L-teanina i Phenibut

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

L-teanina i Phenibut

przez uzytkownik 26 paź 2011, 11:37
Proszę o moderatora o nie łącznie z innymi tematami dot. suplementacji, gdyż jest to specyficzny wątek ze względu na nabierające znaczenia w świecie składniki.

Temat poruszam, bo się okazuje, że bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu depresji i nerwicy znalazł aminokwas pod nazwa L-teanina (http://pl.wikipedia.org/wiki/Teanina), który występuje niemal wyłącznie w zielonej herbacie, a już został okrzyknięty legalnym "zamiennikiem" benzodiazepin (tak samo jak Phenibut - http://testosterone.pl/phenibut-xt-90-kaps) i dopiero nabiera tak naprawdę znaczenia i zainteresowania w świecie.

Czysta L-teanina jest droga jak diabli http://www.apteka-natolinska.pl/produkt ... olgar.html , ale jest też Benosen, który zawiera 100 mg / tab. a kosztuje w granicach 13-18 zł - pewnie jego "wydajność" jest słabsza aniżeli czystej LT.

Czy ktoś z Was miał okazję przetestować Phenibut lub czystą L-teaninę?

L-teanina

L-teanina jest aminokwasem, który występuje niemal wyłącznie w zielonej herbacie i obecnie zyskuje na popularności, jako alternatywa dla środków uspokajających i relaksujących. Teanina jest całkiem inna niż polifenol i antydoksanty katechiny, z powodu których zielona herbata jest najczęściej spożywana. Tak naprawdę, przez naturalną produkcje polifenolów zielona herbata zamienia teanine w katechine, dlatego czysta l-teanina jest wyjątkowym preparatem o unikalnych właściwościach. L-teanina z łatwością pokonuje barierę krew-mózg i zdaje się zwiększać poziom neuroprzekaźnika hamującego kwasu gamma-aminomasłowego (GABA), wpływając także na poziom serotoniny i dopaminy. L-teanina pobudza emitowanie fal mózgowych alfa, prowadząc do stanu głębokiego relaksu i jednocześnie czujności umysłowej. Sprzyja w ten sposób zrelaksowaniu i czujności umysłu bez stosowania środków uspokajających.

Phenibut - http://en.wikipedia.org/wiki/Phenibut - W Rosji dostępny wyłącznie na receptę, na zachodzie na razie jako suplement.
uzytkownik

L-teanina i Phenibut

przez Lord Kapucyn 26 paź 2011, 12:37
Podchodzę do tego typu rewelacji, nowinek na temat fenomenalnych specyfików i ich nadzwyczajnych właściwości leczniczych z dużą dozą sceptycyzmu. Do suplementacji ok, ale tak jak mówisz, w mixach "wydajność" i wchłanialność jest pewnie znacznie zaniżona.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

L-teanina i Phenibut

przez uzytkownik 26 paź 2011, 13:37
Mogę być pierwszy, który sprawdzi czystą L-teaninę, ale pytam czy ktoś już może z tym eksperymentował (czystą).
Też się zastanawiam nad tym drugim... co prawda 300 zł na oba (w sumie nie do końca jasne, sprawdzone) specyfiki to całkiem sporo niestety.

Jest nawet publikacja medyczna porównująca Fenibut z Diazepamem - http://resources.metapress.com/pdf-prev ... ze=largest
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

L-teanina i Phenibut

przez nickyfour13 26 paź 2011, 17:55
ja próbowałem l-teaninę (nie wiem czy czysta z tego co pamietam to chyba 99 % czystości miała). Przy jednorazowym przyjęciu do 600 mg (max zalecana dawka jednorazowa) czuje się lekkie odprężenie,ale porównywanie jej z benzodiazpinami byłoby dużym nadużyciem (no chyba że z 5 mg cloranxenu). Ogólnie szału nie ma. Co do Phenibutu to podobno szybko pojawia sie tolerancja (chyba szyciej niż w przypadku benzo) wiec też nie jest to jakiś mega przełom w leczeniu. Jakby ktoś miał pytania co do l-teaniny to pisac
PS.jak czytam na angielskim forum o fobii społecznej co oni tam zażywają czasami to włos sie jeży. tam phenibut jednak zdobył dużą popularność więc może warto spróbowac.

