Glukoza

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Glukoza

przez Zmęczonyyy 03 paź 2011, 13:43
Niedawno odkryłem bardzo interesującą rzecz. Choruję na nerwicę już z 5 lat, jeśli nie więcej. Próbowałem ratować się wieloma różnymi sposobami i środkami, witaminy, magnez, kofeina, duże dawki witaminy C, zdrowym odżywianiem, unikaniem alkoholu, potem kawy, wszelkich używek, a i tak czułem się bardzo źle i nic tego nie zmieniało. Ani sport, ani wysypianie się, nic. Kilka dni temu pierwszy raz od kilkunastu miesięcy zrobiłem sobie herbatę i mocno ją posłodziłem (wcześniej nie używałem cukru, eliminując go z diety, jako coś niezdrowego) i po kilku minutach nagle część objawów jak zburzenia widzenia, koncentracji, ból głowy, lęk i napięcie znikły, albo raczej w wielkim stopniu zmniejszyły się. Efekt był piorunujący. Idę niedługo na badania w kierunku cukrzycy. Nie wiem, czy to jest to, czy po prostu duża dawka glukozy dodała mi energii, której stale mi brak przez wszystkie objawy, których doświadczam. Od tego czasu ciągle piję coś słodkiego, duże dawki cukru w herbacie, wodzie, etc. i co najlepsze to działa. Zdrowie nie wróciło mi nagle, ale różnica jest naprawdę olbrzymia, biorąc pod uwagę to jak czułem się wcześniej.
Piszę to, żeby może ktoś wypróbował to na sobie :-) jeśli też ma wielkie problemy z koncentracją, zmęczeniem, napięciem. Niebezpieczne na pewno to nie jest, więc można spróbować, czy coś pomoże.
I jakby co piszcie, bo jestem ciekawy.
Zmęczonyyy

Glukoza

przez Pasman 03 paź 2011, 14:19
Swego czasu lubiłem glukozę, z uwagi na zimny smak. Nie zauważyłem jej działania antynerwicowego.
Wszystkie wymienione tutaj porady moga byc nieprawidłowe. Stosujesz na własne ryzyko !

Glukoza

przez _asia_ 03 paź 2011, 14:48
Zmęczonyyy napisał(a):Niedawno odkryłem bardzo interesującą rzecz. Choruję na nerwicę już z 5 lat, jeśli nie więcej. Próbowałem ratować się wieloma różnymi sposobami i środkami, witaminy, magnez, kofeina, duże dawki witaminy C, zdrowym odżywianiem, unikaniem alkoholu, potem kawy, wszelkich używek, a i tak czułem się bardzo źle i nic tego nie zmieniało. Ani sport, ani wysypianie się, nic. Kilka dni temu pierwszy raz od kilkunastu miesięcy zrobiłem sobie herbatę i mocno ją posłodziłem (wcześniej nie używałem cukru, eliminując go z diety, jako coś niezdrowego) i po kilku minutach nagle część objawów jak zburzenia widzenia, koncentracji, ból głowy, lęk i napięcie znikły, albo raczej w wielkim stopniu zmniejszyły się. Efekt był piorunujący. Idę niedługo na badania w kierunku cukrzycy. Nie wiem, czy to jest to, czy po prostu duża dawka glukozy dodała mi energii, której stale mi brak przez wszystkie objawy, których doświadczam. Od tego czasu ciągle piję coś słodkiego, duże dawki cukru w herbacie, wodzie, etc. i co najlepsze to działa. Zdrowie nie wróciło mi nagle, ale różnica jest naprawdę olbrzymia, biorąc pod uwagę to jak czułem się wcześniej.
Piszę to, żeby może ktoś wypróbował to na sobie :-) jeśli też ma wielkie problemy z koncentracją, zmęczeniem, napięciem. Niebezpieczne na pewno to nie jest, więc można spróbować, czy coś pomoże.
I jakby co piszcie, bo jestem ciekawy.

