alternatywy dla SSRI i podniesienia poziomu serotoniny

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

przez narthex 14 sty 2011, 03:03
Poszukuje takich gdyz nieco rozczarowalem sie tym jak na poczatku te leki sa zle tolerowane przez organizm i narazie przerwalem terapie jest jak jest sami wiecie

narazie mi wiadomo ze alternatywe stanowia:
tryptofan - aminowkas niezbedny do produkcji serotoniny dostepny w postaci suplementow, nie powoduje skutkow ubocznych niestety dosc drogi chociaz podobny cenowo do drogich lekow
cytat z wikipedii: Clinical research has shown mixed results with respect to tryptophan's effectiveness as a sleep aid, especially in normal patients.[23][24][25] Furthermore tryptophan has shown some effectiveness for treatment of a variety of other conditions typically associated with low serotonin levels in the brain[26] such as premenstrual dysphoric disorder[27] and seasonal affective disorder.[28][29] In particular, tryptophan has shown considerable promise as an antidepressant alone[30] and as an "augmenter" of antidepressant drugs.[30][31] However, the reliability of these clinical trials has been questioned.[32][33]
jak widac tryptofan okazal sie obiecujacym antydepresantem no ale kwestionowano te teze "wiadomo" dlaczego

i jescze link
http://ezinearticles.com/?Alternatives- ... id=1579850
cwiczenia i medytacja no coz rewolucji one nie dadza raczej tak mi sie wydaje ale sa w jakims stopniu pomocne

[Dodane po edycji:]

No cwiczenia z duzym wysilkiem to za duzo bo zaraz palpitacje itp moze zaczne codzienne spokojne spacery samotne
Najpierw prawda jest ośmieszana, potem spotyka się z gwałtownym oporem, a na koniec traktowana jest jako oczywistość.
Arthur Schopenhauer

przez zigi7 06 maja 2014, 07:16
Biorę tryptho od tygodnia, po latach brania SSRI, przeżuciłem się na zioła i tpryptophan.
Pierwsze 3-4 dni były bardzo dobre, niestety od trzech wspomagam sie nasennym ivomane.
Zobaczymy co będzie dalej?
Komuś pomógł tryptohpan, jak dawkujecie, jak długo czekaliście na poprawę nastroju i snu?
Pozdrawiam

-- 06 maja 2014, 11:37 --

http://www.dluzszezycie.pl/artykuly-o-z ... an-czesc-1

przez emilk 14 paź 2014, 14:43
Mam pytanie czy można go brać z lekami SSRI ? biorę Paroksetyne 40mg i Pramolan 50 mg.
emilk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez qxy 17 paź 2014, 15:25
Na marginesie - żadne rzetelne badania nie udowodniły, że poziom serotoniny jest odpowiedzialny za przyczyny depresji. ;) Wbrew temu co wszyscy na ten temat mówią i myślą.
qxy

przez planB 17 paź 2014, 15:34
Ale tripa' można załapać ot co ..
... a co do mixu Tryptofanu z SSRI to raczej od bardzo małej dawki ...chyba nawet lepiej już dalszy w metabolizmie 5HTP ...obserwuj reakcję na bardzo małe dawki byś w ZS nie wskoczył ;

Polecam jako alternatywy w ogóle DLPA kilka gram dziennie zmienia mi już samopoczucie :mrgreen:
I Dare, readY

przez Kalebx3 17 paź 2014, 16:02
Ladasten ,5 HTP , silne ekstrakty z dziurawca , Różeniec górski -Radiola
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez zigi7 20 paź 2014, 20:37
Brałem wszystko oprócz ladastenu i nie pomogło, tylko paroksetyna pomogła także nie wiem o co chodzi???

przez planB 20 paź 2014, 21:34
tiaaaa ...cóż różni są ludzie....

Ladasten ...hmmm normalnie muszę łapy na tym położyć :twisted:

-- 20 paź 2014, 22:04 --

Mebicar ?

hmmmm poczytam jutro więcej o Bromantanie ...proch byłby najlepszy^^
I Dare, readY

Sortuj wg