Kod: Zaznacz cały
Mamy nową jednostkę chorobową: badaczka: :mrgreen:

L-teanina i Phenibut

przez uzytkownik 26 paź 2011, 18:06
nickyfour13 napisał(a):PS.jak czytam na angielskim forum o fobii społecznej co oni tam zażywają czasami to włos sie jeży. tam phenibut jednak zdobył dużą popularność więc może warto spróbowac.

Rzucisz linką?

Fenibut jest stosowany od dawien dawna w kosmonautyce rosyjskiej - uspokajacze dla pracowników/kosmonautów, którzy muszą znosić samotność i trudne psychicznie warunki.
Wychodzi na to, że jest to całkiem legalny narkotyk / lek bez recepty (niepotrzebne skreślić), bo mało znany w Europie i pewnie dopiero teraz się zacznie krucjata.
Ostatnio edytowano 26 paź 2011, 18:18 przez uzytkownik, łącznie edytowano 1 raz
uzytkownik

L-teanina i Phenibut

przez nickyfour13 26 paź 2011, 18:16

L-teanina i Phenibut

przez uzytkownik 26 paź 2011, 18:19
Dziękówka! :great:
Jutro pojadę do sklepu z suplementami i sprawdzę jego dostępność i rzeczywisty opis.
uzytkownik

L-teanina i Phenibut

przez nickyfour13 26 paź 2011, 18:30
Tez o nim myślałem ale ta szybka tolerancja mnie troche zniechęca. jak coś to napisz jak na Ciebie działa.

L-teanina i Phenibut

przez uzytkownik 26 paź 2011, 18:36
nickyfour13 napisał(a):Tez o nim myślałem ale ta szybka tolerancja mnie troche zniechęca. jak coś to napisz jak na Ciebie działa.

Tolerancja a efekt odstawienny (uzależnienie) to dwie różne rzeczy. Sprawdzę. Jak będzie dostępny, to wezmę od ręki... wieczorem spodziewajcie się pierwszych relacji (jak nie kopnę przez to w kalendarz :D)
uzytkownik

L-teanina i Phenibut

przez hashim 26 paź 2011, 19:00
Phenibut działa na dopamine i gaba, więc nie jak benzo.
Theanina równiez na gaba, dopamine i chyba jeszcze coś.
Uproszczenie porównujące do benzodiazepin jest więc nieprawidłowe.

A na suplementy to w ogóle szkoda jakichkolwiek pieniedzy.

L-teanina i Phenibut

przez uzytkownik 26 paź 2011, 19:05
Na Allegro widzę handel tym kwitnie...

Przejrzyj zagraniczne fora - wygląda na to, że to niewiele wspólnego ma z suplementami...

-- 26 paź 2011, 19:06 --

hashim napisał(a):Phenibut działa na dopamine i gaba, więc nie jak benzo.

Przecież benzo głównie działa na GABA...
Tak samo jak alkohol...

Zresztą wystarczy chyba tylko wikipedia i rzeczywista nomenklatura systematyczna...
uzytkownik

L-teanina i Phenibut

przez hashim 26 paź 2011, 19:18
Nie warto moim zdaniem w to inwestować.
Alkohol działa na wiele neuroprzekaźników, na gaba oczywiscie tez, ale jest antagonista NMDA, zmniejsza wydzielanie wazopresyny, kwas glutaminowy itp itd.
Benzo zaś głównie działaja na gaba, alprazolam tez troche na dopamine i relanium tez na dopamine ciut i sedam

L-teanina i Phenibut

przez uzytkownik 27 paź 2011, 11:23
W Toruniu nie mają (i nie wiedzą nawet co to jest). Złożyłem zapytanie mailowe w tej sprawie, żeby rozeznali temat w hurtowniach itd.

-- 30 gru 2011, 16:44 --

Trochę czasu minęło od ostatniego wpisu. Czy ktoś testował Phenibut?

-- 11 lut 2012, 19:17 --

Nikt?
uzytkownik

L-teanina i Phenibut

przez ewa3700 17 maja 2012, 00:24
Czy ktoś testował tą l-teaninę dłużej? Jakie efekty? Dlaczego to takie drogie? :why:

Sortuj wg