Aspiryna na depresję

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Aspiryna na depresję

przez Spooky 13 sty 2012, 14:58
zaburzenia osobowo ści,anhedonia, dystymia, apatia?

Aspiryna na depresję

przez stracony 13 sty 2012, 16:43
no tak, tylko że to choroby pokrewne depresji. Pytam o inne źródło choroby, które przestaje dawać symptomy podobne do depresji przy leczeniu lekami przeciwzapalnymi.
kiedyś dystymia, niedawno nerwica z silną depresją a teraz oby "tylko" dystymia

Aspiryna na depresję

przez MARIAN1967 13 sty 2012, 18:31
zatracony napisał(a):Żołądkowi na pewno jest gorzej, natomiast czy reszta organizmu a w szczególności mózg na tym bardziej nie korzysta ?

Od wczoraj jestem tylko na polopirynie i jest mi dobrze. Mam jedynie lekko "pijany" wzrok.

Czy są inne choroby dające objawy identyczne do depresji, włącznie z ochotą na śmierć, które można wyleczyć lub podleczyć środkami przeciwzapalnymi?

Zamiast polopiryny zastosuj Acard albo Polocard . Są to lekarstwa specjalnie przystosowane do długotrwałego zażywania .
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Aspiryna na depresję

przez uzytkownik 13 sty 2012, 19:28
MARIAN1967 napisał(a):Zamiast polopiryny zastosuj Acard albo Polocard . Są to lekarstwa specjalnie przystosowane do długotrwałego zażywania .

Uzupełniająco: dlatego, że są to leki dojelitowe.
uzytkownik

Aspiryna na depresję

przez Lord Kapucyn 15 sty 2012, 21:56
A jak już rozmawiamy o medycynie niekonwecjonalnej to teraz będzie coś dla kobiet. Badania opublikowane na łamach Scientific American, czyli najstarszego amerykańskiego pisma popularnonaukowego, wykazały, że waginalna absorpcja spermy ma działanie antydepresyjne. :P Czyli trzeba się pozbyć gumek. :lol:
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Aspiryna na depresję

przez jasaw 16 sty 2012, 06:27
Wg.informacji pochodzących od mojego lekarza rodzinnego, nie powinno się zażywać Gripexu, który zawiera paracetamol, z aspiryną. Są wyjątkowe sytuacje, ale należy wówczas zachować odpowiednie dawkowanie.
Acard czy Polocard, który zażywam w dawce 75mg, ma głównie działanie p/zakrzepowe, stosowany jest przy chorobach serca, wątpię czy ta dawka spełnia również funkcję p/zapalną...
Aspiryna czy Polopiryna zawiera 500mg kwasu acetylosalicylowego.
Na pewno nie powinno się stosować aspiryny łącznie z ibuprofenem.

W ogóle z aspiryną też należy uważać, bo o ile jest świetna w stanach zapalnych, przeziębieniowych, bardzo źle działa na śluzówkę żołądka i w ogóle przewodu pokarmowego, więc raczej należałoby skonsultować z lekarzem dłuższe stosowanie.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Aspiryna na depresję

przez Tajemnica 16 sty 2012, 11:08
Mad_Scientist napisał(a):A jak już rozmawiamy o medycynie niekonwecjonalnej to teraz będzie coś dla kobiet. Badania opublikowane na łamach Scientific American, czyli najstarszego amerykańskiego pisma popularnonaukowego, wykazały, że waginalna absorpcja spermy ma działanie antydepresyjne. :P Czyli trzeba się pozbyć gumek. :lol:

To dlatego mam załamanie nerwowe! Niestety inaczej nie da rady :/
„ W swoim życiu przeżyłam wiele, wiele tragedii – większość z których nigdy się nie wydarzyła. "

Aspiryna na depresję

przez _wovacuum_ 16 sty 2012, 14:11
Mad_Scientist napisał(a):A jak już rozmawiamy o medycynie niekonwecjonalnej to teraz będzie coś dla kobiet. Badania opublikowane na łamach Scientific American, czyli najstarszego amerykańskiego pisma popularnonaukowego, wykazały, że waginalna absorpcja spermy ma działanie antydepresyjne. :P Czyli trzeba się pozbyć gumek. :lol:

no proszè!!! To jest dobry news dzisiejszego dnia :mrgreen:

Aspiryna na depresję

przez stracony 25 sty 2012, 14:19
Pora na podsumowanie.
Przez okres stosowania polopiryny moje mocne objawy depresji zmalały o przynajmniej 60% . Ten okres "napadu" depresji trwał w momencie rozpoczęcia zażywania polopiryny około 2 miesięcy więc możliwe jest, że skutkiem poprawy było także samoistne złagodzenie symptomów. Obecnie wróciłem do stanu dystymii, życie już nie boli ale do "normalności" daleka droga. Zresztą nie wiem jak wygląda normalność po tylu latach nieleczonej choroby.
Nie zażywam polopiryny od 5 dni i odczuwam stopniowe pogorszenie nastroju.
No cóż, chociaż się boję to jestem prawie zdecydowany żeby zacząć moją przygodę z wenlafaksyną. Może pomoże na dłużej.

Aspiryna na depresję

przez Spooky 25 sty 2012, 15:03
Bierz tą wenlę póki jesteś w jako takim stanie. Z ta polopiryną to wg. mnie zwykłe wkręcanie. U mnie po każdym leku, cokolwiek to nie było, przez pierwsze 2,3 tygodnie był gwałtowny wystrzał nastroju.

Aspiryna na depresję

przez blackbird 25 sty 2012, 17:07
a ja mysle ze w tym dzialaniu przeciwzapalnym musi cos byc, mnostwo chorob ma podloze immunologiczne , jest teoria ze depresja rowniez, i leki przeciwzapalne moga pomoc
pytanie tylko : w jakiej dawce? i jak dlugo taka dawka jest bezpieczna
plus: czy aspiryna badz polopiryna rypie tylko zoladek czy sa inne skutki uboczne dlugotrwalego stosowania

ja bralam akard (75mg aspiryny) przez okres 10 mcy , albo i dluzej, nie wiem czy pomagalo na depreche bo bralam w innym celu ale wtedy generalnie i tak lepiej sie czulam wiec nie zwrocilam uwagi

Aspiryna na depresję

przez stracony 26 sty 2012, 22:04
Spooky, może i wkręcanie ale zaczynałem brać na przeziębienie a pomogło na depresję więc nie nastawiałem się od samego początku.
Wczoraj wieczór miałem tragiczny, duże odrealnienie. Dzisiaj rano ledwo wstałem, trochę później zażyłem polopirynę i dość szybko zacząłem funkcjonować poprawnie.
Cholera może mam jakieś niedokrwienie mózgu? Z sercem nigdy nie miałem żadnych problemów. Mam dość niskie cisnienie 110/115 80/90 i niższą temp ciała 36'4 ale to są wartości w normie.

Aspiryna na depresję

przez MARIAN1967 26 sty 2012, 23:16
zatracony, a Ty masz prawidłowo postawioną diagnozę?
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

Aspiryna na depresję

przez Spooky 26 sty 2012, 23:19
Moja rada - nie traktować tego tematu serio. Można najwyżej przeczytać jako ciekawostkę.

Sortuj wg