Naturalne produkty, które poprawiają samopoczucie

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez _asia_ 18 gru 2011, 12:13
jestem bogiem, no na to wychodzi. :D ja osobiście nie próbowałam tryptofanu w tabletkach, natomiast staram się jeść w miarę możliwości produkty bogate w tryptofan, głównie migdały, cukinię, jajka, fasolę.
nie wiem jaka jest prawda, ale moja lekarka powiedziała, że baaardzo wielu osobom obecnie brakuje tryptofanu, głównie z powodu niewłaściwej diety. a to właśnie chyba z tryptofanu wytwarzana jest serotonina.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Lord Kapucyn 18 gru 2011, 12:45
Tryptofan jest naturalnym aminokwasem, który poprzez addycję grupy hydroksylowej przechodzi w prekursor serotoniny, tj. 5-HTP (5-hydroksytryptofan), a dalej po dekarboksylacji w serotoninę. Organizm człowieka nie posiada zdolności do syntezy (wytwarzania) tryptofanu, więc musi być dostarczany wraz z jedzeniem.

Tabela produktów wraz z wyszczególnioną zawartością tryptofanu jest dostępna u cioci wiki: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tryptofan

Można też się zainteresować Lewodopą (L-DOPA), która jest prekursorem dopaminy. Występuje naturalnie w świerzbcu właściwym (mucuna pruriens) znanym też jako aksamitne ziarno. Przekracza barierę krew-mózg. Niestety szkopuł jest taki, że zanim dotrze do mózgu lwia część jest metabolizowana przez obwodową dekarboksylazę. Dlatego trzeba ją zażywać razem z karbidopą, tj. inhibitorem obwodowej dekarboksylazy. W zasadzie to lek na parkinsonizm (choroba Parkinsona jest spowodowana niedoborem dopaminy), ale producenci ekstraktów z mucuna pruriens podają, że nadaje się też do poprawy nastroju, polepszenia koncentracji itd.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... a+pruriens

Dziurawiec zwyczajny zawiera związki chemiczne, które hamują metabolizm neuroprzekaźników w mózgu, działają jak inhibitor I-MAO (inhibitor monoaminooksydazy) oraz jak inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny. Czyli łopatologicznie mówiąc, dziurawiec ma łagodne działanie antydepresyjne. Sprawdza się przy lekkich postaciach depresji.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez anna_s1 02 lut 2012, 12:05
Na mnie bardzo dobrze działa waleriana (koziołek): kropelki na ciężkie przypadki, a na co dzień - ziołowa herbatka (pomaga też usnąć). Herbatki bez waleriany też są dobre, mianowicie polecam różne "fixy" Herbapol Kraków na uspokojenie.

Zwykła czarna herbata z ksylitolem lub czekoladką to mój ulubiony środek uspokajający we wszystkich stresowych sytuacjach :) Kiedy kręci się głowa i czuję się słabo, czasami też piję herbaty z łyżeczką koniaku. Dobrze działa :)
Pomóż kotom: http://www.miauczykotek.pl/
Kosmetyki nietestowane na zwierzętach: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=500654

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _asia_ 02 lut 2012, 19:59
a czy ktoś z Was stosował różeniec górski na stany zmęczenia, apatię, brak energii, depresję, zbytnią wrażliwość na czynniki środowiskowe?
ja właśnie zamierzam wypróbować. ;)
http://www.biomedical.pl/rosliny/rozeni ... wosci_176/

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez *Wiola* 02 lut 2012, 20:08
_asia_, Ja próbowałam, w tabletkach i w saszetkach do zaparzania, ale jakichś specjalnych efektów nie widziałam :roll:
Moderator

