Mateina (Yerba Mate herbaty)

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez MamSwojePoglady 30 lip 2014, 17:53
cyklopka, ja kupiłam zestaw startowy na allegro, coś w tym stylu: http://allegro.pl/startowy-zestaw-yerba-mate-dla-singla-7-x-50g-i4436986890.html tyle, że poszerzony dla dwojga. Fajnie, że jest tam kilka rodzajów i można sobie wypróbować jakie smaki nam podchodzą.

Na razie pije z tykwy, ceramiczne nie mają takiego klimatu. Może kiedyś zainwestuje sobie w matero z palo santo, ale to jak nie będę miała innych wydatków.

przez Kalebx3 30 lip 2014, 17:56
Yerba mate to kolejna indiańska komercyjna ściema dla szukających taniej energii przytłumianych i zestresowanych europejskich buraków. Nic nie daje i nie da. Kupiłem kiedyś za namową( takiego jednego ) kilo tego suszu i ,,, gówno dało . Walę w to. Może to się pali ( tak sobie teraz pomysłaem )? ;)

-- 30 lip 2014, 17:59 --

Najmocniejsza na rynku yerba mate, zbierana w pełni lata. 100% illex paraguariensis - zawierająca listki z patyczkami. Wyprodukowana w Argentynie. Taragui Energia zawiera dwa razy wiecej mateiny niż tradycyjna Taragui Con Palo. Ta yerba mate z pewnością dostarczy Ci energii na cały dzień! Nowośc największego producenta yerba mate, plantacji "Las Marias".

--- dostarczy Ci energii na caaaaaaly dzień i zapewne będziesz chodził jak ten żubr z reklamy . :lol:
a potem ogarnie Cie sen wojowniczego apacza Wschodząca ściema z doliny Eyrba z Watą
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Ferdynand k 30 lip 2014, 18:01
Kalebx3, wątpię by takiego wyjadacza jak ty odrobina kofeiny dała odczuwalny efekt :lol:
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 30 lip 2014, 18:03
Ferdynannd w tym argrteńskim perzu właśnie chodzi o to ,że nie ma tam żadnej kofeiny , ale za to ( bo kiedyś czytalem ) moga być substancje rakotwórcze.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Qrf 30 lip 2014, 18:38
Ja piję z przerwami yerba-mate od 8 lat i uważam, że jest daje więcej energii niż kawa i lepiej niż kawa działa na zdrowie. Może niektórzy próbowali yerby con palo, która jest słabsza, albo yerby słabszych marek, np. Amanda. Moje ulubione to La Mulata, Canarias i Cruz de Malta (wszystkie sin palo).
Qrf

przez MamSwojePoglady 30 lip 2014, 18:42
Samo palenie tytoniu lub picie dużych ilości alkoholu wiąże się z większym ryzykiem nowotworu niż picie gorącej mate. Prawdopodobnie częste picie dużych ilości gorącego płynu uszkadza błonę śluzową przełyku i ułatwia wchłanianie czynników kancerogennych, np. zawartych w dymie tytoniowym, dlatego podobno nie pali się przy piciu gorących napoi. No ale ile osób zaczyna dzień od gorącej kawy i papieroska? ;) na to samo wychodzi.
Mnie pobudza, ale może dlatego, że nigdy nie piłam kawy. Po za tym zmniejsza łaknienie. Nie będę tu przytaczać składu, bo każdy może sobie poszukać jeśli jest ciekawy. Dla mnie picie mate jest przyjemnością, lubię sobie zaparzyć do czytania książki itp.
Jestem ciekawa tych substancji rakotwórczych, bo ja wręcz przeciwnie czytałam, że ma właściwości antyoksydacyjne, antyoksydanty odgrywają ważną role w ochronie przed nowotworami.

-- 30 lip 2014, 17:44 --

Qrf, właśnie jutro jadę po zapasy, to wypróbuję te co polecasz i tak Cruz de Malta było w planach :yeah:

przez Ferdynand k 30 lip 2014, 18:58
MamSwojePoglady, dokładnie antyoksydanty
uszk DNA to głównie reakcje redoks
Naczelny Użyszkodnik

przez Qrf 30 lip 2014, 19:17
MamSwojePoglady, heh cieszę się, fajna jest La Mulata (opakowania niebieskie i zielone, nie wiem które są suave), bo taki bardzo zielonkawy napar daje :mrgreen: Piłam rozmaite, ale te trzy to moje podium :D
Qrf

przez Ferdynand k 30 lip 2014, 19:28
Qrf, i Kaleb wg
rozpuszczalności węglowodorów to picie 3,4 krotnie naparu mate jest nieszkodliwe
co innego gdy się parzy ponad 10 razy tradycyjnie
pomyślcie węglowodory w wodzie raczej nie chcą być tu dipol a tu niepolarny wielopierścieniowy związek
Naczelny Użyszkodnik

przez cyklopka 30 lip 2014, 21:44
Dobra, kupiłam dwie tykwy i ćwierć kilo suszu bez dodatków smakowych, taka okazja.

Na noc nie będę robić, niech poczeka do jutra :uklon:
Głosy w mojej głowie czyta Maciej Orłoś.
I Miss Forum

przez Ferdynand k 30 lip 2014, 22:16
ktoś chce polemizować w sprawie yerby?
jest na sali jeszcze chemik? :lol:
Naczelny Użyszkodnik

przez cyklopka 30 lip 2014, 23:14
W ogóle zastanawiam się, co oni mają z tymi zestawami "dla singla". To Yerbę kupują zwykle pary? Na walentynki się tykwy dostaje?

Jak się kupuje różne rzeczy na sztuki albo w komplecie, to zwykle nie jest na nich wypisany status związku.

Może to jest jakieś złe tłumaczenie...
I Miss Forum

przez MamSwojePoglady 30 lip 2014, 23:31
cyklopka, nie zapomnij oczyścić tykwy, bo przeczyszczenie będzie :lol: :mrgreen:

przez cyklopka 31 lip 2014, 00:12
Przeczyszczę tykwę, będzie oczyszczenie :uklon:
I Miss Forum

Sortuj wg