Muzyka naszym lekarstwem

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Muzyka naszym lekarstwem

przez Tenuis 02 lis 2010, 18:51
Cześć, wszyscy zaburzeniowcy, którzy tak jak ja macie problem z wejściem w życie bez pomocy i wyciągniętej dłoni stabilnego przyjaciela. Mam dla Was wiadomość... Jest to wiadomość radosna:

Poznałam na wakacjach bardzo miłych muzyków z Czech, którzy nazywają się Zhasni.
Zhasni to czeska grupa muzyczna grająca folk. Można powiedzieć, że uprawiają poezję śpiewaną,
ponieważ sami piszą teksty swych piosenek, które często są bardzo poetyckie i poruszają ważne
problemy, z którymi każdy z nas może się borykać. Do grupy Zhasni należy obecnie pięć bardzo
sympatycznych osób: Irena Vankova, jej mąż, Michal Vanek, Kuba Horak, oraz bracia Libor
Kropacek i Leos Kropacek. Irena, Michal i Kuba śpiewają. Każdy z nich ma inną barwę głosu i to
sprawia, że kiedy śpiewają razem, można poczuć prawdziwą przyjemność i magię muzyki. Kuba
ponadto gra na akustycznej gitarze, pisze teksty, Irena i Michal piszą teksty i komponują muzykę,
grają na skrzypcach i pianinie. Brat Kuby, Tomas Horak, komponuje muzykę do piosenek
napisanych przez swojego brata. Bracia Libor i Leos Kropackovi akompaniują całej trójce przy
pomocy gitary basowej i perkusji. Zespół powstał w 2004 roku i od tej pory odniósł wiele
sukcesów. Jednym z nich było nagranie płyty pod tytułem „Je to tak nutny”, którą można kupić po
każdym z ich koncertów. Płytę nagrali w profesjonalnym studiu, uczestniczyło w niej wielu
znanych w Czechach muzyków. Piosenkom nagranym na płycie akompaniowała ich koleżanka
Jana, która pięknie grała na wiolonczeli. Grupa Zhasni nakręciła swój pierwszy i jedyny jak do tej
pory teledysk do piosenki ułożonej przez Kubę i jego brata pod tytułem „Parcely na Mesici” (co
można przetłumaczyć na polski jako „Kwatery na Księżycu”). W teledysku odegrała rolę sława
czeskiego kina, Jiri Labus, znany Polakom przede wszystkim jako Rumburak z kultowej bajki
„Arabela”. Grupa Zhasni zagrała już ponad sto koncertów na różnorakich festiwalach i w swym
rodzinnym mieście, Novym Borze (znajdującym się na północy Republiki Czeskiej). Piosenki
Zhasni grają czeskie radia, grupa otrzymała ponadto wiele nagród (między innymi za piękne głosy i
teksty). Są w stanie a capella i bez mikrofonów zaśpiewać tak, że ciarki chodzą po plecach! I teraz
najważniejsze: Zhasni przyjadą do Polski w styczniu 2011 roku. 11. stycznia odbędzie się ich
koncert w klubie Gumowa Róża, znajdującym się niedaleko wrocławskiego rynku. Wszystkich
chętnych posłuchać, poprzeżywać, porozmawiać po czesku, angielsku bądź na migi z przemiłymi
członkami grupy Zhasni serdecznie zapraszamy! A oto kilka linków, które mogą Was
zainteresować:
http://www.youtube.com/watch?v=5J0B1jD5 ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=YLhp5UOC ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=qIJXHIVn ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=-MzGRYwB ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=in30PzfL ... re=related
http://www.zhasni.net

P.S. Jeśli ktoś jest z Wrocławia czy z okolic, chciałby przyjść, a boi się, bo ma stany lękowe, depresyjne itp., wyjdę po niego przed klub i się poznamy. Nie zostawię na lodzie! Zajmę się tak, że zapomni o swojej bolesnej przypadłości a będzie miał okazję uczestniczyć w czymś naprawdę pięknym i poznać świetnych ludzi!
Tenuis

Re: Muzyka naszym lekarstwem

przez linka 02 lis 2010, 19:07
8) ee a jakim niby cudem, czeska muzyka folkowa+ tekst który ciężko zrozumieć ma kogokolwiek uleczyć?
Sorry, ale no napisałeś post dnia :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Tenuis 02 lis 2010, 20:06
Napisałam, po pierwsze. Po drugie, nie chodzi mi o uleczenie, ale o wyjście ze swojego grajdoła i otwarcie się na nowe sytuacje. Po trzecie, na koncercie będę konferansjerką i będę naprowadzać ludzi na to, o czym są teksty. Więc nie wiem, czemu wnosisz tutaj taką negatywną energię. Według mnie, to bardzo fajna sprawa. Poza wszystkim, tekst tekstem, ale muzyka jest po prostu fajna i jak ktoś lubi jej słuchać, nie powinien się koncentrować jedynie na tekstach.
Tenuis