przez dżizyskajape 02 lut 2012, 21:27
oto przynoszę wam radość.... 1.mierznica czarna (ballota nigra l. - herbata - 20 minut parzenia pod przykryciem po zalaniu wrzątkiem, napierać ją żeźko przez miesiąc lub dłużej jedna lub dwie mocniejsze lub słabsze filiżany dziennie, można kupić w sklepach zielarskich lub na necie, ewentualnie w sierpniu samemu nazbierać tego pospolitego chwasta, jednakże nieprawdopodobnej mocy... siła w naturze drzemie.. są także gotowe preparaty typu hiper itd. - w pastylkach lecz polecam raczej sytą herbatkę usypaną nawet do połowy zielem- dobrym na wszystko od stresu poprzez depresję, histerię, nerwicę, nerwobóle itd. itp.) 2. kakao zalać tylko zimną wodą, bez cukru, ze trzy czubate łychy duże i co drugi dzień trąbić - zawiera naturalny endogenny kannabinoid produkowany przez nasz organizm a będący także alkaloidem kakaowca - anandamid zalecam lekturę..., 3. rhodiola rosea - górski korzeń - również nieprawdopodobne ziele, do zakupienia w zielarskich lub aptece lub do wykopania samodzielnie w górach, także polskich jak ktoś chce sobie samemu .... należy także cierpliwie oczekiwać aż jakiś koncern zamiast truć nas.... rozpocznie komercyjną ekstrakcję CBD dla potrzeb ludzkości i ogólnego dobra zamiast nabijania kabzy... czyli kanabidiolu, kannabinoidu zawartego w konopiach, w Polsce będącego substancja legalną, nie mającą działania psychotropowego, a uspokajające, przeciw psychotyczne, przeciw lękowe, neuro-protekcyjne, poprawiające nastrój itd. itp. patent jest już złożony w urzędzie, nie tylko przez polkę pewnie...heh... narodzie... uśmiechnij się, rozmarz troszeczkę, do lasu, na rower, seksik, piknik czy co tam... oprócz zaleconej tutaj skutecznej kuracji proponuję także samemu doszukać się do źródeł bezcennej wiedzy na temat uzdrawiającej siły matki natury, której jesteśmy częścią, która wie czego nam trzeba... (dr Henryk Różański jest jednym z fito-logów, który wnosi dużo do tej dziedziny, proponuję zapoznać się z jego publikacjami, Aniela Janda, ojciec Klimuszko itd...) a my ciągle wymyślamy, myśląc że jesteśmy lepszymi twórcami od stwórcy... i te nasze wnioski i wynalazki nie są do końca udane... proponuję samemu przekonać się czy to zabobonne znachorstwo, czy też odwieczne dary natury z których korzystaliśmy od zawsze, a o których zapomnieliśmy odkąd jesteśmy tak bardzo cywilizowani, stłoczeni, wyjałowieni, i w ogóle, proponuję wyrzucić syntetyki i dać sobie pozytywnego kopa, zarówno mentalnie jak i doraźnie poprzez zioła, dobra wysyłam to póki mi się nie odwidziało uzdrawiać chory naród...
Ostatnio edytowano 02 lut 2012, 21:34 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiono z Leki - Indeks Leków / SETALOFT

przez _asia_ 02 lut 2012, 22:00
Wiolu, ech, to mnie nie pocieszyłaś... Ale i tak spróbuję. :)

