brak witaminy B12

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

brak witaminy B12

przez stracony 03 sie 2012, 07:46
za wiki:
Objawy psychiatryczne:
Zaburzenia poznawcze - od łagodnych (MCI) do otępienia. W patofizjologii odgrywa tutaj rolę sam niedobór witaminy B12, jak również hiperhomocysteinemia (będąca skutkiem jej niedoboru i ewentualnego współistniejącego niedoboru witaminy B6 / kwasu foliowego) zwiększająca ryzyko wystąpienia incydentów naczyniowych, szczególnie o typie lakunarnym.
zaburzenia zachowania, apatia, drażliwość,
opisywano zespoły urojeniowe przypominające schizofrenię ("szaleństwo megaloblastyczne"[7])
zaburzenia świadomości (splątanie),
stany depresyjne (włącznie z tendencjami samobójczymi).
No i jeszcze objawy niedokrwistości ( jesli jest)
osłabienie, męczliwość
upośledzenie koncentracji
bóle i zawroty głowy
tachykardia

Niedobór witaminy B12 przyczynia się także do powstania zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu i układu nerwowego. Obserwuje się długotrwałe stany rozdrażnienia, irytację, lęki, depresje, zmęczenie, drętwienie rąk i nóg, trudności z chodzeniem, jąkanie się. Brak tej witaminy towarzyszy ciężkim schorzeniom neurologicznym, takim jak stwardnienie rozsiane czy choroba Alzheimera. Nie wiadomo jeszcze, jakie są przyczyny tych chorób, ale stwierdzono, że obnażenie komórek nerwowych pozbawionych otoczki mielinowej, w której wytwarzaniu bierze udział witamina B12, powoduje bezwład umysłowy i fizyczny, drętwienie, mrowienie, utratę pamięci, dezorientację, zmiany w tkance nerwowej, postępującą demencję. Dlatego też stosowane w terapii dawki witaminy B12 mogą złagodzić przebieg tych - na razie nieuleczalnych - schorzeń.
--------
Przy okazji sprawdzania swojej tarczycy zrobiłem sporo badań. Poziom witaminy B12 mam sporo poniżej normy, a jak widzę ludzie uważają, że nawet mieszczenie się w dolnych granicach normy może być niewystarczające ( cóż ludzie są różni i trudna zapiąć wszystkich w widełki normy)
Dostałem zastrzyki, co prawda niedużo bo lekarze nie chcą przepisywać B12 ( odżywia komórki, także te rakowe) i za jakiś czas zdam relację. Zażywanie doustnie b12 niewiele daje ( u niektórych nic) więc najlepiej zrobić sobie badania i iść do internisty po zastrzyki a do diety wprowadzić produkty bogate w b12.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

brak witaminy B12

przez _asia_ 03 sie 2012, 10:52
jaki masz poziom tej b12 zatracony?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

brak witaminy B12

przez stracony 03 sie 2012, 12:05
121 pg/ml przy minimum zaczynającej się koło 200

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

brak witaminy B12

przez be_strong 03 sie 2012, 16:29
to poziom witamin w organizmie też można jakoś mierzyć???? :shock:
Urodzilam sie Aniolem, ale kiedy zycie polamalo mi skrzydla , zaczelam latac na miotle..

gg, dzięki uprzejmości Powietrznego Kowala ;) : 44247052

brak witaminy B12

przez Kalebx3 03 sie 2012, 16:55
Zażywanie doustnie b12 niewiele daje ( u niektórych nic) więc najlepiej zrobić sobie badania i iść do internisty po zastrzyki a do diety wprowadzić produkty bogate w b12.

Święta racja ,też się kilka razy z tym spotkałem ,że łykanie witaminy B12 na niewiele się zdaje .Tylko zastrzyki! A swoją drogą dziwi mnie postawa większości lekarzy ,że bardzo niechętnie lub wcale nie chcą przepisywać tej witaminy.Kurcze.
Spotkałem się również z artykułem naukowym ,gdzie było powiedziane ,że wysokie dawki wit.B12 ( domięśniowo) powoduje "turbodoładowanie" fizyczno- psychiczne , i jeśli to prawda ,jest o co walczyć.
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

brak witaminy B12

przez be_strong 03 sie 2012, 17:00
ja robiłam sobie zastrzyki z cocarboksylazy i wit b6 i b12 naprzemian
ale to w celu nie robienia sobie " kuku'.. tak zagadałąm z psychitrą ;) transakcja wiązana ;)

ale czy mi to coś dało poza bólem że ja pier... ?
:bezradny:
Urodzilam sie Aniolem, ale kiedy zycie polamalo mi skrzydla , zaczelam latac na miotle..

brak witaminy B12

przez Saraid 03 sie 2012, 17:25
be_strong, dostawałam zastrzyki z witaminy B12 przez 2 miesiące,szczerze?poza bolącymi posladkami efektu nie czuje :P
Saraid

brak witaminy B12

przez Kalebx3 03 sie 2012, 17:31
A co jaki czas braliście te zastrzyki?
Ja mam 10 sztuk w dawce 100mikrogramów. Pytam się co bardziej doświadczonych ,co ile mogę najczęściej wstrzykiwać sobie witaminkę.Z góry dziękuję za odpowiedż.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

brak witaminy B12

przez Saraid 03 sie 2012, 17:42
Kalebx3, raz w tyg.brałam zastrzyk.
Saraid

brak witaminy B12

przez stracony 03 sie 2012, 18:46
Svafa, a duży miałaś niedobór B12 ? Co do bolesności, to zależy od osoby, na forum o hashimoto były osoby twierdzące, że ich nie bolało. Ja się przekonam w poniedziałek. Dostałem 5 x 1000 co 4 dni.

brak witaminy B12

przez Saraid 03 sie 2012, 18:52
zatracony, teraz już nie pamietam jaki,ale tyłek mnie trochę bolal :P natomiast poprawy jak pisałam nie odczułam żadnej :(
Saraid

brak witaminy B12

przez be_strong 03 sie 2012, 19:39
Kalebx3, ja robiłam sobie zastrzyki co drugi dzień:
raz kokarboksylazę raz b6 raz kokarboksylae raz b12

brak witaminy B12

przez Nika81 04 sie 2012, 13:14
[/quote]A swoją drogą dziwi mnie postawa większości lekarzy ,że bardzo niechętnie lub wcale nie chcą przepisywać[/quote]
Psychiatra tez może przepisać, jeśli są wyniki badań.
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

brak witaminy B12

przez be_strong 04 sie 2012, 14:04
albo jeśli wie, że jeśli nie przepisze, będę się cieła :roll:
spróbujcie szantżu :roll: czasem działa :bezradny: :roll:

Sortuj wg