Hipnoza

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Hipnoza

przez aldara.35 20 sie 2008, 17:25
Cytat z książki ,,Psychoterapia,, J.W.Aleksandrowicz.
Hipnoza to intensywna koncentracja uwagi ,powoduje stan ,,wyłączenia,,niedostrzegania tego co sie wokol dzieje.W takim stanie wszelkie sugestie pochodzące od osoby ,na ktorej skoncentrowana jest uwaga,dzialaja znacznie silniej,niz wtedy gdy uwaga jest rozproszona.Sugestie moga byc wykorzystane w celach leczniczych np : zniesienia poczucia bolu,napiecia mięśni itp.Głowne zastosowanie w medycynie -TO PSYCHOTERAPIA !!!

Spektakularne zmiany czynności ciala i zachowania w wyniku sugestii w hipnozie są wykorzystywane przez osoby zarabiające ,,cyrkowymi,,pokazami.Korzystanie z uslug ,,hipnotyzerow,, jest niebezpieczne.

przez Markos 20 sie 2008, 18:48
Jeżeli chodzi o Hipnoze to jest ona praktycznie 100% w zwalczaniu właśnie lęków, fobi społecznych itp.
Najważniejsze jest jednak KTO robi tą hipnoze oraz czy chcemy się zmienić na lepsze.
Pozdrawiam
Markos

przez jarzabek 11 wrz 2008, 09:54
pod tym linkiem jest calkiem sporo o hipnozie hipnoza

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ridllic 11 wrz 2008, 18:34
fajny tamat niestety nie wiem jak to jest naprawde z ta hipnoza na poczatku mojej histori z nerwica lekowa łapałem sie wszystkiego łacznie z sesja hipnozy pan zakasował 100 zł o ile pamietam i w przeciagu 10 min rzekł nastepujace słowa "bardzo mi przykro ale jest pan nie podatny na hipnoze , jest pan typem kontrolera -nie rozumie do tej pory o co mu chodziło przeciez nie sprawdzam biletów :) moja druga wizyta była inna bardzo miła pani profesor zadała wczesniej duzo pytan na temat mojej osoby i odmówiła przeprowadzenia podajac powód ze nie da rady i nie chce wyłudzac pieniedzy napiszcie prosze czy komus pomogła hipnoza i jak wyglada to od strony człowieka który jest podatny bardzo mnie to interesuje ??

Ps dodam ze wyleczyłem sie juz bardziej konwencjonalnymi srodakami...
Ridllic

Autosugestia, hipnoza...

przez mjp 22 lis 2008, 15:52
Moje kłopoty psychiczne wiążą się w pewien sposób z hipochondrią - zdarzało mi się samemu wmawiać sobie problemy, czarne myśli o przyszłości zmieniać w rzeczywistość, wierzyć w najgorsze scenariusze. Niby wbrew sobie ale jednak w pewnym stopniu samemu, choć nie do końca świadomie.

Obecnie bardzo przydałoby mi się odwrócić sytuację i uwierzyć w siebie, w to że będzie dobrze. Bez tej wiary, przeświadczenia, że się jednak uda, że nie trzeba się tak denerwować to nie widzę rozwiązania moich problemów. Tym się kierując zastanawiam się jak to zrobić, żeby zacząć wierzyć w powodzenie, nie w klęskę. Na myśl przyszła mi autosugestia. Miałem ostatnio pomysł żeby sobie nagrać jakąś "litanię" w stylu "będzie dobrze, spokojnie" do słuchania i puszczać ją przed snem :)

Myślałem także o jakiejś formie hipnozy, żeby ktoś "wtłoczył" mi w podświadomość pewność siebie i optymizm..

Co myślicie o tych pomysłach? Czy może ktoś miał jakieś doświadczenia z autosugestią czy hipnozą?

