ashwagandha

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

ashwagandha

przez eovo 23 wrz 2010, 16:10
Ostatnio coraz bardziej popularna coraz więcej preparatów ktoś miał z tą rośliną do czynienia?

Korzenie Ashwagandha zwane są także indyjskim żeńszeniem, są jednym z najbardziej znanych ziół stosowanych w Ajurwedzie. Wielu badaczy porównuje Ashwagandhę z chińskim żeńszeniem, ale najnowsze badania wskazują na wyższość Ashwagandhy. Lekarze ajurwedyjscy określają Ashwagandha stabilizatorem nastroju. Zioło to poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego. Zwane jest także w języku angielskim „Winter Cherry” (zimowa wiśnia) i podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach. Jest także jednym z najbardziej znanych ziół Ayurvedy o właściwościach odmładzających: zapewnia właściwe odżywienie tkanek, szczególnie mięśni i kości, podtrzymuje właściwe funkcjonowanie gruczołów wydzielania dokrewnego i układu rozrodczego. Szeroko stosowana jest jako środek uspokajający, wyciszający i przynoszący zdrowy sen.

Ashwagandha ma działanie pozwalające zaadoptować organizm do czynników stresowych i utrzymać homeostazę. Minimalizuje rozregulowanie organizmu, które może prowadzić do chorób niezależnie od wywołującej je przyczyny: ubogiej diety, braku snu, fizycznego czy psychicznego obciążenia, substancji toksycznych w otoczeniu. Jest szczególnie skuteczna w terapii chorób związanych ze stresem takich jak zapalenie stawów, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ogólne wycieńczenie itp. Ashwagandha jest wyjątkowym ziołem o szerokim antystresowym działaniu, pozwala na lepsze funkcjonowanie w warunkach codziennego stresu.

Działanie
Jest ziołem o szerokim antystresowym działaniu, które pozwala na lepsze funkcjonowanie organizmu w warunkach codziennego stresu, poprawia wydolność fizyczną. Szczególnie jest skuteczne w pomocy podczas terapii chorób stresopochodnych

Re: ashwagandha

przez aarven 26 wrz 2010, 15:33
Od dłuższego czasu biorę Himalaya Mentat (http://www.himalayahealthcare.com/products/mentat.htm), który ma w swoim składzie wyciąg z tej rośliny, ale jak na razie nie zauważyłem żadnego efektu, nawet przy zwiększonej dawce.

ashwagandha

przez eovo 24 mar 2011, 14:07
Przetestowałem działa bardzo fajnie antystresowo i antydepresyjnie ogólnie większy luz szkoda że nie ma jeszcze działania pobudzającego jak różaniec górski

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ashwagandha

przez Rafalo 23 maja 2011, 12:55
Ja wrzucam właśnie drugie opakowanie... Czy pomaga mi akurat Ashwaganda , nie powiem Ci bo biorę jeszcze inne suplementy.Ale czuje sie trochę spokojniejszy ogólnie ;)

ashwagandha

przez weingut 07 cze 2011, 23:23
Brałem Ashwagandhe w proszku, rano na czczo, 30 minut przed sniadaniem.

Druga dawke na noc.

Kazda dawka to okolo 1 dosc czubatej lyzeczki wymieszanej z woda.

Trwało to około miesiąc zanim zużyłem całe opakowanie.

Nie zauważyłem specjalnego działania na moje emocje, stan ducha. Może byłem lekko spokojniejszy, za to na pewno poprawiała ona moją perystalikę jelit :)
W kolejce do wyzdrowienia.

Sortuj wg