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez El Chupacabra 02 lis 2010, 21:08
Tenuis,

poezja spiewana - wtf ? :mrgreen:

wola człowieka jest jego niebem

przez Tenuis 02 lis 2010, 21:31
Nie wiesz, co to jest poezja śpiewana?
Tenuis

przez El Chupacabra 02 lis 2010, 21:47
Tenuis napisał(a):Nie wiesz, co to jest poezja śpiewana?

ja nie wiem ? JA ? :mrgreen:

wola człowieka jest jego niebem

przez wovacuum 02 lis 2010, 21:51
Tenuis, bardzo lubiè folk :D i poezjè spiewanà.Pomysl masz dobry,moze znajdà siè chètni??zyczè Ci powodzenia.Cieszy mnie jak ludzie poszukujà drogi do wyzdrowienia poprzez rozne metody,np.muzykè. :smile:
wovacuum

przez Tenuis 02 lis 2010, 22:04
Właśnie trochę mnie dziwiły posty negatywne na ten temat. Kto z Wrocławia, łapka do góry, kamasze brać i wbijać na koncert! Przy okazji można zrobić małe spotkanko forumowiczów depresantów wrocławskich! Spotkanko w realu, co jest znacznie lepsze niż siedzenie na necie i wyobrażanie sobie, kto tam klika po drugiej stronie... :)
Tenuis

przez MARIAN1967 02 lis 2010, 22:21
Tenuis, ludzie wolą łykać tabletki i narzekać. Pełno tu tego.Ja tam wole posłuchać sobie muzyki.Ulubiona piosenka bardzo szybko może poprawić nam nastrój.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez Mariano Italiano 02 lis 2010, 22:24
"ee a jakim niby cudem, czeska muzyka folkowa+ tekst który ciężko zrozumieć ma kogokolwiek uleczyć?"
Polskie tłumaczenia tekstów można znaleźć w necia, a poza tym nie słowa są najważniejsze...liczy się dobry rytm i wokal :D
Come break me down
Bury me, bury me
I am finished with you
Look in my eyes
You’re killing me, killing me
All I wanted was you

przez linka 03 lis 2010, 00:07
Jeju, przepraszam, jaki lincz....a patrząc na to obiektywnie, ktoś kto nie wyłazi z domu z powody fobii społecznej i/lub depresji nagle wybierze się na koncert folkowego zespołu czeskiego, poszuka tłumaczeń tekstu w necie i spotka się z ludźmi i nagle będzie pozytywnie nastawiony....... 8) dla mnie brzmi to mało prawdopodobnie - mogę mieć własne zdanie na ten temat.

MARIAN1967, nic o mnie nie wiesz więc powstrzymaj się od takich komentarzy........ :roll:

ps.Po przeczytaniu tytułu tematu można się spodziewać, że masz cudowną receptę na ozdrowienie za pomocą muzyki ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Tenuis 03 lis 2010, 00:43
Lepiej niż użalać się nad sobą, wziąć parę tabletek na uspokojenie i wyjść z domu, czyż nie? Szczerze? Twoje posty mnie denerwują. Uważasz się za jakąś mroczną samobójczynię, która nic nie chce zrobić ze sobą, nie chce nad sobą pracować etc., ok. Ale nie truj tym innych. Ja też mam sporo problemów, między innymi ze stanami lękowymi, a staram się iść na przód a nie mieć postawę "taaa, świat jest do dupy, będę krytykować wszystkie dobre chęci".
Tenuis

przez linka 03 lis 2010, 00:55
:lol: Ja samobójczyni?? Nie pracuję nad sobą? Biorę tabletki uspokajające? :lol:
Gdyby nie moje ogromne poczucie humoru powiedziałabym, że mnie obrażasz......a co najmniej osądzasz kompletnie nie znając 8)

Nie bardzo wiem skąd to wzięłaś, bo nawet tu na forum nie pamiętam kiedy na coś narzekałam 8) Mogą cię denerwować moje posty - masz do tego prawo, ale tak samo ja mam prawo powiedzieć co mi się nie podoba.

Nie truję innych - ale wspieram realne inicjatywy - a ta moim zdaniem nie nakłoni nikogo do wyjścia z domu - takie jest moje zdanie - jeśli stanie się inaczej będę pozytywnie zaskoczona.

Powodzenia :great:
Przyjaciel forum

przez soulfly89 03 lis 2010, 01:25
Mariano Italiano napisał(a):"ee a jakim niby cudem, czeska muzyka folkowa+ tekst który ciężko zrozumieć ma kogokolwiek uleczyć?"
Polskie tłumaczenia tekstów można znaleźć w necia, a poza tym nie słowa są najważniejsze...liczy się dobry rytm i wokal :D

W liceum tak miałam, że dobry koncert dawał mi zapas energii na cały tydzień. Ale teraz nie mam z kim chodzić na takie koncerty. Znajomi spoważnieli, mają kursy, nie kursy, swoje życie i czas szaleństwa się skończył. Gdzie tylko mogę szukam koncertowych wariatów, ale u mnie na studiach nie ma, jakoś na razie nikt taki mi się nie trafił.

A sama na koncerty to ja nie lubię chodzić. Nie mam fobii społecznej, ale czuję się nieswojo.

Sortuj wg