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi :)
Ogólnie, to bym chciał żeby było dobrze.
mjp

Re: Autosugestia, hipnoza...

przez Zagubiona=> 22 lis 2008, 17:25
Czytałam książkę Murphhy'ego Potęga podświadomości. Pisze on tam o wspomnianych "litaniach". Swego czasu próbowałam leżąc w łóżku przed snem powtarzać pewne zdania(po kilkadziesiąt razy). Do tego jednak potrzebna jest wiara,że to co powtarzamy jest prawdą. Nie odniosło to skutku...myślę,że trwało to zbyt krótko.Oczekiwałam nie wiadomo jakich postępów w krótkim czasie i zniechęciłam się nie widząc ich. Jednak myślę,że warto spróbować i dłużej poczekać na efekty,może odniesie to jakiś skutek. Co nam zależy,nic nie tracimy ;)
Zagubiona=>

przez scrat 25 lis 2008, 00:37
Też czytałem i też się nie udawało. Ale ja ogólnie w takie rzeczy nie wierzę :)
Przyjaciel forum

przez Fryderyk 25 lis 2008, 02:25
Czytałem gdzieś o "oczyszczającym oddechu". Ma to tę zaletę, że nie wymaga wiary w jakieś nadnaturalne byty. Należy rozluźnić się, uspokoić i zacząć powolne i głębokie wdechy i wydechy, nie zatrzymywać powietrza, mniej więcej wyrównać czas wdechu i wydechu, można liczyć. Autosugestia jest prosta i polega na tym, że przy wdechu wyobrażamy sobie, że wprowadzamy do siebie pozytywną energię Wszechświata a przy wydechu - wyrzucamy szkodliwe napięcia, złe myśli itp. Plusem jest prostota i że już samo oddychanie dotlenia mózg i organizm, a sugestie mogą dodatkowo pomóc. Najlepiej sugestie dostosować do swoich przekonań. Mogą być one bardziej ezoteryczne, duchowe lub dotyczyć po prostu dobrych i złych myśli...

przez Pstryk 28 lis 2008, 14:36
Ano też czytałam takowe książki i jedna rada: zamiast trzymać się sztywnych 'litanin' wymyślcie własne, pod własnym kątem. Po przeróbce do osobistego użytku skutki są powalające. Nom, mi przynajmniej pomogły mimo iż również nie wierzę w takie rzecz.
Pstryk

przez linka 28 lis 2008, 14:42
Heh mi np trening autogenizny Shultza na mp3 pomagał się rozluźnić przed snem, tyle, że ja podeszłam do tego z dużym zaufaniem - heh wychodzę z założenia, ze skoro nasz mózg umie nam wmówić choróbsko to i my potrafimy je choć troszku wygonić :mrgreen:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Jola27 28 lis 2008, 21:46
a ja stosuje od 2miesiecy medytacje oddechowa i wrescie zaczynam czuc sie lepiej coraz lepiej :P

przez suzak29 28 lis 2008, 23:05
witajcie
Tu macie darmowy do pobrania Trening relaksacyjny Jacobsona
http://lavenmint.pl/za_darmo/trening_re ... od_36.html

W klinice mam co 2 dzien a wieczorami sama sie relaksuje;)
Hipnoza fajna sprawa własnie przerabiałam :mrgreen:

---- EDIT ----

mjp, pobiez na poczatek trening Jacobsona
Nie musze być idealna,wystarczy,że jestem wyjątkowa:)XD

przez cixi81 29 lis 2008, 19:09
ja stosuje trening autogeniczny valerio albisetti :smile: relaksuje mnie przed snem.

Hipnoza.

przez mjp 02 gru 2008, 13:54
Dziękuję za odzew ;)

Nie stosowałem jeszcze tych treningów, o których pisaliście ani nie czytałem fachowej literatury ale może się tym zainteresuję. Sposób z oddychaniem np, wydaje się całkiem fajny.

Jak chodzi o powtarzania pewnych fraz, "litanii" ja też już trochę tego próbowałem i tak jak napisała Pstryk, sam sobie je wymyślałem. Tyle tylko, że to powtarzanie sobie samemu ma pewną wadę. Robi się to w stanie świadomości a wtedy mogą przeszkadzać natrętne myśli o niecelowości tego itp. Mi bynajmniej przeszkadzały. Dlatego też zastanawiałem się nad nagraniem tego i odsłuchiwaniem przed snem. Wtedy działałoby to chyba także przy mniejszej świadomości a natręctwa by już tak nie przeszkadzały. Podobna sprawa jest z hipnozą, tam też sugestie są nam podawane przy niepełnej świadomości jak sądzę. Nie potrzebna byłaby silna wiara w skuteczność tych zabiegów, bo ja nie wiem czy bym dał radę mocno uwierzyć w poprawę..
Ogólnie, to bym chciał żeby było dobrze.
mjp

Sortuj wg