a nie masz przypadkiem problemów z drożdżakami candida? one bardzo lubią cukry proste, samopoczucie po ich spożyciu na krótko się poprawia, potem znowu to samo... :roll:
druga sprawa - ta poprawa samopoczucia psychicznego i fizycznego to może być to zwyczajna reakcja na szybki i gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi. nie wiem czy to jest dobry pomysł, bo prowadzi to do dużych wahań cukru co nie jest zdrowe dla organizmu. sama to przerabiałam. :pirate: zamiast tego próbowałabym na Twoim miejscu jeść pokarmy, które na długo utrzymują w miarę stały poziom cukru we krwi, np. razowy chleb. osobom cierpiącym na niedocukrzenie radzi się właśnie w chwili spadku cukru zjeść kanapkę z razowcem, a nie słodycze (bo wtedy cukier zbyt gwałtownie wzrośnie a potem spadnie po krótkim czasie). jeśli już to zamiast cukru proponowałabym przegryzać suszone morele, śliwki, rodzynki, daktyle, figi. one też zawierają mnóstwo cukru, tyle, że przynajmniej naturalnego.
trzecia sprawa - jak się ogólnie odżywiasz? nie za dużo jadasz białka? według tradycyjnej medycyny chińskiej aby utrzymywać wysoki poziom energii należy spożywać 80% węglowodanów dziennie, 10% tłuszczu i 10% białka. co do węglowodanów to 40% ich powinny stanowić warzywa (i niewielka ilość owoców) oraz 40% zboża, ryż brązowy, kasze. wiele osób odczuwa ociężałość, ospałość, brak energii przez zbyt duży udział białka w diecie a zbyt mały zdrowych węglowodanów.
jeśli już używasz obecnie dużo cukru to może chociaż zamień go na nierafinowany, brązowy lub miód. ciekawą alternatywą jest też np. syrop z agawy. zawsze to zdrowsze trochę... nie na darmo się mówi, że cukier to biała śmierć. :roll: leczenie cukrem - nie polecam.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Glukoza

przez Zmęczonyyy 03 paź 2011, 23:51
a nie masz przypadkiem problemów z drożdżakami candida? one bardzo lubią cukry proste, samopoczucie po ich spożyciu na krótko się poprawia, potem znowu to samo...
Nie mam pojęcia. Zastanawiałem się już kiedyś nad tym, ale zawsze jak próbowałem zorientować się w jaki sposób należałoby zmienić dietę, to ogarniał mnie strach i przerażenie, że to takie skomplikowane i poddawałem się.
druga sprawa - ta poprawa samopoczucia psychicznego i fizycznego to może być to zwyczajna reakcja na szybki i gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi.
Chyba właśnie o to chodzi. Mam kilka teori. Albo hipoglikemia i cukrzyca, idę się badać niedługo. Albo po prostu to napięcie jakie czuję pochłania tak dużą ilość energii, że potrzebuję dostarczać mu wspomagacza w postaci glukozy. Nie wiem, popytam lekarza, ale to naprawdę mi pomaga, mogę się nareszcie uczyć. A cukier to nie jest znowu żaden dopalacz, czy inne świństwo, żeby aż tak się od razu bać.
nie wiem czy to jest dobry pomysł, bo prowadzi to do dużych wahań cukru co nie jest zdrowe dla organizmu. sama to przerabiałam.
I co się działo?
Twoim miejscu jeść pokarmy, które na długo utrzymują w miarę stały poziom cukru we krwi, np. razowy chleb.
Jem od dawna razowy, wiele różnych rodzajów i to nie miało nigdy takiego pozytywnego działania.
trzecia sprawa - jak się ogólnie odżywiasz? nie za dużo jadasz białka? według tradycyjnej medycyny chińskiej aby utrzymywać wysoki poziom energii należy spożywać 80% węglowodanów dziennie, 10% tłuszczu i 10% białka. co do węglowodanów to 40% ich powinny stanowić warzywa (i niewielka ilość owoców) oraz 40% zboża, ryż brązowy, kasze.
Jem bardzo dużo warzyw, kasze, ryż również. Białka też dosyć sporo, ciężko byłoby mi zrezygnować z tego i żyć tylko na węglowodanach/błonniku, ale jeszcze pokombinuję z tym. Nie uważam, żeby takie restrykcyjne diety były rzeczywiście konieczne. Wielu ludzi żywi się "śmieciami", w dodatku ostro imprezuje co tydzień i aż tryskają energią, to nie może być sam pokarm.
to może chociaż zamień go na nierafinowany, brązowy lub miód. ciekawą alternatywą jest też np. syrop z agawy. zawsze to zdrowsze trochę...
Trzcinowy jest dobry, tylko drogi, rozejrzę się.
nie na darmo się mówi, że cukier to biała śmierć. leczenie cukrem - nie polecam.
Wiele rzeczy się mówi, ale ile w tym jest prawdy, zawsze słyszałem, że cukier jest niezdrowy, ale dlaczego? tego to już nie wiem, może to takie straszenie tylko, albo dotyczy ludzi otyłych. Cóż, na razie jakoś muszę się ratować, a już lepiej tak niż... no właśnie jak? nic innego tak pozytywnie na mnie nie wpływało do tej pory. Jak na razie rewelacja, ymm, żeby tylko znowu nie podrożał ;-)
Zmęczonyyy

