Sens tego działu.

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Re: Sens tego działu.

przez Korba 10 wrz 2010, 21:04
jeśli komuś pomoże choćby tylko przez autosugestię to bardzo fajnie. nie demonizuj, Dean.

jak ludzie są bardzo chorzy, to szukają i próbują czego tylko się da.

a naciągaczy i z zachodniej medycynie pełno. dostają prezenty od firm farmaceutycznych i wciskają pacjentom co im wygodnie. znam takie przypadki z bezpośrednich opowieści przedstawicieli firmy farmaceutycznej produkującej leki kardiologiczne.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez -asia- 10 wrz 2010, 21:08
Korba ma rację, naciągaczy teraz wszędzie pełno, teraz jest tyle przeróżnych "cudownych" tabletek, że tylko łykać na zdrowie, bodaj zamiast jedzenia :D . A skąd wiesz Dean, że nikomu medycyna niekonwencjonalna nie pomogła?
-asia-

przez Korba 10 wrz 2010, 21:35
No wiesz wciskają im jednak lek.Lepszy/gorszy ale lek.

tak, tak... ten sam lek kardiologiczny wszystkim niezależnie od problemu...
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wovacuum 10 wrz 2010, 21:41
Dean, poczytaj sobie o fitoterapii.narodzila sie w Holandii-skoro piszesz juz o zachodzie to wiedz-ze wlasnie ludzie zaczynajà wracac do korzeni i lapià siè za roznego rodzaju ziola i specyfiki.Kazdemu pomaga cos innego-Tobie pomoze chemia-innym pomoze medycyna naturalna. ;)
wovacuum

przez MARIAN1967 10 wrz 2010, 22:22
Dean, 16 lat radzę sobie nerwicą bez tych cudownych lekarstw z apteki i nie mam najmniejszych powodów aby skarżyć się obecnie na nerwicę . Te cudowne lekarstwa niewiele pomagają ,a skutków ubocznych mają co niemiara. Ponadto napiszę Ci że jest coś takiego jak np. światłoterapia i dobrze mi służy .Lubię dużo światła i tyle.Żadna tabletka tego nie zastąpi!!!!!!!
Ostatnio edytowano 10 wrz 2010, 22:23 przez MARIAN1967, łącznie edytowano 1 raz
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez El Chupacabra 10 wrz 2010, 22:23
Dean,

popieram !

Swojego czasu w desperacji wywalilem kupe forsy na rozne cudowne metody leczenia (wtedy bylo mnie na to stac) - kasa wywalona w bloto.

wola człowieka jest jego niebem

przez Roberrrto 11 wrz 2010, 00:26
Ja myślę, że te różne niekonwencjonalne sposoby leczenia można stosować jako wspomaganie leczenia, przy zachowaniu elementarnego rozsądku oczywiście. Mnie osobiście przerażają ludzie poważnie chorzy np.na raka, którzy rezygnują z medycyny tzw akademickiej na rzecz różnych przedziwnych metod...
Roberrrto

przez wovacuum 11 wrz 2010, 09:02
Roberrrto, ale my tu piszemy o nerwicach i depresjach a nie o raku..wiadomo,ze z cièzkiej depresji nie wyleczy sie ziolami,ale mozna np.po zakonczeniu leczenia chemià i kiedy nie ma juz nawrotow-zaczàc stosowac inne metody,zeby nie bylo nawrotow.Niestety,nie na kazdego to zadziala.Ja jak na razie bazujè tylko na ziolach,herbatach ale na tym nie koniec.Silna wola,sport,zmiana diety ,praca i nauka-moze to wszystko razem zadzialalo??terapià ziolowà mozna sobie pomoc,ale w zaleznosci na jakim etapie nerwicy jestesmy,bo wiadomo,ze jak ze strachu z domu ktos nie wychodzi,ani nie ma sily podniesc siè z lozka,to zadne ziola nie pomogà,tylko fachowa pomoc psychiatryczna ,terapia i odpowiednie leki.
A co do swiatloterapii-mieszkam w kraju gdzie slonca nie ma w nadmiarze i swiatoterapia jest dosyc popularna tak jak i tlenoterapia.jak bylam w szpitalu,kiedy to musialam odstawic leki i stacilam przytomnosc-przypomne,ze benzo zarlam jak cukierki z 7,8 lat z przerwami.Wtedy to wlasnie stosowano u mnie tlenoterapiè,rano i wieczorem i wlasnie naswietlania.Po dakiej dawce tlenu i "strzale" swiatla-smialam sie bez powodu.Cos w tym jest.
wovacuum

przez Roberrrto 11 wrz 2010, 09:16
A mnie chodziło o pewną skrajność, o ludzi, którzy za bardzo wierzą w te alternatywne metody leczenia. W cięższych depresjach i nerwicach to też bym raczej odradzał ziołolecznictwo czy bioenergioterapię-chyba, że jako wspomaganie leczenia.
Roberrrto

przez wovacuum 11 wrz 2010, 09:35
Dean, takie lampy na pewno sà bardzo drogie-skoro nfz tylko w okreslonych przypadkach refunduje ten zabieg,albo teraz juz nie nawet??moze w googlach poszukaj,gdzie w poblizu Ciebie znajduje siè taki gabinet,ktory oferuje takie uslugi??prywatnie tez nie mam pojècia ile to kosztuje w Polsce.
wovacuum

przez El Chupacabra 11 wrz 2010, 19:29
Na allegro ceny od 650 do 950 zl. Duzo, ale nie jest tragicznie.

To na prawde takie dobre ?

wola człowieka jest jego niebem

przez wovacuum 11 wrz 2010, 21:31
El Chupacabra, no faktycznie-do bardzo drogich nie nalezà.Czy naprawdè dziala??no podobno tak,ale jesli przy okazji bierzesz leki antydepresyjne albo jestes swiezo po zakonczeniu leczenia tymze lekami.Nie spotkalam siè z zadnymi opiniami na temat samego leczenie epizodow depresyjno -lèkowych-wlasnie lampami.
wovacuum

przez MARIAN1967 12 wrz 2010, 08:06
U niektórych ludzi występuje obniżenie dobrego nastroju spowodowane brakiem światła i tylko w takim przypadku ta terapia ma sens i pomaga. Natomiast jeżeli czynnikiem powodującym depresje jest zła atmosfera w domu to tylko zmiana tej atmosfery może pomóc pokonać depresję. Tlenoterapia może pomóc w przypadku zawrotów głowy oraz migreny.
О белые розы ,что с ними сделал снег и морозы ... Don't worry ,be happy ...Всё будет хорошо ...it's a beautiful life .......

przez majster69xxx 20 gru 2010, 22:52
Dlatego warto chodzić tylko do zaufanych lekarzy lub takich co polecają na znajomi.

Sortuj wg