deprywacja snu

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

deprywacja snu

przez Candy14 02 sty 2014, 16:03
Ostatnio zdarzyły mi się dwie noce, w trakcie których spałem nie więcej niż 5 godzin i sen był płytki.

ja tak sypiam od 5 lat ... chociaz wolalabym sie porzadnie wyspac.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

deprywacja snu

przez marwil 02 sty 2014, 16:10
Candy14, I chyba czujesz się nie najgorzej? W tym szaleństwie jest metoda. ;)
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

deprywacja snu

przez Candy14 02 sty 2014, 16:13
ogolnie czuje sie dobrze chociaz permamentnie niewyspana,,, jednak moj organizm w jakis sposob przyzwyczail sie do tej dawki snu jaka dostaje i funkcjonuje ok
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

deprywacja snu

przez estera1 05 mar 2014, 11:58
a ja potrafie nie spac wcale nawet dwie trzy doby z rzedu

deprywacja snu

przez kordian85 28 lis 2014, 15:12
A ja zauważyłem, że najlepiej sprawdza się u mnie spanie po 3-4h, wtedy lepiej funkcjonuje w ciągu dnia, co kilka dni muszę to jednak odespać. Efekt nie jest powalający, ale mocna kawa rano i po południu i spokojnie da się normalniej funkcjonować.
Mam marzenie - chciałbym być szczęśliwy.

deprywacja snu

przez artur1978 26 sty 2015, 17:41
Witam,
Deprywacja snu to uznana naukowo metoda poprawy nastroju, rownie skuteczne jak male dawki ketaminy. Skutecznosc rzedu 60-70%
http://archpsyc.jamanetwork.com/article ... eid=492278
http://www.scientificamerican.com/artic ... epression/
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12531127
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12531127

Tu jest dokladny protokol jednek z klink
http://www.chicagochronotherapy.com/protocol.html

http://www.chicagochronotherapy.com/blog/

UWaga:Jak ktos jest bipolarny to radze unikac.

deprywacja snu

przez devnull 26 sty 2015, 22:37
Mi raz to pomogło, ale niestety jestem śpiochem, kocham sen, mimo, że jest on w moim przypadku za długi i jest zaburzenie rytmu dnia/nocy.
Więc nie mam cierpliwości by tym razem świadomie się zdecydować na tą metodę.

4 lata temu jechałem PKS nad morze z Warszawy, jako że było ciasno, nie mogłem spać, wyjechaliśmy o 21:00 a przyjechaliśmy o 6 rano,
dopiero o 7 rano się położyłem i spałem do 17, dało to niesamowity efekt, czułem jakby taką świeżość, normalną koncentrację,
ale nie pamiętam czy tego samego dnia brałem jakiś antydepresant, więc ciężko powiedzieć czego to wina.

Ale na pewno warto wypróbować tą metodę, bo na pewno jest coś na rzeczy.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

deprywacja snu

przez marwil 26 sty 2015, 23:24
Metoda skuteczna, do momentu pierwszego sowitego wyspania się.
Doraźne bez trwałych efektów.
Za długie spanie - powyżej 7 godzin u mnie powoduje spadek.
Karkulowsiał zwartusiał ratuwsianko Bożywsio.
Wellbutrin 300mg od 13.10.2016 Trittico 25mg Na sen Nikotyna, Kofeina, Teina, Cerveza

deprywacja snu

przez klex 28 sty 2015, 21:20
Coś w tym jest po zerwanej nocy w pracy rzeczywiście czułem się lekko wstawiony ale nastrój się lekko poprawił.
klex

deprywacja snu

przez estera1 07 lut 2015, 14:16
każda noc nie przespana powodowała u mnie ,że nie potrafiłam przespać kolejnej .Czułam sie gorzej niż zle,nerwowa,brak koncentracji,problemy z zapamiętaniem czym kolwiek

deprywacja snu

przez bedzielepiej 03 maja 2015, 00:17
Jak dla mnie deprywacja snu to głupi sposób, później i tak odespałabym w dzień. Brak snu jest niekorzystny dla całego organizmu. Prędzej spodziewałabym się popadnięcia w psychozę niż wyleczenia.

deprywacja snu

przez SongoSSJ 06 lip 2015, 18:04
Artemizja napisał(a):Zdaniem Geralda Vogela aktywność komórek nerwowych w czasie snu REM wzrasta,natomiast w warunkach braku snu zostaje zahamowana.W konsekwencji pozbawienie snu REM prowadzi do zwiększonej aktywności komórek nerwowych w stanie czuwania.Vogel twierdzi,że w określonych warunkach sen REM może przeszkadzać w prowadzeniu pewnych działań na jawie.Przykładowo depresja może być skutkiem nadmiernego rozładowania komórek nerwowych podczas snu REM.Następuje wówczas rozładowanie pobudzenia neuronalnego,wynikiem czego jest utrata przez osobę z depresją zainteresowania działaniami sprawiającymi przyjemność.W tym kontekście łatwo zrozumieć,dlaczego pozbawienie snu REM może prowadzić do poprawy nastroju u osób zmagających się z depresją.Zapobiega się wówczas rozładowaniu pobudzenia neuronalnego,dzięki czemu powraca zainteresowanie własnymi stanami popędowymi oraz zachowaniami zmierzającymi do ich zaspokojenia.Teoria Vogela dotyczy depresji endogennej,o nieznanych przyczynach,nie zaś reaktywnej,pojawiającej się w wyniku traumatycznych przeżyć.

A może jest jakaś substancja co nie dopuszcza do pojawianie się fazy REM?

Sortuj wg