pomaga. W ogóle medycyna wschodnia, holistyczna to w ogóle chyba jedyna w jaką wierzę. Nigdy nie przekonają mnie proszki przepisywane hurtowo pacjentom, od psychotropów trzymam się z daleka i liczę, że przy tym wytrwam.
alu

AKUPUNKTURA

przez magnolia84 21 sty 2015, 16:07
Z chęcią bym spróbowała. Pamiętam jak kiedyś mój kolega mówił, że jego ojciec po ok. 5 sesjach akupunktury wyszedł z nałogu palenia
magnolia84

Sortuj wg