-- 02 lut 2012, 21:03 --

dżizyskajape napisał(a):oto przynoszę wam radość.... 1.mierznica czarna (ballota nigra l. - herbata - 20 minut parzenia pod przykryciem po zalaniu wrzątkiem, napierać ją żeźko przez miesiąc lub dłużej jedna lub dwie mocniejsze lub słabsze filiżany dziennie, można kupić w sklepach zielarskich lub na necie, ewentualnie w sierpniu samemu nazbierać tego pospolitego chwasta, jednakże nieprawdopodobnej mocy... siła w naturze drzemie.. są także gotowe preparaty typu hiper itd. - w pastylkach lecz polecam raczej sytą herbatkę usypaną nawet do połowy zielem- dobrym na wszystko od stresu poprzez depresję, histerię, nerwicę, nerwobóle itd. itp.) 2. kakao zalać tylko zimną wodą, bez cukru, ze trzy czubate łychy duże i co drugi dzień trąbić - zawiera naturalny endogenny kannabinoid produkowany przez nasz organizm a będący także alkaloidem kakaowca - anandamid zalecam lekturę..., 3. rhodiola rosea - górski korzeń - również nieprawdopodobne ziele, do zakupienia w zielarskich lub aptece lub do wykopania samodzielnie w górach, także polskich jak ktoś chce sobie samemu .... należy także cierpliwie oczekiwać aż jakiś koncern zamiast truć nas.... rozpocznie komercyjną ekstrakcję CBD dla potrzeb ludzkości i ogólnego dobra zamiast nabijania kabzy... czyli kanabidiolu, kannabinoidu zawartego w konopiach, w Polsce będącego substancja legalną, nie mającą działania psychotropowego, a uspokajające, przeciw psychotyczne, przeciw lękowe, neuro-protekcyjne, poprawiające nastrój itd. itp. patent jest już złożony w urzędzie, nie tylko przez polkę pewnie...heh... narodzie... uśmiechnij się, rozmarz troszeczkę, do lasu, na rower, seksik, piknik czy co tam... oprócz zaleconej tutaj skutecznej kuracji proponuję także samemu doszukać się do źródeł bezcennej wiedzy na temat uzdrawiającej siły matki natury, której jesteśmy częścią, która wie czego nam trzeba... (dr Henryk Różański jest jednym z fito-logów, który wnosi dużo do tej dziedziny, proponuję zapoznać się z jego publikacjami, Aniela Janda, ojciec Klimuszko itd...) a my ciągle wymyślamy, myśląc że jesteśmy lepszymi twórcami od stwórcy... i te nasze wnioski i wynalazki nie są do końca udane... proponuję samemu przekonać się czy to zabobonne znachorstwo, czy też odwieczne dary natury z których korzystaliśmy od zawsze, a o których zapomnieliśmy odkąd jesteśmy tak bardzo cywilizowani, stłoczeni, wyjałowieni, i w ogóle, proponuję wyrzucić syntetyki i dać sobie pozytywnego kopa, zarówno mentalnie jak i doraźnie poprzez zioła, dobra wysyłam to póki mi się nie odwidziało uzdrawiać chory naród...

ja też wierzę w zioła, żadne syntetyki nie pomagają mi tak jak one. :)
o dr Różańskim słyszałam duuuuużo dobrego szkoda, że mieszka w Szwajcarii, bo pewnikiem wybrałabym się do niego na wizytę...

Helen Keller

przez *Wiola* 02 lut 2012, 22:24
_asia_, Jasne ,że próbuj. Na każdego co innego, poza tym ja biorę leki , które pewnie osłabiły moją wrażliwość na działanie ziół i innych bardziej naturalnych środków.

Dokładnie, dr Różański to moje guru w temacie ziołolecznictwa:)

Mierznicy nie znam i chętnie spróbuję.

-- 02 lut 2012, 22:25 --

_asia_, Asiu a znasz jego forum? Tam czasem odpowiada osobiście.
Moderator

przez Spooky 02 lut 2012, 23:01
Z naturalnych produktów to na pewno grzyby i mak lekarski :P

przez dżizyskajape 03 lut 2012, 02:24
aha i jeszcze powerfull zioło Passiflora incarnata z tym roztropnie bo naprawdę ma moc... i tak zachęcam do własnego drążenia... i nie zapominajcie - moc zioła przebije nawet gówniane syntetyczne pilsy... wystarczy odpowiednio dobrana dawka dla każdego inna oczywiście... a z tego co podałem wcześniej żadna wam nie zaszkodzi i oczywiście cykliczność i regularność stosowania... niech organizm się zasymiluje z dobroczynnym wkładem herbu... reszta to już tylko wola, lecz czasem najpierw trzeba pomóc ciału i umysłowi się wzmocnić i uwolnić od dysharmonii, odzyskać balans....

przez *Wiola* 03 lut 2012, 02:26
dżizyskajape, Passiflora na mnie nie działa :roll:
Moderator

przez amelia83 03 lut 2012, 02:30
a ja wcinam suszone banany, chipsy bananowe, polecam
jesli banany podnoszą poziom dopaminy , dobre są...
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez *Wiola* 03 lut 2012, 02:33
amelia83, Banany pewnie tak, ale chipsy nie sądzę,. Tylko jest mały problem, banany są bardzo kaloryczne ;)
Moderator

przez Infamis 03 lut 2012, 02:37
Lepsze są cip(s)y. :twisted:

ps. no nie mogłem. Znów nie mogłem się powstrzymać.
Infamis

Sortuj wg