Glukoza

przez celineczka3 04 paź 2011, 11:08
Cukier (oczywiście mówię głównie o białym rafinowanym cukrze) jest niezdrowy ponieważ jest czymś sztucznym; czymś co naturalnie w przyrodzie nie występuje. Cukry zawarte w zbożach czy owocach występują ZAWSZE razem z innymi związkami, które umożliwiają ich pełny metabolizm. Gdy brak takich składników, pojawiają się tzw. metabolity toksyczne, które odkładają się w układzie nerwowym czy czerwonych krwinkach, co prowadzi do wielu chorób degeneracyjnych.
Warto wiedzieć, że kiedyś cukier nie był produktem tak powszechnie używanym przez ludzi. W dawnych czasach był uznawany za LEK i jako taki sprzedawany, zresztą po bardzo wysokiej cenie. Wszystko zmieniło się w XIX wieku, kiedy technologia jego wytwarzania trafiła do publicznej wiadomości i zaczęły pojawiać się pierwsze cukrownie.....od tego też momentu ludzie zaczęli cierpieć na różne nieznane dotąd choroby.
celineczka3

Glukoza

przez _asia_ 04 paź 2011, 11:46
Zmęczonyyy napisał(a):
nie na darmo się mówi, że cukier to biała śmierć. leczenie cukrem - nie polecam.
Wiele rzeczy się mówi, ale ile w tym jest prawdy, zawsze słyszałem, że cukier jest niezdrowy, ale dlaczego? tego to już nie wiem, może to takie straszenie tylko, albo dotyczy ludzi otyłych.

http://www.era-zdrowia.pl/strefa-toksyc ... cizna.html
baaardzo polecam ten artykuł, znajdziesz tam odpowiedź. odezwę się jak wrócę, bo zmykam teraz na korki :smile:

-- 04 paź 2011, 16:34 --

Zmęczonyyy napisał(a):
a nie masz przypadkiem problemów z drożdżakami candida? one bardzo lubią cukry proste, samopoczucie po ich spożyciu na krótko się poprawia, potem znowu to samo...
Nie mam pojęcia. Zastanawiałem się już kiedyś nad tym, ale zawsze jak próbowałem zorientować się w jaki sposób należałoby zmienić dietę, to ogarniał mnie strach i przerażenie, że to takie skomplikowane i poddawałem się.

zainteresuj się tym, mówię poważnie. zmiana diety nie jest taka straszna, tylko na początku bardzo nieprzyjemna, potem organizm się przyzwyczaja.

-- 04 paź 2011, 16:37 --

Zmęczonyyy napisał(a):Albo hipoglikemia i cukrzyca, idę się badać niedługo.

no cóż, niestety drożdżaki wywołują hipoglikemię jak również i cukrzycę. nie mówię, że tylko one. bo hipoglikemię wywołuje właśnie czasem sam cukier, słodycze, to prosty mechanizm, zwłaszcza jeśli ich nadużywamy.

-- 04 paź 2011, 16:41 --

Zmęczonyyy napisał(a):
nie wiem czy to jest dobry pomysł, bo prowadzi to do dużych wahań cukru co nie jest zdrowe dla organizmu. sama to przerabiałam.
I co się działo?

odczuwałam bardzo nieprzyjemne objawy, tzn. najpierw po spożyciu słodyczy/słodkiej herbaty jakby mi ktoś adrenalinę wstrzyknął (pobudzenie, bardzo dobry humor-wręcz za dobry, jak jakieś upojenie, full energii) a potem dość szybko totalny zjazd, brak sił, słabość a jednocześnie nerwowość, otępienie, drżenie rąk, uginanie się nóg, wrażenie, że zaraz zemdleję.

-- 04 paź 2011, 16:42 --

cukier nie jest zdrowy, nawet mi moja dawna psycholog mówiła, że u niektórych ludzi wywołuje bądź nasila lęki, zwłaszcza jeśli jemy sporo słodyczy, i to całkowicie normalne.

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Glukoza

przez Zmęczonyyy 04 paź 2011, 18:26
a potem dość szybko totalny zjazd, brak sił, słabość a jednocześnie nerwowość, otępienie, drżenie rąk, uginanie się nóg, wrażenie, że zaraz zemdleję.
Aha, to ja tak mam normalnie, a dieta cukrowa mi pomaga. To w tej chwili jest jak zbawienie, no pół roku chyba będę musiał tak pociągnąć, mam nadzieję, że ten pozytywny efekt nie osłabnie.
Zmęczonyyy

Glukoza

przez paradoksy 04 paź 2011, 18:41
ta "dieta cukrowa" nie jest zbyt normalna.. dlaczego jeszcze pół roku masz ją stosować?
robiłeś badania krwi pod kątem cukrzycy?
paradoksy

Glukoza

przez _asia_ 04 paź 2011, 21:03
Zmeczonyyy, to ile Ty spożywasz łyżeczek tego cukru w ciągu dnia? próbowałeś czy może np. zjedzenie suszonych owoców nie dałoby podobnego efektu?

Helen Keller

Glukoza

przez Zmęczonyyy 04 paź 2011, 21:50
paradoksy napisał(a):ta "dieta cukrowa" nie jest zbyt normalna.. dlaczego jeszcze pół roku masz ją stosować?

Wiem, że nie jest, ale działa. Jeszcze nie robiłem, działam w tym kierunku. Przez najbliższe pół roku mam mnóstwo pracy, muszę być 'na chodzie', muszę mieć koncentrację, potem pomyślę.
to ile Ty spożywasz łyżeczek tego cukru w ciągu dnia?
Mocno słodzę herbatę. Łyżek, może 9 w ciągu całego dnia.
Suszone owoce są dobre, może się przerzucę.
Zmęczonyyy

Glukoza

przez _asia_ 05 paź 2011, 06:44
Zmęczonyyy, dużo, za dużo. Cukier bardzo uzależnia. Przy próbach zmniejszania jego ilości bądź całkowitego odstawienia mogą najpierw występować nerwowość, rozdrażnienie, duży spadek energii, ospałość itd. to normalne, trzeba przetrwać. suszone owoce polecam, bardzo zdrowe choć też zawierają dużo cukrów prostych. no ale przynajmniej naturalne... tylko szukaj takich niesiarkowanych. a jeśli jakieś zwykłe to najlepiej wymoczyć trochę najpierw.

Helen Keller

Glukoza

przez paradoksy 05 paź 2011, 11:28
Zmęczonyyy napisał(a):
paradoksy napisał(a):ta "dieta cukrowa" nie jest zbyt normalna.. dlaczego jeszcze pół roku masz ją stosować?

Wiem, że nie jest, ale działa. Jeszcze nie robiłem, działam w tym kierunku. Przez najbliższe pół roku mam mnóstwo pracy, muszę być 'na chodzie', muszę mieć koncentrację, potem pomyślę.
to ile Ty spożywasz łyżeczek tego cukru w ciągu dnia?
Mocno słodzę herbatę. Łyżek, może 9 w ciągu całego dnia.
Suszone owoce są dobre, może się przerzucę.

za pół roku możesz się dorobić pięknej cukrzycy tak się odżywiając. badanie poziomu glukozy we krwi trwa parę sekund.
więc sorry, ale w tym momencie pieprzysz trochę.
zrób lepiej te badania i nie kombinuj, bo potem może być gorzej.
paradoksy

Glukoza

przez Zmęczonyyy 05 paź 2011, 13:47
za pół roku możesz się dorobić pięknej cukrzycy tak się odżywiając. badanie poziomu glukozy we krwi trwa parę sekund.
więc sorry, ale w tym momencie pieprzysz trochę.
O co ci chodzi? Gdzie ja niby pieprzę bez sensu?
zrób lepiej te badania i nie kombinuj, bo potem może być gorzej.
Przecież napisałem 2 razy, że idę na badania.
Zmęczonyyy

Glukoza

przez paradoksy 05 paź 2011, 13:48
aaa, bo zrozumialam, że pół roku badania mają poczekać bo masz coś ważniejszego :shock: aż mi to do Ciebie nie pasowało, żeby tak olać ważną sprawę. ;)
paradoksy

Sortuj wg